Wybierz miasto:
  Kielce. Niezwykły kombinezon, który... postarza o...

  Kielce. Niezwykły kombinezon, który... postarza o kilkadziesiąt lat (WIDEO, zdjęcia)

  Zdjęcie autora materiału

  Paula Goszczyńska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kielce. Niezwykły kombinezon, który... postarza o kilkadziesiąt lat (WIDEO, zdjęcia)
  1/7
  przejdź do galerii

  ©Dawid Łukasik

  Jak to jest, gdy mamy 50, 60 lub 80 lat? W piątek, 7 grudnia, również młodzi ludzie mogli się przekonać jak duże ograniczenia fizyczne wiążą się z dojrzałym wiekiem. Firma Promedica24 w Kielcach dzięki kombinezonowi geriatrycznemu pozwoliła chętnym na kilkanaście minut wcielić się w osobę starszą i zrozumieć trudności, z jakimi się boryka.


  Zakładając kombinezon mamy niepowtarzalną okazję, by dodać sobie nawet kilka dekad życia, a także poznać ograniczenia, które najczęściej „idą w parze” z wiekiem.
  Można poczuć się jak senior i sprawdzić, czy założenie butów zawsze jest takie proste, jak w młodym wieku. - Pozwala nam to pojąć, jak to jest być starszą osobą. Dzięki temu z większą empatią, wrażliwością odnosimy się do bliskich nam starszych osób, dziadków, rodziców - wyjaśnia Magdalena Stępień z Promedica24.

  - Właśnie w ten sposób przybliżamy opiekunkom, jak czują się ich podopieczni - dodaje.

  Na pierwszy ogień poszła Karolina Górnicka, koordynator pracujący w kieleckiej firmie. Kombinezon składa się z wielu części, więc jego zakładanie było dość czasochłonne.

  - Szczerze powiedziawszy dopiero włożyłam ten kombinezon, a już chciałabym go zdjąć. Czuje się źle, mam sztywne kolana i łokcie. Przez słuchawki i okulary nie dosłyszę i niedowidzę. Troszkę to przerażające, bo przecież każdego z nas kiedyś to czeka - mówiła Karolina.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Na te psy musisz mieć pozwolenie urzędnika! To groźne zwierzęta!


  Prezenty dla dzieci na Mikołajki 2018. TOP 10  Rzadko widujesz te znaki drogowe. Lepiej przypomnij sobie, co oznaczają!  Najlepsze seriale 2018 roku. Jaki wybrać na wieczór? Zobacz najciekawsze
  Śladami słynnych filmów i seriali - miejsca, które trzeba odwiedzić! [GALERIA]  Plastik i śmieci zalewają Ziemię? Zobacz niezwykłe zdjęcia z kosmosu
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 23 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »

  Polecamy

  1 3 4 5 ... 9 »