Kielce > Mieszkańcy stolicy świętokrzyskiego coraz częściej...

  Kielce > Mieszkańcy stolicy świętokrzyskiego coraz częściej decydują się na wyprowadzkę

  ka

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kielczanie coraz chętniej przeprowadzają się do miejscowości w powiecie kieleckim. Budownictwo, mieszkalne, rozkwita szczególnie w gminach podmiejskich - Morawicy, Miedzianej Górze, Sitkówce - Nowiny.

  O tym, że na terenie gmin powiatu kieleckiego budownictwo wzrasta, świadczą dane zgromadzone w Starostwie Powiatowym w Kielcach. W roku 2007 rozpatrzono z tego zakresu ponad 7 tysięcy 740 spraw, a już w roku ubiegłym - ponad 8 tysięcy 600. Jak informuje Piotr Gąsiorowski, naczelnik Wydziału Budownictwa, około 20 procent z tej liczby, to wydane pozwolenia na budowę.

  Coraz częściej kielczanie są inwestorami budynków mieszkalnych na terenie powiatu kieleckiego. W roku 2007, mieszkańcom stolicy województwa wydano 35 procent wszystkich pozwoleń na budowę mieszkalną na terenie powiatu kieleckiego, natomiast w 2008 już 38 procent. Najwięcej kielczan wśród inwestorów, bo aż niemal 68 procent - 225 pozwoleń na budowę wydano w ubiegłym roku - jest na terenie gminy Morawica.

  W gminie Miedziana Góra w roku 2008 kielczanom wydano 59 pozwoleń na budowę mieszkalną, co stanowi 60 procent wszystkich udzielonych pozwoleń, natomiast w Sitkówce - Nowiny kielczanom wydano 47 pozwoleń na budowę, czyli około 60 procent wszystkich. - Widać wyraźnie, że kielczanie coraz chętniej osiedlają się na terenie powiatu kieleckiego. Przy czym, najmniejszym ich zainteresowaniem cieszą się gminy najdalej położone od Kielc - tłumaczy naczelnik Gąsiorowski.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo