Kielce > Dyrektor Muzeum Narodowego obejmie stanowisko 2...

  Kielce > Dyrektor Muzeum Narodowego obejmie stanowisko 2 stycznia

  Luiza Buras

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie


  Robert Kotowski w piątek, 2 stycznia obejmie stanowisko dyrektora Muzeum Narodowego w Kielcach.

  Jak poinformował Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim wczoraj o godzinie 10 w Ministerstwie Kultury w Warszawie nastąpiło oficjalne wręczenie nominacji Kotowskiemu.

  - Nowy dyrektor będzie musiał zapoznać się z placówką w przyspieszonym tempie.
  Czeka go wiele pracy i zadań, z których najważniejszym jest dobra promocja muzeum mająca na celu przyciągnięcie większej liczby odwiedzających. W tej chwili ich liczba wynosi około 27 tysięcy na rok i powinna zostać co najmniej podwojona - zapowiada Kowalczyk. Wśród innych zadań nowego dyrektora wymienia także opracowanie programu przyciągnięcia do placówki szkół i młodzieży, która może stać się głównym odbiorcą wystaw, nawiązanie kontaktów międzynarodowych i promocję muzeum za granicą, co zapewniłoby wymianę kolekcji oraz zainteresowanie zagranicznych turystów.

  Kowalczyk podkreśla także, że obecna struktura Muzeum Narodowego jest skostniała i wymaga zmian. - Inny sposób oprowadzania, multimedia i ciekawe wystawy czasowe, być może nawet rozpisane w planie wieloletnim - tym dyrektor powinien zająć się od razu - przekonuje.

  - Minister kultury zaproponował panu Kotowskiemu kwotę, na jaką nie chciał przystać Andrzej Komodziński, poprzedni kandydat na dyrektora, czyli 11 tysięcy złotych brutto. Jest to płaca uczciwa, jedna z wyższych w naszych placówkach - twierdzi Jacek Kowalczyk. - Wyzwania, jakie stoją przed panem Kotowskim są duże, ale z pewnością sobie poradzi. Pomoże mu w tym z pewnością jego młodzieńcza energia oraz doświadczenie, które zdobył pracując w Muzeum Narodowym w Krakowie. Nasza kielecka placówka ma niesamowity, choć uśpiony potencjał, trzeba go tylko obudzić - kończy Kowalczyk.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo