Kielce > Dziś dyżurujemy na osiedlu Ślichowice

  Kielce > Dziś dyżurujemy na osiedlu Ślichowice

  Elżbieta Zemsta

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Bezpieczeństwo, zła komunikacja z centrum Kielc oraz brak miejsca dla dzieci i młodzieży - to najczęstsze problemy, które spędzają sen z powiek mieszkańcom osiedli Ślichowice, Pod Dalnią i osiedla Gwarków. Dziś o tym porozmawiamy.
  Teoretycznie mieszkańcy osiedla Ślichowice powodów do narzekan mieć nie powinni. Ich osiedle, w odróżnieniu od innych w Kielcach, są prawie nowe. Tyle, ze za ów luksus płaci się tu niemal dwa razy więcej... Aby czuć się bezpieczniej, na osiedlu założono kilka lat temu monitoring, który z własnej kieszeni opłacają mieszkańcy. Czy jednak zdaje on egzamin? O tym najlepiej wiedzą ci, którym niemal przed okienkiem kamery okradziono samochód, czy osoby, które po zmroku zostały napadnięte przez młodocianych chuliganów.

  Powodem do zmartwień mieszkańców ulicy Massalskiego był zapewne nowo wybudowany hipermarket, który utrudnia ruch samochodowy w tym regionie. Z kolei zaś w nocy podjeżdżające pod rozładunek ciężarówki spędzają sen z oczu sąsiadującym bezpośrednio z supermarketem.

  Problemem osób żyjących na trzech obszarach osiedli Ślichowice, Pod Danią czy nowego osiedla Gwarków jest zła komunikacja ze śródmieściem i innymi dzielnicami, zwłaszcza w weekendy.

  Jeżeli chcą się Państwo podzielić z nami uwagami na temat innych problemów, z którymi spotkaliście się na terenie waszego osiedla - zapraszamy dzisiaj między godzinami 14 a 16 do naszego redakcyjnego stolika, który będzie ustawiony przed siedzibą spółdzielni Domator przy ulicy Massalskiego w Kielcach.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo