sportowy24
  Katarzyna Wójcik ósma w biegu katorżnika

  Katarzyna Wójcik ósma w biegu katorżnika

  Dorota KUŁAGA kulaga@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  To było dla niej nie lada wyzwanie. Katarzyna Wójcik z Komisariatu Policji w Strawczynie była ósma w ekstremalnym jubileuszowym Biegu Katorżnika
  Katarzyna Wójcik po ukończeniu Biegu Katorżnika, jednego z najbardziej ekstremalnych w naszym kraju.

  Katarzyna Wójcik po ukończeniu Biegu Katorżnika, jednego z najbardziej ekstremalnych w naszym kraju. ©Archiwum prywatne


  Na trasie trzeba było pokonywać różne przeszkody, między innymi takie z drutami kolczastymi. To było nie lada wyzwanie.


  Na trasie trzeba było pokonywać różne przeszkody, między innymi takie z drutami kolczastymi. To było nie lada wyzwanie.


  Katarzyna Wójcik z Komisariatu Policji w Strawczynie z bardzo dobrej strony pokazała się w X Jubileuszowym Biegu Katorżnika, który odbył się w Lublińcu - Kokotek. Wśród kobiet rywalizowało 149 osób, w tym gronie zajęła ósmą pozycję.

  - Był to mój drugi tego występ w tym roku, po biegu Hunt Run w Bałtowie, w którym zajęłam pierwsze miejsce - mówiła nam Katarzyna Wójcik.

  PIERWSZA W SWOIM BIEGU

  W biegu w Bałtowie wzięło udział 391 osób, w tym 90 kobiet z całej Polski.
  W zawodach brał również udział polski ultramaratończyk i pierwszy człowiek na świecie, który obiegł kulę ziemską - Piotr Kuryło. Biegacze podzieleni byli na trzy mieszane grupy startowe. W swoim biegu, po fascynującym finiszu, Katarzyna Wójcik była najlepsza. Uzyskała czas 1 godzina 34 minuty i 13 sekund.

  POBIEGŁO PONAD 1200 OSÓB

  Jeszcze większym wyzwaniem był Bieg Katorżnika. To jeden z najbardziej wymagających i znanych biegów ekstremalnych w naszym kraju, organizowany między innymi przez Wojskowy Klub Biegacza Meta. W jubileuszowej edycji uczestniczyły osoby z jednostek specjalnych i instytucji państwowych takich jak BOR, policja, a ponadto ze straży pożarnej i straży granicznej. Łącznie we wszystkich kategoriach rywalizowało około 1217 osób.

  W WODZIE I PRZEZ BAGNA

  Trasa biegu kobiet liczyła 10 kilometrów i 200 metrów. Przebiegała głównie w wodzie po szyję, błocie, bagnach, a dwa kilometry po trudnym leśnym terenie, przez rowy i krzaki. W tak ekstremalnych warunkach dobrze radziła sobie funkcjonariuszka Komendy Miejskiej Policji w Kielcach, Komisariatu Policji w Strawczynie, na co dzień zajmująca się prowadzeniem postępowań przygotowawczych - sierżant sztabowa Katarzyna Wójcik. Zajęła ósmą pozycję z czasem 2:08.30.

  POTRZEBNA BYŁA OGROMNA WYTRZYMAŁOŚĆ

  - Bieg wymagał ogromnej wytrzymałości psychicznej i fizycznej, odporności na ból związany głównie z licznymi przeszkodami czyhającymi w wodzie. Potrzebne też było dobre przygotowanie pływackie. Ale muszę przyznać, że bardzo mi się to spodobało i myślę, że w tym roku wezmę jeszcze udział w ekstremalnych zawodach. Pod uwagę biorę Bieg o Nóż Komandosa - dodała Katarzyna Wójcik.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce