Kielce dla Syrii. "Calineczka" w wykonaniu nauczycieli,...

  Kielce dla Syrii. "Calineczka" w wykonaniu nauczycieli, uczniów i rodziców zachwyciła widzów [WIDEO, zdjęcia]

  red

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kielce dla Syrii. "Calineczka" w wykonaniu nauczycieli, uczniów i rodziców zachwyciła widzów [WIDEO, zdjęcia]
  1/41
  przejdź do galerii

  ©Aleksander Piekarski

  Calineczka” na scenie Kieleckiego Centrum Kultury w Kielcach zachwyciła 2 tysiące dzieci z kieleckich szkół podstawowych. Dochód z przedstawienia, w którym zagrf8ali nauczyciele i rodzice przekazany będzie na akcję Kielce dla Syrii,. Do tej pory uuzbierano już 94 tysiące złotych.


  Spektakl pod tytułem „Calineczka”wedłu g Hansa Christiana Andersena , przygotowany przez nauczycieli i rodziców uczniów ze Szkoły Podstawowej numer 8 w Kielcach zaprezentowano we wtorek, 11 września w Kieleckim Centrum Kultury. Dzieci oglądały widowisko w trzech odsłonach. Wszystkie miały wypieki na twarzach i podziwiały swoich nauczycieli i rodziców w rolach aktorów.

  - Dzisiaj jest wyjątkowe wydarzenie dedykowane tej akcji Kielce dla Syrii, przedstawienie bajki Hansa Christiana Andersena pod tytułem „Calineczka” wystawiane na deskach Kieleckiego Centrum Kultury . W trzech odsłonach Obejrzały go niemal 2 tysiące uczniów kieleckich szkół podstawowych. Aktorami w tym przedstawieniu są nauczyciele i rodzice uczniów ze szkoły numer 8 w Kielcach. Grali jak profesjonalni aktorzy i bardzo podobał osie to dzieciom. Dochód z przedstawienia zostanie w całości przekazany na cel „Akcji – pomoc dla dzieci z Syrii ofiary wojny”. To kolejna odsłona akcji „Kielce dla Syrii”, która rozpoczęła się maju tego roku i potrwa do końca września - mówi Anna Gromska, koordynator akcji Kielce dla Syrii.

  Przypomnijmy, akcja „Kielce dla Syrii” to charytatywny projekt, którego celem jest zebranie pieniędzy na zorganizowanie kolonii oraz turnusów wyciszenia połączonych z programami terapeutycznymi, a także pomocy edukacyjnej dla syryjskich dzieci i młodzieży - ofiar trwającej tam wojny.

  W Syrii w ciągu ponad 7 lat wojny zginęło niemal 400 tysięcy ludzi, w tym ponad 20 tysięcy dzieci. Akcja polega na zbiórce pieniędzy do puszek, przeprowadzaniu aukcji charytatywnych, wydarzeń kulturalnych i sportowych na terenie Kielc. Partnerami projektu są: papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, Caritas Diecezji Kieleckiej oraz rektorzy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego i Politechniki Świętokrzyskiej. Patronat honorowy nad Akcją objęli: Jan Piotrowski biskup ordynariusz diecezji kieleckiej, Beata Kempa, minister - członek Rady Ministrów, Agata Wojtyszek - wojewoda świętokrzyski. Ambasadorami Akcji zostali: Sławomir Szmal, kielecki sportowiec - bramkarz PGE VIVE Kielce, kieleckie pięcioraczki Natalia, Julia, Oliwia, Karolina i Maja wraz z rodzicami Państwem Pauliną i Piotrem Szymkiewiczami oraz Mariusz Ostrowski - kielczanin, znany i lubiany aktor filmowy i teatralny.

  Akcja została zainicjowana przez prezydenta Kielc Wojciecha Lubawskiego i wciąż trwa. Pieniądze można cały czas wpłacać na konta bankowe: Pomoc Kościołowi w Potrzebie – BOŚ BP o/Warszawa 25 1540 1287 2216 7752 4806 0001; Caritas - 21 1050 1416 1000 0005 0011 5811 z dopiskiem „Kielce dla Syrii” oraz wysyłania sms-ów o treści RATUJE na numer 72 405 (koszt 2,46 złote z VAT).

  -Zachęcamy do pomocy. Im więcej uda się zebrać, tym więcej osób skorzysta z naszej pomocy. D oetj pory podliczyliśmy, że na akcje wpąłcono juz 94 tysi,ace złotych, ale to nie wszytsko. Trzeba jeszcze doliczyć wpływy z sms-ów, ale na razie ich nie znamy - mówi ksiądz Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej.

  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Pałeczki w dłoń! Co wiesz o kuchni azjatyckiej? [Quiz]

  Wynajem mieszkania – 10 rzeczy, na które zwrócić uwagę

  TOP 12 NAJGORSZYCH zabaw weselnych. W co nie bawić się podczas oczepin?

  TOP 7 grzechów kierowców ROWERZYŚCI kontra KIEROWCY SAMOCHODÓW ZDJĘCIA

  Muzyczni skandaliści. TOP 9 skandalistów ze świata muzyki


  TOP 10 UCZELNI Gdzie studiować, żeby zarabiać najwięcej na etacie?  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone