Kick boxing. Dawid Kasperski z Dragona Starachowice obronił tytuł

Dorota KUŁAGA [email protected]
Dawid Kasperski w Kleszczowie w pięknym stylu zdobył złoty medal w kategorii do 86 kilogramów. Fot. Archiwum prywatne
Po złoty medal w kick boxingu sięgnęła też starachowiczanka Joanna Walkiewicz. Teraz naszych zawodników czeka start w Pucharze Polski
Mistrzowski tytuł obroniła też starachowiczanka Joanna Walkiewicz.

Znakomicie spisał się Dawid Kasperski z Dragona Starachowice na Mistrzostwach Polski w kick boxingu w odmianie low kick seniorów. Pewnie wywalczył złoty medal. Po medal z najcenniejszego kruszcu sięgnęła też pochodząca ze Starachowic Joanna Walkiewicz.

W mistrzostwach wzięło udział 173 zawodników z 48 klubów, w tym gronie byli przedstawiciele Dragona Starachowice.

WALCZYŁ BARDZO DOBRZE

Dawid Kasperski obronił tytuł mistrza Polski, ponownie był najlepszy w kategorii do 86 kilogramów. W Kleszczowie stoczył dwie walki, ponieważ w półfinale wygrał pojedynek walkowerem. - Dawid bardzo dobrze walczył na tych zawodach, w pięknym stylu obronił tytuł, który wywalczył w ubiegłym roku. Jestem zadowolony z jego występu - powiedział Marek Jasiński, trener Dragona Starachowice. Dodajmy, że w pojedynku decydującym o złotym medalu Dawid Kasperski pokonał Daniela Lechowicza z LZS Skorpion.

WALKIEWICZ TEŻ ZE "ZŁOTEM"

W Kleszczowie walczyła też starachowiczanka Joanna Walkiewicz, która tym razem reprezentowała Sportowy Klub Kick Boxing Kielce. Ona również pokazała się z bardzo dobrej strony, zdobyła "złoto" w kategorii 48 kilogramów. Obroniła tym samym tytuł z poprzedniego roku. W finale wygrała z Ewą Bos z Boxingu Zielona Góra.

Na zawodach tych startowało jeszcze dwóch zawodników w kategorii do 67 kilogramów, ale przegrali pierwsze walki i odpadli z dalszej rywalizacji. Byli to Dominik Matusz, ubiegłoroczny mistrz Polski juniorów w K1, i Bartosz Sułek.

TERAZ PUCHAR POLSKI

Teraz Dawid Kasperski i Joanna Walkiewicz przygotowują się do kwietniowego Międzynarodowego Otwartego Pucharu Polski Seniorów i Juniorów, który odbędzie się w Starachowicach. Na tej imprezie Walkiewicz będzie reprezentować Dragon, którego jest wychowanką.

Wspomniane zawody odbędą się w dniach 12-14 kwietnia w Starachowicach. Zawodnicy będą rywalizować w kick boxingu w odmianie K-1. Impreza odbędzie się w hali przy ulicy Jana Pawła II 22 w Starachowicach. W sobotę walki rozpoczną się o godzinie 9, a w niedzielę o 8.