„Kielce przeciw nienawiści" – organizatorzy I Marszu Równości demonstrowali na kieleckim Rynku. Kontra z modlitwą [ZAPIS TRANSMISJI]

Sylwia SłońZaktualizowano 
W czwartek, 25 lipca na kieleckim Rynku odbyło się wydarzenie „Kielce przeciw nienawiści". Prowincja Równości a także lokalni organizatorzy i organizatorki I Marszu Równości w Kielcach zaprosili w godzinach 17.30-19.30 na Rynek w Kielcach. W kontrze zebrały się ruchy katolickie głośno modląc się przez cały czas zgromadzenia. Zapraszamy do obejrzenia transmisję z wydarzenia na naszym portalu.


Spotkanie zgromadziło około 100 uczestników, na Rynku pojawiła się też grupa modlących się ludzi.

Wydarzenie „Kielce przeciw nienawiści" przebiegało spokojnie, jego uczestnicy wielokrotnie zwracali się do grupy, która prowadziła w innej części rynku głośną modlitwę , by się do nich przyłączyli. Bez odzewu.

Podczas spotkania wysłano specjalne pozdrowienia dla uczestników marszu w Białymstoku gdzie doszło do zamieszek.

Obie grupy związana z I Marszem Równości oraz z ruchami katolickimi wzajemnie się zakłócały.

- Jesteśmy tu dziś żeby pokazać nasze wsparcie dla Białegostoku, ale także pokazać, że w Kielcach może być inaczej, że chcemy żeby było inaczej. Są tutaj osoby które organizowały marsz równości w Kielcach, są osoby które były również jako goście na marszu w Białymstoku. Można było wysłuchać ich opowieści o uderzaniu kamieniami, o rzucaniu petard pod nogi, o wyzwiskach i pluciu, absolutnie nie ma naszej zgody na coś takiego- opowiada Barbara Biskup jedna z organizatorek manifestacji równości.

Podczas sobotniego marszu równości w Białymstoku doszło do wielu aktów przemocy i nienawiści. Osoby biorące udział w dzisiejszej manifestacji na kieleckim rynku chciały się solidaryzować z „tęczowym’ Białymstokiem.

-Jestem wstrząśnięta tym że dzisiaj w 2019 roku trzeba powtarzać ludziom, że osoby nie hetero normatywne to są ich sąsiedzi, to są zwykli ludzie, nauczyciele, nauczycielki, sąsiedzi, sprzedawcy w sklepie, fryzjerki, to nie jest żadna ideologia. To nie ideologia to ludzie – dodaje Barbara Biskup.

Opowieści osób biorących udział w Marszu w Białymstoku były nie tylko przerażające, u wielu osób wywołały także łzy.

Manifestacja równości miała także swoją mini kontrmanifestacje. Grupka starszych osób modlących się . -Ma ma takie samo prawo bycia jak nasza manifestacja, w całym ruchu chodzi o to żeby nie wykluczać nikogo. Nie wykluczać katolików nie wykluczać osób z różnym kolorem skóry, nie wykluczać różnego podejścia do własnej płci czy własnej seksualności. Ci ludzie mają takie samo prawo do wyrażenia swojego zdania jak my. Ciężko znaleźć słowa do tego co się wydarzyło ostatnio w Białymstoku. Podejście i uderzenie kogoś tylko dlatego, że wyraża swoje zdanie w legalny spokojny i pokojowy sposób to jest absolutnie nie do przyjęcia- mówiła pani Magdalena - uczestniczka marszu równości.

Wiele osób z chęcią zabierało głos, płynęło dużo ciepłych słów dla ofiar sobotniego marszu.

- Ja nie jestem tolerancyjna, nie jestem tolerancyjna dla faszystów, nie jestem tolerancyjna dla armii profaszystowskiej. Nie kocham wszystkich ludzi na świecie bo ich nie znam, ale nie jestem tolerancyjna dla faszystów- powiedziała pani Katarzyna, jedna z wypowiadających się osób.

-Życzę zwyczajności osobom LGBT, nie chce mówić normalności, tylko właśnie zwyczajności. Normalnego zwyczajnego życia, jak każdy – dodawała kolejna uczestniczka.

-Marsze równości są pokojowymi demonstracjami, które mają jednoczyć ludzi. Dlatego ja nie rozumiem sprzeciwu tych środowisk nacjonalistyczno-patriotycznych, jak i katolickich niestety. Tak samo jak temu które tu widzimy, nie jestem wstanie pojąć czemu oni się sprzeciwiają. Temu, że dwie dziewczyny się kochają i są razem? To jest przykre, jest przykazanie o miłości, Bóg mówi żeby szanować drugą osobę, żeby kochać bliźniego i okazywać mu miłosierdzie. Jest mi przykro patrząc na ruch Gazety Polskiej, że oni chcieli wypuścić te naklejki "strefa wolna od lgbt"- mówiła Janina Kubikowska.

Lecz nie tylko wzruszenie i łzy towarzyszyły osobom biorącym udział w manifestacji, były też śpiewy i dużo muzyki, a przede wszystkim tolerancja i wzajemny szacunek.

Podczas spotkania ludzi od Marszu Równości został odczytany list do prezydenta Kielc Bogdana Wenty, w którym czytamy między innymi:

„Szanowny Panie Prezydencie, od wielu miesięcy jesteśmy świadkami eskalującej kampanii nienawiści w stosunku do osób LGBT+. Jej autorami są politycy obozu rządzącego, większość hierarchów kościelnych oraz prawicowe media. Wysocy rangą politycy bezkarnie lżą osoby LGBT+. Samorządy, jeden za drugim, podejmują bezprawne uchwały o regionach wolnych od LGBT. Stowarzyszenie Liga Świętokrzyskich Rodzin Marszowi Równości w Kielcach zarzuciła faszystowski charakter, a organizatorów i uczestników nazwała „kontynuacją planu Himmlera na unicestwienie narodu polskiego”.

Gazeta Polska zapowiada, że do najbliższego numeru doda wlepkę „strefa wolna od LGBT”. Jeden z księży w mediach społecznościowych namawia do jej rozklejania, a kolejny ustawia ją na profilowym zdjęciu na Facebooku.

LGBT to nie jest abstrakcyjna ideologia, jak próbują to wmówić społeczeństwu ci siewcy nienawiści. LGBT to ludzie: geje, lesbijki, osoby biseksualne i transpłciowe. Dziennikarze Gazety Polskiej znają znaczenie tego akronimu, a jednak namawiają, aby zakazać tym ludziom wstępu do restauracji, pubów, sklepów, a nawet autobusów. Wszędzie tam, gdzie zostanie naklejona wlepka. Konsekwencje tworzenia „stref wolnych” znamy z historii. Mieliśmy „getta ławkowe”, „miejsca wolne od Żydów”, czy „autobusy tylko dla białych”. Tragedie, do jakich to doprowadziło, po dziś dzień przerażają i stanowią ostrzeżenie przed tym, co stanowi kolejne ogniwo w tym łańcuchu ślepej nienawiści: to fizyczna eksterminacja.

Już teraz organizacje pozarządowe biją na alarm, że życie osób LGBT jest w Polsce zagrożone. I nie ma w tym przesady. To, co stało się podczas I Marszu Równości w Białymstoku 20 lipca, jest tego dobitnym przykładem. Swoją rękę bardzo wyraźnie przyłożył do tego Kościół (...)

Jako ekipa I Marszu Równości w Kielcach 25 lipca organizujemy wydarzenie Kielce przeciw nienawiści, aby zaprotestować przeciw tej nienawiści, która swoją kulminację miała podczas białostockiego Marszu Równości oraz wyrazić solidarność ze wszystkim osobami LGBT+.

Na konferencji prasowej przed Marszem Równości w Kielcach Pan prezydent jasno określił się jako zwolennik otwartości, równości i tolerancji. Przyszedł czas próby, gdy bitym i zastraszanym ludziom należy okazać wsparcie nie w słowach, lecz w czynach. Dlatego zwracamy się do Pana Prezydenta z prośbą o poparcie organizowanego przez nas wydarzenia”.

Grupa związana z ruchami katolickim w odpowiedzi modliła się za prezydenta Kielc Bogdana Wentę.

Źródło: vivi24

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 109

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-07-26T06:35:38 02:00, X:

Sławna rodzinka jak widać też była. Ręce opadają. Na każdy spęd KODu i wszędzie są. No, ale jak się nie ma co robić w domu i jak się nudzi lub nie pracuje jak człowiek.

Boże,jakie tłumy i sami swoi!

K
Kasandra
2019-07-26T08:51:58 02:00, Kasandra:

Wczoraj na kieleckim rynku manifestowali tęczowi potomkowie Ernsta Rhoma skandując hasła: wolność, równość, pedofilia. Manifestujący domagali się prawa do mordowania nienarodzonych oraz starców. W trosce o zabezpieczenie swojej bezdzietnej starości żądali dostępu do dzieci aby mieć możliwość hodowli posłusznych sobie seksualnych niewolników. Postulowali finansowanie z budżetu państwa obowiązkowego systemu homoindoktrynacji przedszkolaków głoszącego naturalną wyższość homoseksualizmu nad innymi światopoglądami ze szczególnym uwzględnieniem zbrodniczej idei chrześcijaństwa - systemu totalitarnego upodlenia ludzi...

Tego jeszcze wczoraj nie było, dziś też go nie ma ale co będzie jutro? Do czego posuną się Ci tęczowi faszyści? Odbieranie dzieci „faszystom” za zabranie ich do kościoła i oddawanie na wychowanie „światłym” pederastom? Powszechna eutanazja ludzi starych, samotnych i schorowanych? Aborcja do 3 roku życia? Izolację i reedukacyjne obozy dla innowierców?

Drodzy czytelnicy czy możecie podać jakiś akt prawny dyskryminujący homoseksualistów? Czy płaca inne podatki? Nie mogą kandydować w wyborach? Nie mogą zakładać stowarzyszeń? No do QRVY nędzy jak są dyskryminowani??? Kto ich nienawidzi? Czy po ulicach biegają jakieś różańcowe bojówki polujące na tęczowych? A może pytanie na które warto poszukać odpowiedzi to te z przysłowia” Kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja?

2019-07-26T23:35:15 02:00, Jotka:

Kasandro - nie wiem ile masz lat, czy masz przed sobą macierzyństwo czy też jesteś "moherowym beretem" (w sensie wieku nie mentalności). Jeżeli dzieci przed tobą,to módl sie żeby urodziły się bez żadnrgo "defektu" i hetero. Jeżeli masz to już za sobą - dziękuj Bogu,że nie musiałaś się zmagać z trudna miłością i akceptacją " inności" dziecka. Jakże łatwo jest wypowiadać się anonimowo. Czy wiesz czym jest pedofilia? homoseksualizm? Jeżeli chcesz wypowiadać się to poczytaj,przemyśl. Ziejesz nienawiścią do ludzi innych niż ci,którzy nie mieszczą się w twoich ramach.Czy nie kochasz siebie? Spójrz w lustro i porozmawiaj ze sobą, pomyśl i przemyśl to co napisałaś. Więcej życzliwości, mniej jadu....Życzę najlepszego...

Jestem policyjnym rencistą, ojcem itd. Wien o czym piszę. Widziałem miłość, nienawiść i czystą obojętność najbliższych prowadzącą do samobójstwa. Spotkałem pychę, pogardę wynikająca z poczucia wyższości i faszystów ale tych prawdziwych nie "wrogów" LGBT.

Dzięki Bogu synowie zdrowi i czekam wnucząt licząć, że urodzą się silne i zdrowe ale co się stanie gdy urodzą się chore? Mam je odrzucić bo co? Wychowany w konsumpcjoniźmie mam je oddać wytówrcy i zarządać wymiany na towar pełnowartościowy? NIedawno pochowałem wuja. Został sam, cicia umarła dwa lata wcześniej. Jedyny syn zmarł jeszcze w ubiegłym wieku. wuj chorował, ostatnio nie wstawał z łóżka. Miałem skrócić mu cierpienia i nowocześnie poddać eutanaazji? W Holandii 3% zgonów to zgony wymuszone... to co kiedyś miało być łaską staje się norma. Obecnie ze względów eugenicznych można usmiercać dzieci. Jestem na tyle stary aby dostrzec zagrożenia jakie płyną z ideologi LGBT. dehumanizacja w imię postępu. Jedyne wartości to co płyną z TV i inernetu... Relatywizm zasad moralnych. Aborcja nie mord, płód nie człowiek itd.

Sory ale nie ma cazsu poprawić tekstu

G
Gość
2019-07-26T13:55:41 02:00, konTYnuacja:

Czy te siwe głowy całkiem niedawno nie broniły "wolnego sądu" na Seminaryjskiej? Tamta paJAcada już się znudziła?

No to co,że siwe głowy. Przynajmniej lezy im na sercu dobro kraju i potrafią to pokazać. Widać młodzież ma wszystko gdzieś i woli wgapiać się w swoje smartfony , a przecież te siwe głowy niebawem zejdą ze sceny a wy młodzi obudzicie się z ręką w nocniku...Zrobią z wami co chcą a wasze zdegenerowane mózgi nawet tego nie zauważa. Zal mi was

J
Jotka
2019-07-26T08:51:58 02:00, Kasandra:

Wczoraj na kieleckim rynku manifestowali tęczowi potomkowie Ernsta Rhoma skandując hasła: wolność, równość, pedofilia. Manifestujący domagali się prawa do mordowania nienarodzonych oraz starców. W trosce o zabezpieczenie swojej bezdzietnej starości żądali dostępu do dzieci aby mieć możliwość hodowli posłusznych sobie seksualnych niewolników. Postulowali finansowanie z budżetu państwa obowiązkowego systemu homoindoktrynacji przedszkolaków głoszącego naturalną wyższość homoseksualizmu nad innymi światopoglądami ze szczególnym uwzględnieniem zbrodniczej idei chrześcijaństwa - systemu totalitarnego upodlenia ludzi...

Tego jeszcze wczoraj nie było, dziś też go nie ma ale co będzie jutro? Do czego posuną się Ci tęczowi faszyści? Odbieranie dzieci „faszystom” za zabranie ich do kościoła i oddawanie na wychowanie „światłym” pederastom? Powszechna eutanazja ludzi starych, samotnych i schorowanych? Aborcja do 3 roku życia? Izolację i reedukacyjne obozy dla innowierców?

Drodzy czytelnicy czy możecie podać jakiś akt prawny dyskryminujący homoseksualistów? Czy płaca inne podatki? Nie mogą kandydować w wyborach? Nie mogą zakładać stowarzyszeń? No do QRVY nędzy jak są dyskryminowani??? Kto ich nienawidzi? Czy po ulicach biegają jakieś różańcowe bojówki polujące na tęczowych? A może pytanie na które warto poszukać odpowiedzi to te z przysłowia” Kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja?

Kasandro - nie wiem ile masz lat, czy masz przed sobą macierzyństwo czy też jesteś "moherowym beretem" (w sensie wieku nie mentalności). Jeżeli dzieci przed tobą,to módl sie żeby urodziły się bez żadnrgo "defektu" i hetero. Jeżeli masz to już za sobą - dziękuj Bogu,że nie musiałaś się zmagać z trudna miłością i akceptacją " inności" dziecka. Jakże łatwo jest wypowiadać się anonimowo. Czy wiesz czym jest pedofilia? homoseksualizm? Jeżeli chcesz wypowiadać się to poczytaj,przemyśl. Ziejesz nienawiścią do ludzi innych niż ci,którzy nie mieszczą się w twoich ramach.Czy nie kochasz siebie? Spójrz w lustro i porozmawiaj ze sobą, pomyśl i przemyśl to co napisałaś. Więcej życzliwości, mniej jadu....Życzę najlepszego...

e
ewa
2019-07-26T13:55:41 02:00, konTYnuacja:

Czy te siwe głowy całkiem niedawno nie broniły "wolnego sądu" na Seminaryjskiej? Tamta paJAcada już się znudziła?

teraz za tą płacą...

q
q5

100 osób to chyba razem z klientami ogródków piwnych

e
ewa
2019-07-26T02:08:47 02:00, Gość:

A gdzie się podziała reszta osób z wcześniejszej parady? Czy tych pozostałych 900 osób już to nie interesuje? Wygląda na to, że nie byli stąd. Szykują się chyba do kolejnego marszu, żeby udawać mieszkańców innego miasta i dlatego nie zdołali przyjechać do Kielc. Więc chyba jednak jest w tym coś prawdy, że to taka objazdowa ekipa. Kogo będą teraz udawać? Poznaniaków? Wrocławian? Pytam bo nie znam harmonogramu marszów, ale coś w tym jest, że nie odbywają się w kilku miastach równocześnie.

2019-07-26T08:10:56 02:00, ja:

protestujących i modlących było 3 osoby, a gdzie się podziali inni widać że nie byli stąd.

Kasandra: w punkt! Brawo!!!

k
konTYnuacja

Czy te siwe głowy całkiem niedawno nie broniły "wolnego sądu" na Seminaryjskiej? Tamta paJAcada już się znudziła?

G
Gość
2019-07-26T02:08:47 02:00, Gość:

A gdzie się podziała reszta osób z wcześniejszej parady? Czy tych pozostałych 900 osób już to nie interesuje? Wygląda na to, że nie byli stąd. Szykują się chyba do kolejnego marszu, żeby udawać mieszkańców innego miasta i dlatego nie zdołali przyjechać do Kielc. Więc chyba jednak jest w tym coś prawdy, że to taka objazdowa ekipa. Kogo będą teraz udawać? Poznaniaków? Wrocławian? Pytam bo nie znam harmonogramu marszów, ale coś w tym jest, że nie odbywają się w kilku miastach równocześnie.

2019-07-26T08:10:56 02:00, ja:

protestujących i modlących było 3 osoby, a gdzie się podziali inni widać że nie byli stąd.

Ale to nie ich spotkanie tak hucznie promowano i zapowiadano na stronie "ED", tylko imprezę organizatorów "Marszu Równości".

P
Prosta matematyka

Interesujące, podczas ostatniego tzw. "marszu równości" w Kielcach było podobno 1000 uczestników, a tutaj na zdarzeniu powiązanym i do tego niby takim ważnym (bo walka z "nienawiścią") tylko 100 uczestników? Gdzie w takim razie wcięło pozostałe 900 kieleckich fanów LGBT? Chyba że te tzw. "marsze równości" organizuje jedna i ta sama objazdowa trupa, a podawana frekwencja w poszczególnych miastach to czysta iluzja.

G
Gość
2019-07-26T08:51:58 02:00, Kasandra:

Wczoraj na kieleckim rynku manifestowali tęczowi potomkowie Ernsta Rhoma skandując hasła: wolność, równość, pedofilia. Manifestujący domagali się prawa do mordowania nienarodzonych oraz starców. W trosce o zabezpieczenie swojej bezdzietnej starości żądali dostępu do dzieci aby mieć możliwość hodowli posłusznych sobie seksualnych niewolników. Postulowali finansowanie z budżetu państwa obowiązkowego systemu homoindoktrynacji przedszkolaków głoszącego naturalną wyższość homoseksualizmu nad innymi światopoglądami ze szczególnym uwzględnieniem zbrodniczej idei chrześcijaństwa - systemu totalitarnego upodlenia ludzi...

Tego jeszcze wczoraj nie było, dziś też go nie ma ale co będzie jutro? Do czego posuną się Ci tęczowi faszyści? Odbieranie dzieci „faszystom” za zabranie ich do kościoła i oddawanie na wychowanie „światłym” pederastom? Powszechna eutanazja ludzi starych, samotnych i schorowanych? Aborcja do 3 roku życia? Izolację i reedukacyjne obozy dla innowierców?

Drodzy czytelnicy czy możecie podać jakiś akt prawny dyskryminujący homoseksualistów? Czy płaca inne podatki? Nie mogą kandydować w wyborach? Nie mogą zakładać stowarzyszeń? No do QRVY nędzy jak są dyskryminowani??? Kto ich nienawidzi? Czy po ulicach biegają jakieś różańcowe bojówki polujące na tęczowych? A może pytanie na które warto poszukać odpowiedzi to te z przysłowia” Kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja?

Brawo Kasandra. Zgadzam się 👏

K
Kasandra

Wczoraj na kieleckim rynku manifestowali tęczowi potomkowie Ernsta Rhoma skandując hasła: wolność, równość, pedofilia. Manifestujący domagali się prawa do mordowania nienarodzonych oraz starców. W trosce o zabezpieczenie swojej bezdzietnej starości żądali dostępu do dzieci aby mieć możliwość hodowli posłusznych sobie seksualnych niewolników. Postulowali finansowanie z budżetu państwa obowiązkowego systemu homoindoktrynacji przedszkolaków głoszącego naturalną wyższość homoseksualizmu nad innymi światopoglądami ze szczególnym uwzględnieniem zbrodniczej idei chrześcijaństwa - systemu totalitarnego upodlenia ludzi...

Tego jeszcze wczoraj nie było, dziś też go nie ma ale co będzie jutro? Do czego posuną się Ci tęczowi faszyści? Odbieranie dzieci „faszystom” za zabranie ich do kościoła i oddawanie na wychowanie „światłym” pederastom? Powszechna eutanazja ludzi starych, samotnych i schorowanych? Aborcja do 3 roku życia? Izolację i reedukacyjne obozy dla innowierców?

Drodzy czytelnicy czy możecie podać jakiś akt prawny dyskryminujący homoseksualistów? Czy płaca inne podatki? Nie mogą kandydować w wyborach? Nie mogą zakładać stowarzyszeń? No do QRVY nędzy jak są dyskryminowani??? Kto ich nienawidzi? Czy po ulicach biegają jakieś różańcowe bojówki polujące na tęczowych? A może pytanie na które warto poszukać odpowiedzi to te z przysłowia” Kto najgłośniej krzyczy łapać złodzieja?

j
ja
2019-07-26T02:08:47 02:00, Gość:

A gdzie się podziała reszta osób z wcześniejszej parady? Czy tych pozostałych 900 osób już to nie interesuje? Wygląda na to, że nie byli stąd. Szykują się chyba do kolejnego marszu, żeby udawać mieszkańców innego miasta i dlatego nie zdołali przyjechać do Kielc. Więc chyba jednak jest w tym coś prawdy, że to taka objazdowa ekipa. Kogo będą teraz udawać? Poznaniaków? Wrocławian? Pytam bo nie znam harmonogramu marszów, ale coś w tym jest, że nie odbywają się w kilku miastach równocześnie.

protestujących i modlących było 3 osoby, a gdzie się podziali inni widać że nie byli stąd.

y
yrteaer

a objazdowa grupa nie przyjechała??!! a czy już wiecie, ze w Białymstoku KODiarze byli wśród zadymiarzy????super ustawkę zrobił truskolaski

G
Gość

Kasie Zapałe chcieli przykryć ????

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3