Kielce > Kolejny niezbędny dokument dla Obic

  Kielce > Kolejny niezbędny dokument dla Obic

  JaS

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Spółka Port Lotniczy Kielce pozyskała kolejny niezbędny dokument dla założenia lotniska w Obicach. Chodzi o plan organizacji ruchu lotniczego na lotnisku i w jego regionie.

  Jak informuje Mieczysław Pastuszko, dyrektor Wydziału Projektów Strukturalnych i Strategii Miasta w kieleckim ratuszu, dokument sporządziła Polska Agencja Żeglugi Powietrznej.
  Zawiera on plan organizacji ruchu lotniczego dla lotniska w Obicach wraz z projektami procedur podejścia do lądowania.

  - Opracowanie miało dać odpowiedź na pytanie, czy istnieją potencjalne kolizje z ruchem lotniczym odbywającym się w sąsiednich portach.
  Określono przestrzeń powietrzną konieczną do tego, aby w Obicach w sposób bezpieczny wykonywać operacje lotnicze - informuje dyrektor Mieczysław Pastuszko. - Dokument zawiera też plany wskazujące odpowiednie usytuowanie urządzeń nawigacyjnych. Wyniki opracowania są dla nas pomyślne, ponieważ planowany ruch lotniczy w Obicach nie koliduje ze strefami innych portów - dodaje dyrektor.

  Plan organizacji ruchu na lotnisku wraz z planami zagospodarowania przestrzennego terenu, na którym ma ono powstać oraz decyzją oddziaływania na środowisko będzie dołączony do wniosku o promesę zezwolenia na założenie lotniska. Taki wniosek ma trafić do Urzędu Lotnictwa Cywilnego na początku przyszłego roku.

  Trwają też zabiegi, aby lotnisko w Obicach zostało uwzględnione w tworzonych obecnie planach zagospodarowania przestrzennego kraju. Jak informował poseł Artur Gierada z Platformy Obywatelskiej, nieprawdziwe są ostatnie doniesienia, jakoby lotnisko miałoby nie zostać w tychże planach uwzględnione.
  Miasto Kielce wykupiło już ponad 400 z planowanych 500 hektarów gruntów pod inwestycję. Być może już w przyszłym roku rozpoczną się prace, których celem będzie wyrównanie terenu przed budową Regionalnego Portu Lotniczego Kielce - Obice.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo