Kazania Świętokrzyskie na Świętym Krzyżu (VIDEO, zdjęcia)

Lidia Cichocka
Kazania świętokrzyskie z powrotem na Świętym Krzyżu.
Kazania świętokrzyskie z powrotem na Świętym Krzyżu. Łukasz Zarzycki
W asyście ochrony z ostrą bronią, specjalnym konwojem na Święty Krzyż wróciły na kilka godzin "Kazania Świętokrzyskie" - najstarszy polski zabytek prozy religijnej.

"Kazania Świętokrzyskie" na Świętym Krzyżu

- Pomysł wypożyczenia "Kazań" zrodził się kilka lat temu, ale był traktowany w kategoriach mrzonki - przyznaje historyk profesor Krzysztof Bracha. "Kazania" bowiem traktowane są jak perła w narodowej koronie i rzadko opuszczają skarbiec Biblioteki Narodowej. Z tym większym podziwem można chylić czoło przed tymi, którzy zamysł zrealizowali.

- To piękne ukoronowanie tego, co ostatnio dzieje się na Świętym Krzyżu, odbudowie materialnej towarzyszy rozkwit duchowy - dzielił się swą radością superior klasztoru ojciec Zygfryd Wiecha.
Udostępnienie "Kazań" połączono bowiem z uroczystościami oddania i poświęcenia wieży kościelnej zburzonej przez Austriaków 100 lat temu. Szczególne podziękowania za sprowadzenie zabytku superior kierował pod adresem dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Andrzeja Dąbrowskiego, którego osobistemu zaangażowaniu zawdzięczamy sfinalizowanie sprawy udostępnienia.

Życzliwym duchem była też wicedyrektor Biblioteki Narodowej Ewa Potrzebnicka. Pochodząca z Zawichostu, absolwentka liceum w Sandomierzu jest ambasadorem województwa świętokrzyskiego. Jednak i ona stwierdziła, że udostępnienie "Kazań" poza murami biblioteki to wydarzenie bez precedensu. - To pierwszy i ostatni raz - powiedziała.

W sobotę rano na pojawienie się zabytku czekała na Świętym Krzyżu rosnąca ciągle grupa: przedstawicieli kościoła z biskupem Edwardem Frankowskim, władz oraz turystów i pielgrzymów. Oczekiwanie przedłużało się, ale komunikaty, że konwój właśnie mija Bodzentyn brzmiały uspokajająco.

- O godzinie 6.20 byłem już w skarbcu Biblioteki Narodowej przy "Kazaniach" - relacjonował Andrzej Dąbrowski. - Wyjechaliśmy bardzo wcześnie, ale konwojująca nas policja jechała zgodnie z przepisami, nie dało się przyspieszyć.

Do transportu i ochrony zabytku wynajęto specjalne firmy. Na czas umieszczania ekspozycji w zakrystii kościoła, miejscu wybranym ze względu na najlepsza komunikację i możliwość zapewnienia odpowiednich warunków, zamknięto kościół. W czasie rozpakowywania niebieskiej skrzyni z cenną zawartością nie mogło być nikogo postronnego w pobliżu.

Kazania przewożone są w specjalnej skrzyni z nadajnikiem GPS a eksponowane w kapsule z odpowiednią temperaturą, wilgotnością. By je odpowiednio wyeksponować wypożyczono z Biblioteki Narodowej gablotę. W zakrystii zainstalowano też kamery rejestrujące każdą chwilę.

Drzwi do zakrystii otwarto przed godziną 11. - Obecność "Kazań Świętokrzyskich" to powrót do miejsca, które dało im początek - powiedział ojciec superior dziękując wszystkim, dzięki którym było to możliwe.

Profesor Krzysztof Bracha zwrócił uwagę na sygnaturę pod jaką "Kazania" są zapisane w zbiorach Biblioteki Narodowej. - Numer 8001 oznacza, że jest to najstarszy tekst polskiej literatury. Owszem, są zabytki piśmiennictwa starsze nawet z IX wieku, ale nie polskiego pochodzenia. Te kazania prawdopodobnie powstały tutaj w klasztorze benedyktynów i słuchali ich nasi przodkowie.

By uzmysłowić i pokazać jak głoszenie kazań wyglądało Marcin Brykczyński, aktor teatru Stefana Żeromskiego z Kielc zacytował kazanie na Boże Narodzenie. - To najstarszy opis jasełek - podkreślał historyk.

Po uroczystym powitaniu "Kazania" mogli oglądać turyści i pielgrzymi. - Wrażenie niezwykłe, chociaż sam zabytek bardzo skromny, ale gdy się pomyśli ile ma lat to aż ciarki chodzą po plecach - mówiła Anna Kurzeja, która z całą rodziną przyjechała na Święty Krzyż z Kielc. W sobotę oryginał zobaczyło około dwa tysiące osób.

W krużgankach wyświetlano film poświęcony Kazaniom, można też było nabyć książkę im poświęconą.

W niedzielę na Świętym Krzyżu pokazana zostanie kopia "Kazań świętokrzyskich". Wysłuchać ich w wersji muzycznej będzie można 26 września w katedrze kieleckiej o godzinie 19.30. Wstęp wolny

Wideo

Komentarze 32

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Widziałem te kazania a nawet fragmenty słuchałem

Zrozumieć ich nie idzie więc skąd wiadomo że to po polsku?

Jakimś dziwnym językiem pisane.

 

G
Gość
W dniu 13.09.2014 o 16:31, Gość napisał:

Powinno się lepiej zapomnieć o tych wiekach ciemnych i że kościół zablokował rozwój cywilizacji na 1000 lat (Galileusz,Kopernik itp) a nie lansować jakieś kazania ciemnogrodzkie.Komu to potrzebne?Chwały to nie przynosi kościołowi co wiarę mieczem utrwalał czarownice paląc a i Indian trzebiąc dla złota i ziem.

Zgadzam się !

D
DEPARTAMENT (z)BAWICIELI
W dniu 13.09.2014 o 21:57, xyz napisał:

Twój brak inteligencji i zajadła walka z kościołem obraża inteligencje osób posiadających Zespół Downa. Poza tym Kazania Świętokrzyskie to zabytek klasy zero to kultura, której ty nie masz za grosz. Ty chyba nigdy nie byłeś w teatrze, muzeum, etc, etc.

 

Zupełnie zapominasz o PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA NA DRODZE (z)BAWIENIA - to Ci (w)MÓWILI i idziesz na oślep nie patrząc na skutki.

Na pewno nie masz ZESPOŁU DOWNA o czym świadczy Twój wpis, ale nie zuaważasz w DORDZE (z)BAWIENIA braku KULtury AMINENCJI, ksieŻULI i ZAKONNIC w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA!

Jak do tej pory żaden AMINENCJA. księZULEK czy ZAKONNICA nie zauważyli, że stanoiwą ZESPÓŁ DOWNA - uważają natomiast, że ZJEDLI ROZUMY!

Czy nie obawiasz się, że AXCELENCJA, ksieŻULEK lub ZAKONNICA albo ZERŻNĘŁY CI DIZECKO, albo dopiero to ZROBIĄ?

I co wtedy? Westchniesz ze złożonymi rękami i oczami wzniesionymi do Nieba: KURIA JEGO MAĆ!?

 

Starociami ludzi nie kupią - zalew staroci i Świętych jest identyczny jak ZALEW PEDOgoiki w mediach, jest też odpowiedzią i KRZYKIEM ROZPACZY UPAD(L)AJĄCEGO KOSCIOŁA!

Sprawdziło się stare polskie przysłowie: "NIE RUSZAC GooWNA, BO ŚMIERDZI" - widzisz, RUSZYLI I JAKI SMRÓD?

Ojciec RYDZYK Tadeusz zaś prorokował "Z SZAMBA NIGDY NIE BĘDZIE PERFUMERII" i NIE MA!

 

Widzisz, nawet JERZUS - CUDOtwórca nie był w stanie zamienioć GŁUPICH na MĄDRYCH lub PIJANYCH na TRZEŹWYCH - czyli CUDÓW NI MA - jak mówi spektaKULarnie psychoPATyczne polskie przysłowie - jeszcze starsze niż KAZANIA ŚWIĘTKORZYSKIE...

 

ZOSTAŃ Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziesz (z)BAWIONY!

 

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

 

(PODPISANO:K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC)

G
Gość
W dniu 13.09.2014 o 19:44, Gość napisał:

Co napiszesz post, to skłamiesz cwaniaczku. Zobaczmy jakie są prawdziwe fakty z encyklopedii: Tomás de Torquemada (ur. 1420 w Valladolid, zm. 1 września 1498 w Ávila) - hiszpański duchowny, dominikanin.Liczbę faktycznie wydanych przez hiszpańską inkwizycję w czasach Torquemady wyroków śmierci ocenia się bardzo różnie. Starsze badania podają liczbę ok. 8800 egzekucji na stosie, jednak nowsze badania dowiodły, że liczba ta jest mocno zawyżona.Współcześnie szacuje się, że do roku 1530 w całej Hiszpanii inkwizycja wydała wyrok śmierci poprzez spalenie na stosie na nie więcej niż 2000 osób. 

Te 2000 osób sfajczonych na stosie w imię jedynie słusznej religii dla ciebie nic?

A wymyślne tortury które masz wyżej też nic nie znaczą?Indianie sami wyginęli?

A Księża którzy pomagali nazistom przedostać się do Ameryki płn?

Co za zakłamanie, ale trudno przyznać sie do błędów i okrucieństwa.

 

 

S
Scyzor

Strona, która dokumentuje zrabowane przez Niemców i Sowietów dzieła sztuki, które udało nam się odzyskać oraz te, które wciąż czekają na odzyskanie:

" dzieła utracone gov pl " (wpiszcie w wyszukiwarkę, bo coś nie chce się wkleić ten link na forum)

Pozdrawiam

S
Scyzor

Niesamowite jest, że zabytki, które mają powiedzmy 800 lat przetrwały zawieruchę dziejów i można je oglądać do dzisiaj. Szkoda tylko, że wiele z nich zniszczono w trakcie ostatniej wojny. Wiele rozgrabili Ruscy i Niemcy. Na szczęście w Archiwum Akt Dawnych w Warszawie mamy tych zabytków jeszcze całą masę.

Mam również nadzieję, że polskie MSZ zacznie skuteczniej działać na rzecz odzyskania polskich dóbr kultury. Odzyskiwaniem zrabowanych w czasie II wojny światowej obrazów, rzeźb i ksiąg zajmuje się zespół ds. rewindykacji dóbr kultury w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Corocznie udaje się mu odzyskać zaledwie trzy, cztery obiekty. Mimo starań zespołu oraz zaangażowania polskich służb dyplomatycznych do Polski powrócił jedynie niewielki procent zrabowanych dzieł sztuki.

x
xyz
W dniu 13.09.2014 o 19:43, ~ZESPÓŁ DOWNA~ napisał:

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli ŚWIĘTOKRZYSKIE SKARBY (z)BAWIENIA : cz. 2: W ODWECIE odwołać CZARNYM:I) PEDO Sakramenty (I – SPOWIEDŹ i KOMINIA, Chrzest, Bierzmowanie...);II) PEDO Liturgię (Msze dla dzieci...);III) PEDO reKULekcje (dla dzieci i młodzieży...);IV) PEDO Pielgrzymki...;V) PEDO Wakacje...;VI) PEDO Wycieczki...;VII) PEDO Pikniki (rodzinne...);VIII) PEDO Katechezy (w przedszKULach, Szkołach...);IX)PEDO Koncerty publiczne i Drogi Krzyżowe (Boże Ciało...)X) PEDO Kontakty (z dziećmi i młodzieżą)...; a wtedy..., a wtedy CZARNI SIĘ WŚCIEKNĄ jeszcze bardziej niż rozwścieczony TŁUM(ok) i powstanie OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY.ZAGUBIONY CZARNY BETON NA DRODZE (z)BAWIENIE nie będzie wiedział czy to już KONIEC ŚWIATA ZE (z)BAWIENIEM, czy ino KONIEC(z)BAWIENIA! Od lat Związek zamieszczał informację, że m.in.: AMINENCJA Biskup Bolesław Pylak, Jego Kanclerz księŻULO Stanisław ROJEK, ksieŻULO Edward PUEDĘŁKO z pozostałą ekipą księŻULI i Zakonnic. Biskup Kazimerz RYCZAN z całą ŚW.(irniętą) EKIPĄ księŻULI – w tym księŻULA Jacka WÓJCICKIEGO, księŻULA Kazimierza DZIEŻĘ, który zginął w wypadku samochodowym przez siebie spowodowanym pozostawiając na Wieczną Pamiątkę ciężko ranne osoby... – odpowiedzialny jest zaMASAKRĘ ZWIĄZKOWCÓW I ICH RODZIN Z MAŁYMI DZIECMI w 1994 r. To w tym (1994 r.) znajomi księŻULE NAPADAŁY NOCĄ na mieszkania i RODZINY, ZAKAZAŁY OPALANIA BUDYNKÓW ZIMĄ i wymroziły MAŁE DZIECI, wszystkiemu towarzyszył z WATYKAŃSKIEGO STOŁKA ŚWIĘTY JAN PAWEŁ 2 i Jego podwładny księŻULO Kardynał Józef GLEMP! Skoro tak porządnie walczą z PORNOGRAFIA(!!!) to w ramach PROTESTUna telebimach PUSZCZAC im filmy N'U'N T'U'BE! - ciekawe jak będą wyglądać Biskupi, księŻULE i Zakonnice przy OŁTARZU, na koncertach, Drogach Krzyżowych? I cytować „BUBLIĘ”: „BO BYŁEM NAGI...” (Mt. 25; 36; Mt. 5; 1 - 10)Jak DEMOKRACJA, TO DEMOKRACJA! Przecież to CZARNE BAŁWANY! - powinny stać zawsze w cieniu - na słońcu szybko się rozPUSZCZĄ! Aby dopełnić czarę goryczy w Kielchu (z)BAWIENIA w google należy wpisać:1) Irena Kinaszewska (Kochanka Świętego JP 2 i syn ADAM);2) N'U'N T'U'BE – (opuszczając znaki między literami) i oglądać BOŻE CIAŁO i Boże Ciało.... Prawdziwym CUDEM LUBESLKIM będzie jak na KUL-u i na KATEDRZE ukaże się Napis: „NASZ PROFESOR ŚWIĘT(ojebliw)YM”! Sięgając zaś pamięcią do LAT SOLIDARNOŚCI (1980-te) i HOŁDOWANIU „STOLICY MĄDROŚCI” obsadzonej spektaKULarnymi półGŁÓWKAMIpsychoPATycznego półŚWIAT(k)A NAUKOWEGO przypomnieć należy, że: 1) Już w latach 19890-tych księŻULO mgr-ant uczył Lud Boży z BŁĘDAMI, których w BOSKIM (o)BŁĘDZIE nie widziały „TĘGIE” półGŁÓWKI NAUKOWE!2) Przez ładnych kilka lat PALLOTYNI (Lublin, Al. Warszawska) zapier...niczali każdej niedzieli w południe na digital bells „AVE MARIA” F. Schuberta stanowiace ino 50% tego, co napisał Schubert! - taki koncert Półgłówków dla półgłówków!3) Wszystkie teorie (z)BAWIENIA prezentowane nawet w szKULnictwie pod Boską Nazwą KATECHEZY sprowadzające się do DROGI (z)BAWIENIA JAK MAŃKA (g)RU'CH'AŁA Z GOŁĘBIEM I (z)BAWIŁA ŚWIAT zestawione z aktualną TEORIĄ PEDO pokazują jak działa KREW PAŃSKA i CIAŁO PAŃSKIE na szare komórki!4) Całość wieńczy WIELKI OBRAZ Nędzy i Rozpaczy Poświęcony JP 2 w KUL-u arach obwieszczający spektaKULarną prawdę: „NASZ PROFESOR ŚWIĘT(ojebliw)YM”... I tak Pieronkiem przez prawie 25 LAT =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC ino przypominastopnie naukowe w spektaKULarnie psychoPATyczny sposób odzwierciedlające KATolicki POZIOM POŻAL SIĘ BOŻE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA: 1) mgr - to BA'R'ANEK - skrót BA'RAN.2) dr - to BA'R'ANEK BOŻY - skrót BA'RAN. B.3) hab. - to HABITOWY - skrót HABIT.4) prof. - to OSIOŁEK - skrót OSIOŁ. Wszystkie KIERUNKI – nawet te w spektaKULarnie psychoPATyczny sposób obwarowane ŚW.(irniętą) KLAUZULĄ SUMIENIA nie powinny być DOTOWANE – tam nawet szkoda „BÓG ZAPŁAĆ” i lepiej, aby księŻULEreprezentujący CZARNY BETON jako SPECJALISTÓW OD JEDNEJ ino Książki – KSĘGI (z)BAWIENIA „BUBLII” zamknęły ŚW.(irnięte) Otwory Gębowe, a wraz z nimi WSZELKIE KIERUNKI...Prawdziwym CUDEM LUBESLKIM są BIAŁO – NIEBIESKIE FLAGIpowiewające w KUL-u arach UMCSU obwieszczające, że tu można się ino(z)BAWIĆ na poziomie POŻAL SIĘ BOŻE!Szkoda, że pozostali Rektorzy nie wzorują się na Bracie Rektorze Uniwersytetu Pod Wezwaniem MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ i rad nie rad, nie wywiesili FLAG (z)BAWIENIA... zniewolonych KLAUZULĄ SUMIENIA!Jak wdać SILNA WIA(g)RA CZYNI CUDA(ków).

Twój brak inteligencji i zajadła walka z kościołem obraża inteligencje osób posiadających Zespół Downa. Poza tym Kazania Świętokrzyskie to zabytek klasy zero to kultura, której ty nie masz za grosz. Ty chyba nigdy nie byłeś w teatrze, muzeum, etc, etc.

G
Gość
W dniu 13.09.2014 o 19:44, Gość napisał:

Co napiszesz post, to skłamiesz cwaniaczku. Zobaczmy jakie są prawdziwe fakty z encyklopedii: Tomás de Torquemada (ur. 1420 w Valladolid, zm. 1 września 1498 w Ávila) - hiszpański duchowny, dominikanin.Liczbę faktycznie wydanych przez hiszpańską inkwizycję w czasach Torquemady wyroków śmierci ocenia się bardzo różnie. Starsze badania podają liczbę ok. 8800 egzekucji na stosie, jednak nowsze badania dowiodły, że liczba ta jest mocno zawyżona.Współcześnie szacuje się, że do roku 1530 w całej Hiszpanii inkwizycja wydała wyrok śmierci poprzez spalenie na stosie na nie więcej niż 2000 osób. Krzysztof Kolumb odkrył "Amerykę" (nazwa w cudzysłowie, bo została nadana kontynentowi znacznie później) w dniu 12 października 1492, gdy dowodzona przez niego ekspedycja dotarła do Indii Zachodnich (Antyli). Ostatnią ekspedycję Kolumb zorganizował w latach 1502-1504. Jak widać "nasz zakonnik" zmarł w sześć lat po odkryciu Ameryki lub jak kto woli około cztery lata przed rozpoczęciem jej kolonizacji. Zatem w "czasach Torquemady" nie wyrżnięto nawet jednego Indianina w pień z przyczyn technicznych.Konkwistadorzy byli wysłannikami króla Hiszpanii i jemu podlegali, a nie Kościoła Katolickiego. Zatem synu zagubiony doucz się i nie pisz głupot, bo kompromitujesz ateistów.

 

Niektórzy lewacy sa odporni na wiedzę, jak POlitycy z PO na głos ludu.

G
Gość

Przeczytałam dokładnie odpowiedzi tej jednej, a może kilku osób dane naszemu wrogowi.  Ktoś wreszcie napisał prawdę o tych ateistach.  To kłamcy i łobuzy.  Czepiają się spraw z przed kilkuset lat, a do Hitlera i komuchów nic nie mają.  A jak ktoś ich rozłoży argumentami, to uciekają.  I wklejają jakieś wypociny psychola.

G
Gość
W dniu 13.09.2014 o 17:49, Zagadka napisał:

Zagadki dla osób znających prawdziwą historię, a nie insynuacje w stylu Gazetki Wyborczej: 1. Ile osób zostało spalonych na stosie z wyroku Inkwizycji przez cały kilkusetletni okres działania tej istytucji:   A) w Europie ?   B) w Polsce ? 2. Ile osób począwszy od wystąpienia Marcina Lutra spalili na stosie lub w nowoczejszy sposób protestanci / ateiści w:   A) I, II i III Rzeszy Niemieckiej ?     B) innych krajach, koloniach lub terenach okupowanych ?

 

 

Niesamowite jak kłamią media. Sprawdziłem w Wikipedii odnośnie działalności Inkwizycji w Polsce i jestem dosłownie zszokowany. Odpowiedź na pytanie o ilość ofiar Inkwizycji w Polsce jest brutalnie szczera:

 

Kilkadziesiąt osób

 

A oto cytaty ze źródeł:

Wyroki inkwizycji papieskiej:  około 40 postępowań, dwie potwierdzone egzekucje

Wyroki inkwizycji biskupiej:  jedyna egzekucja odbyła się w 1539 roku w Krakowie, gdzie spalona została mieszczanka Katarzyna Weiglowa oskarżona o przyjęcie judaizmu i zaprzeczanie dogmatowi o Trójcy Świętej

Działalność inkwizycyjna legatów papieskich: spalonych zostało 41 żydów oskarżonych o mord rytualny i profanację hostii. O to akurat nie mam do legata wielkiego żalu . :) 

 

Nawet wliczając do statystyki obszary w tamtych czasach tylko teoretycznie polskie, jak Wielkie Księstwo Litewskie, Pomorze i Śląsk okazuje się, że w ciągu kilkuset lat z wyroków wszelkiego rodzaju sądów inkwizycyjnych zginęło poniżej stu osób.

To jest mniej niż liczba ofiar w jednym zestrzelonym przez Ruskich samolocie, o którym wszyscy europejczycy starają się zapomnieć !

G
Gość

Znowu dał znać o sobie ten spamer z zespołem Downa.

Ale ktoś tu nieźle dokopał tym całym lewakom. Dobra robota.

~ZESPÓŁ DOWNA~

Wszystkie Axcelencje z księŻULAMI powinny Poświęcić czas i zapier...niczać na Przejścia Graniczne, Lotniska i tam ODPRAWIAĆ! (Podróżnych, TIR-y...).

POLSKA to KATOLICKI KRAJ – OPDRAWIANIA CI U NAS DOSTATEK!

 

W ramach rewanżu (z)BAWIENIA za ZAKZY dla „GOLGOTA PICNIC” należy na TELEBIMACH PUSZCZAĆ filmy z N'U'N T'U'BE i to nie ino w Polsce, ale na CAŁYM ŚWIECIE. Ciekawe jak Biskupi z księŻULAMI będą wyglądały przy OŁTARZU, na Drodze Krzyżowej, na PIELGRZYMCE? …

 

Wszystkie Axcelencje z księŻULAMI powinny Poświęcić czas i zapier...niczać na Przejścia Graniczne, Lotniska i tam ODPRAWIAĆ! (Podróżnych, TIR-y...).

Po wakacyjnej AFERZE DROGOWEJ 2014 mogą jeszcze ODPRAWIAĆ na AUTOSTRADACH!

 

POLSKA to KATOLICKI KRAJ – OPDRAWIANIA CI U NAS DOSTATEK!

 

AMINENCJE wymagają od siebie ino tyle, żeby OD WAS WYMAGAĆ CUDÓW NA DRODZE (z)BAWIENIA!

 

Tak działają UZALEZNIENIA...

 

W ramach rewanżu (z)BAWIENIA  na PIELGRZYMCE należy oglądać na KOMÓRECZKACH, TABLECIKACH filmy z N'U'N T'U'BE (opuszczając znaki między literami) . Ciekawe jak Biskupi z księŻULAMI będą wyglądały przy OŁTARZU, na Drodze Krzyżowej, na PIELGRZYMCE? …

 

Po wpisaniu w google hasła: IRENA KINASZEWSKA (Kochanka JP 2 i SynADAM) należy uważać żeby nie minąć JASNEJ GÓRY jak po drodze weźmie Was JASNA CHO'LE'RA!

 

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

 

Więcej info po wpisaniu w google hasła: K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W.oraz z opuszczonymi kropkami między literami jak również =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= - czytać należy WPISY Związkowe.

 

Dawno minęły czasy gdzie księŻULE BŁYSZCZAŁY INTELIGENCJĄ – teraz ino błyszczy GŁUPOTA księŻULI na tle inteligencji.

 

Z wdzięczności za WYMROŻONE DZIECI w 1994 r. i inne CUDA...

 

ZOSTAŃCIE Z B.(L).O.G.I.E.M., a będziecie (z)BAWIENI...

 

(PODPISANO:K.Z. N.S.Z.Z. S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W. i ASC)

 

~ZESPÓŁ DOWNA~

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli ŚWIĘTOKRZYSKIE SKARBY (z)BAWIENIA : cz. 3:

 

Tylko we wrześniu prasa doniosła (wcześniej też nieźle cudowali):

 

1) "SUPEREXPRESS" z dn. 1.IX.2014 r. w artyKULe: "Seks SKANDAL na plebani! Proboszcz ma romans z 30-latką!" oPiSuje PEDOgogicznąROLĘ KOŚCIOŁA na DRODZE (z)BAWIENIA! Z tej całej „NIE-boskiej KOMEDII” (z)BAWIĄ SIĘ ino księŻULE, AMINENCJE i ZAKONNICE – ino szkoda, że LUDŹMI...

ZWIĄZEK od lat zamieszcza proPO'ZY'CJE jakie obowiązują wwatykańskiej ISTYTUCJI (z)BAWIENIA – oto one:

 

1) proPO'ZYCJA I KOMUNII ŚW.(irniętej) – zaczyna się w Konfesjonale, a kończy u ksieŻULKA w mieszkaniu, w samochodzie lub w lesie... i wygląda ONA TAK:

 

w GOOGLE należy wpisać: ksiądz molestuje dzieci

 

2) proPO'ZYCJA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – podobna do I KOMUNII ŚW.(irniętej) z tym, że materiał starszy.

3) proPO'ZYCJA NAU(cz)KI PRZEDŚLUBNEJ... ta z KULei zaczyna się już w Kancelarii Parafialnej, a może i w Zakrystii i KULejno przez Konfesjonał, aż do....

4) Axcelencje z Aminencjami powinny zająć się proPO'ZYCJĄ CHRZTU ŚWIĘTEGO...,

a o OSTATNIM NAMASZCZENIU i SKARAMENCIE CHORYCH to strach nawet myśleć!, a tu jeszcze księŻULEK po KULędzie...!

Nie raz rodzice przekonali się jak wygląda np. PRZYGOTOWANIE DO I KMUNII ŚW.(irniętej) i próby SAKRAMENTU POKUTY. Nie monitorowany księŻULEK umawia się z dzieckiem w ramach POKUTY – dla księŻULKA tonagroda , a dla dziecka POKUTA ZA GRZECHY! Po takich SAKRAMENTACH dziecku często zostaje nawet PAMIĄTKA I KOMUNII ŚW.(irniętej) lub Sakramentu Bierzmowania, a księŻULKOWI na pamiątkę Alimenty z finałem w Sądzie...

księŻULKI z Axcelencjami mogą w tym świetle wykorzystać bardziej Święte Oleje wprowadzając Sakrament Lubrykacji... Jak komuś ciężko będzie szło przyswajanie ŚW.(irniętych) Prawd Wia(g)ry zawsze może wezwać księŻULKA z Najnowszym Sakramentem! Problem ino w tym jak się do tego przygotować? (z)BAWIENIE może też przynieść najnowsza proPOZYCJA - (św.)WD - 40 + ze ŚWIETYCH OLEJÓW!

 

Z tej okazji w google wypada wpisać hasła:

1) Irena Kinaszewska (Kochanka Świetego JP 2 i Syn Adam)

2) N'U'N TU'BE (opuszczając znaki między literami) – filmy Biskupów, księŻULI i Zakonnic (XXX).

 

I można se kląć: KURIA JEGO MAĆ! Ale (z)BAWIENIE – Ha ha ha ha ha ha..., a tam BOŻE CIAŁO i... i BOŻE CIAŁO! oraz podziwiać do OBŁĘDU cytowaną „BUBLIĘ”, a w Niej słowa samego (z)BAWICIELA JEZUSA cytowane nawet w czasie NAJŚWIĘTSZYCH OFIAR PEDOfilskich!: „DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE, DO NICH NALEŻY KÓRESTWO NIEBIESKIE” ((Łk. 18. 16; Mk 10. 14...).

Z wielkim Nabożeństwem należy też słuchać (YOUTUBE) Pieśni Sakralnej o tym jak (z)BAWICIEL PEDO „NIE ZABRANIAJCIE IM”, a później Dziękując Bogu za (z)BAWIENIE odśpiewać spektaKULarnie psychoPATyczny Hymn Sakralny „PENIS ANGELICUS” (najlepiej Cesara Francka – jest na YOUTUBE).

 

Lektura uzupełniająca: w GOOGLE należy wpisać:

 

1) ksiądz zgwałcił;

2) ksiądz zabił;

3) ksiądz pobił;

4) kiądz pedofil

5) ksiądz okradł...

6) kochanka księdza;

7) poród na plebanii... i pozostałe paragrafy KK z dopiskiem KSIĄDZ.

 

2) „FAKTY” TVN z dn. 2.IX.2014 r. godz. 19;00 omówiły PEDOgogicznąROLĘ księŻULA PROBOSZCZA Diecezji WARMIŃSKIEJ rżnącegoHURTEM dziatki, a zerżnął Ich ok. 10 sztuk...W nagrodę (z)BAWIENIAproKUR(i)Atura umorzyła sprawę pokazując ZNIEWOLENIE DEKLARACJĄ WIA(g)RY I SUMIENIA NA DRODZE (z)BAWIENIA. - to trzeba OBEJRZEĆ! Związek od lat opisuje proPO'ZY'CJE obowiązujące w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA (aktualnie umieszczone są wyżej)...

 

I pomyśleć, że każdy bez względu na to czy wierzy, czy też nie PŁACI NA FUNDUSZ KOŚCILENY, a NAJŚWIETSZE OFIARY PEDOfilskie płacąPODWÓJNIE - nie dość że JE wyru'ch'ał to jeszcze GO utrzymują, rząd R.P. zaś DOPŁACA IM do samochodów, a w samochodach PEDOgodzy RŻNĄ DZIATKI - o tym jest w materiale TVN! To prawdziwy CUD! Po obejrzeniu materiału (dostępny w internecie) należy z Wielkim Nabożeństwem Odśpiewać HYMN Sakralny „PENIS ANGELICUS” - też dostępny w internecie!

Jak funkcjonują SCHIZOFRENICY – (z)BAWICIELE wciskając OBJAWIONY DEKALOG, który praktycznie nie istnieje, bo KILKORO punktów jest zbieżnych i sprowadza się do JEDNEGO określenia: NIE PIER..OL („Nie mów fałszywego świadectwa...”; „Nie pożądaj żony...”; „Nie cudzołóż”.) pokazuje też SLANG MODLITEWNY wynaleziony przez Aminencje 2006 r.!

 

3) "Dziennik Wschodni" z dn. 3.IX.2014 r. w artyKULe "Ksiądz oskarżony o molestowanie chce powołania nowego biegłego. To jego znajomy" pokazuje PEDOgogiczną ROLĘ KOSCIOŁA na DRODZE(z)BAWIENIA jak KURIA JEGO MAĆ! Jak w wielu przypadkach, tak i w tym proKUR(I)Atorzy pokażą jak można się (z)BAWIĆ pełniąc swe POWOŁANIE!

Wszystkie zaś NAJŚWIETSZE OFIARY PEDOfilskie ODPRAWIONE Z KWITKIEM, czyli puszczone kantem, nie dają się udobRU'CH'AĆ i robią (z)BAWICIELOM solidnie koło Święconych DooP!

 

 

 

G
Gość
W dniu 13.09.2014 o 19:00, Gość napisał:

Co mnie obchodzi w teraz Hitler i Stalin jak piszemy o zbrodniach kościoła i jego konkwistadorów gdy nawracano w wiekach mrocznych?Za czasów Torquenady wyrżnięto Indian w pień i zrabowano im złoto które bezpowrotnie przetopiono oraz zajęto ziemię w imię nawracania na wiarę.Nadmienię że w Polsce też zaprowadzano wiarę mieczem.

 

Co napiszesz post, to skłamiesz cwaniaczku. Zobaczmy jakie są prawdziwe fakty z encyklopedii:

 

Tomás de Torquemada (ur. 1420 w Valladolid, zm. 1 września 1498 w Ávila) - hiszpański duchowny, dominikanin.

Liczbę faktycznie wydanych przez hiszpańską inkwizycję w czasach Torquemady wyroków śmierci ocenia się bardzo różnie. Starsze badania podają liczbę ok. 8800 egzekucji na stosie, jednak nowsze badania dowiodły, że liczba ta jest mocno zawyżona.

Współcześnie szacuje się, że do roku 1530 w całej Hiszpanii inkwizycja wydała wyrok śmierci poprzez spalenie na stosie na nie więcej niż 2000 osób.

 

Krzysztof Kolumb odkrył "Amerykę" (nazwa w cudzysłowie, bo została nadana kontynentowi znacznie później) w dniu 12 października 1492, gdy dowodzona przez niego ekspedycja dotarła do Indii Zachodnich (Antyli). Ostatnią ekspedycję Kolumb zorganizował w latach 1502-1504.

 

Jak widać "nasz zakonnik" zmarł w sześć lat po odkryciu Ameryki lub jak kto woli około cztery lata przed rozpoczęciem jej kolonizacji. Zatem w "czasach Torquemady" nie wyrżnięto nawet jednego Indianina w pień z przyczyn technicznych.

Konkwistadorzy byli wysłannikami króla Hiszpanii i jemu podlegali, a nie Kościoła Katolickiego.

 

Zatem synu zagubiony doucz się i nie pisz głupot, bo kompromitujesz ateistów.

~ZESPÓŁ DOWNA~

PEDOgogiczna ROLA KOŚCIOŁA czyli ŚWIĘTOKRZYSKIE SKARBY (z)BAWIENIA : cz. 2:

 

W ODWECIE odwołać CZARNYM:

I) PEDO Sakramenty (I – SPOWIEDŹ i KOMINIA, Chrzest, Bierzmowanie...);

II) PEDO Liturgię (Msze dla dzieci...);

III) PEDO reKULekcje (dla dzieci i młodzieży...);

IV) PEDO Pielgrzymki...;

V) PEDO Wakacje...;

VI) PEDO Wycieczki...;

VII) PEDO Pikniki (rodzinne...);

VIII) PEDO Katechezy (w przedszKULach, Szkołach...);

IX)PEDO Koncerty publiczne i Drogi Krzyżowe (Boże Ciało...)

X) PEDO Kontakty (z dziećmi i młodzieżą)...;

 

a wtedy..., a wtedy CZARNI SIĘ WŚCIEKNĄ jeszcze bardziej niż rozwścieczony TŁUM(ok) i powstanie OBRAZ NĘDZY I ROZPACZY.

ZAGUBIONY CZARNY BETON NA DRODZE (z)BAWIENIE nie będzie wiedział czy to już KONIEC ŚWIATA ZE (z)BAWIENIEM, czy ino KONIEC(z)BAWIENIA!

 

Od lat Związek zamieszczał informację, że m.in.: AMINENCJA Biskup Bolesław Pylak, Jego Kanclerz księŻULO Stanisław ROJEK, ksieŻULO Edward PUEDĘŁKO z pozostałą ekipą księŻULI i Zakonnic. Biskup Kazimerz RYCZAN z całą ŚW.(irniętą) EKIPĄ księŻULI – w tym księŻULA Jacka WÓJCICKIEGO, księŻULA Kazimierza DZIEŻĘ, który zginął w wypadku samochodowym przez siebie spowodowanym pozostawiając na Wieczną Pamiątkę ciężko ranne osoby... – odpowiedzialny jest zaMASAKRĘ ZWIĄZKOWCÓW I ICH RODZIN Z MAŁYMI DZIECMI w 1994 r. To w tym (1994 r.) znajomi księŻULE NAPADAŁY NOCĄ na mieszkania i RODZINY, ZAKAZAŁY OPALANIA BUDYNKÓW ZIMĄ i wymroziły MAŁE DZIECI, wszystkiemu towarzyszył z WATYKAŃSKIEGO STOŁKA ŚWIĘTY JAN PAWEŁ 2 i Jego podwładny księŻULO Kardynał Józef GLEMP!

 

Skoro tak porządnie walczą z PORNOGRAFIA(!!!) to w ramach PROTESTUna telebimach PUSZCZAC im filmy N'U'N T'U'BE! - ciekawe jak będą wyglądać Biskupi, księŻULE i Zakonnice przy OŁTARZU, na koncertach, Drogach Krzyżowych? I cytować „BUBLIĘ”: „BO BYŁEM NAGI...” (Mt. 25; 36; Mt. 5; 1 - 10)

Jak DEMOKRACJA, TO DEMOKRACJA!

 

Przecież to CZARNE BAŁWANY! - powinny stać zawsze w cieniu - na słońcu szybko się rozPUSZCZĄ!

 

Aby dopełnić czarę goryczy w Kielchu (z)BAWIENIA w google należy wpisać:

1) Irena Kinaszewska (Kochanka Świętego JP 2 i syn ADAM);

2) N'U'N T'U'BE – (opuszczając znaki między literami) i oglądać BOŻE CIAŁO i Boże Ciało....

 

Prawdziwym CUDEM LUBESLKIM będzie jak na KUL-u i na KATEDRZE ukaże się Napis: „NASZ PROFESOR ŚWIĘT(ojebliw)YM”!

 

Sięgając zaś pamięcią do LAT SOLIDARNOŚCI (1980-te) i HOŁDOWANIU „STOLICY MĄDROŚCI” obsadzonej spektaKULarnymi półGŁÓWKAMIpsychoPATycznego półŚWIAT(k)A NAUKOWEGO przypomnieć należy, że:

 

1) Już w latach 19890-tych księŻULO mgr-ant uczył Lud Boży z BŁĘDAMI, których w BOSKIM (o)BŁĘDZIE nie widziały „TĘGIE” półGŁÓWKI NAUKOWE!

2) Przez ładnych kilka lat PALLOTYNI (Lublin, Al. Warszawska) zapier...niczali każdej niedzieli w południe na digital bells „AVE MARIA” F. Schuberta stanowiace ino 50% tego, co napisał Schubert! - taki koncert Półgłówków dla półgłówków!

3) Wszystkie teorie (z)BAWIENIA prezentowane nawet w szKULnictwie pod Boską Nazwą KATECHEZY sprowadzające się do DROGI (z)BAWIENIA JAK MAŃKA (g)RU'CH'AŁA Z GOŁĘBIEM I (z)BAWIŁA ŚWIAT zestawione z aktualną TEORIĄ PEDO pokazują jak działa KREW PAŃSKA i CIAŁO PAŃSKIE na szare komórki!

4) Całość wieńczy WIELKI OBRAZ Nędzy i Rozpaczy Poświęcony JP 2 w KUL-u arach obwieszczający spektaKULarną prawdę: „NASZ PROFESOR ŚWIĘT(ojebliw)YM”...

 

I tak Pieronkiem przez prawie 25 LAT =K.Z. =N.S.Z.Z.= S.O.L.I.D.A.R.N.O.Ś.Ć. =O.R.G.A.N.I.S.T.Ó.W= i ASC ino przypominastopnie naukowe w spektaKULarnie psychoPATyczny sposób odzwierciedlające KATolicki POZIOM POŻAL SIĘ BOŻE PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA:

 

1) mgr - to BA'R'ANEK - skrót BA'RAN.

2) dr - to BA'R'ANEK BOŻY - skrót BA'RAN. B.

3) hab. - to HABITOWY - skrót HABIT.

4) prof. - to OSIOŁEK - skrót OSIOŁ.

 

Wszystkie KIERUNKI – nawet te w spektaKULarnie psychoPATyczny sposób obwarowane ŚW.(irniętą) KLAUZULĄ SUMIENIA nie powinny być DOTOWANE – tam nawet szkoda „BÓG ZAPŁAĆ” i lepiej, aby księŻULEreprezentujący CZARNY BETON jako SPECJALISTÓW OD JEDNEJ ino Książki – KSĘGI (z)BAWIENIA „BUBLII” zamknęły ŚW.(irnięte) Otwory Gębowe, a wraz z nimi WSZELKIE KIERUNKI...

Prawdziwym CUDEM LUBESLKIM są BIAŁO – NIEBIESKIE FLAGIpowiewające w KUL-u arach UMCSU obwieszczające, że tu można się ino(z)BAWIĆ na poziomie POŻAL SIĘ BOŻE!

Szkoda, że pozostali Rektorzy nie wzorują się na Bracie Rektorze Uniwersytetu Pod Wezwaniem MARYI KURII – SKŁODOWSKIEJ i rad nie rad, nie wywiesili FLAG (z)BAWIENIA... zniewolonych KLAUZULĄ SUMIENIA!

Jak wdać SILNA WIA(g)RA CZYNI CUDA(ków).

 

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3