"Kielce - Raj dla dzieci". Będzie duża impreza z okazji Dnia...

  "Kielce - Raj dla dzieci". Będzie duża impreza z okazji Dnia Dziecka na kieleckiej Kadzielni

  MAT

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Od lewej: prezydent Kielc Bogdan Wenta, pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj, Artur Sobolewski, dyrektor Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta w K

  Od lewej: prezydent Kielc Bogdan Wenta, pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj, Artur Sobolewski, dyrektor Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta w Kielcach.

  Na kieleckiej Kadzielni odbędzie się wielki musicalowy spektakl dla dzieci. Wydarzenie zostanie zorganizowane w ramach Dnia Dziecka i odbędzie się 1 czerwca.
  Od lewej: prezydent Kielc Bogdan Wenta, pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj, Artur Sobolewski, dyrektor Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta w K

  Od lewej: prezydent Kielc Bogdan Wenta, pełnomocnik prezydenta Danuta Papaj, Artur Sobolewski, dyrektor Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta w Kielcach.  Władze Kielc w czwartek 14 marca przedstawiły szczegóły czerwcowej imprezy. Odbędzie się ona pod hasłem Rodzinny Dzień Dziecka i będzie częścią projektu "Kielce-Raj dla dzieci". Największą atrakcją będzie musicalowy spektakl familijny "Archimedes". Producentem i pomysłodawcą widowiska jest fundacja imienia Ireny Kwiatkowskiej na rzecz twórczości dla dzieci. "Archimedes" to nowatorski i edukacyjny spektakl muzyczny dla dzieci wyreżyserowany przez autora wielu musicali i spektakli komediowych Krzysztofa Jaślara.

  W rolę profesora Rozumnego, który w zabawny sposób będzie dzieciom przekazywał wiedzę na temat największych wynalazków ludzkości wcieli się natomiast znany aktor, konferansjer i prezenter telewizyjny Krzysztof Tyniec. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 20, jednak bramy amfiteatru Kadzielnia zostaną otwarte już o godzinie 18. Na koronie amfiteatru zlokalizowana będzie duża strefa zabawy oraz strefa bufetowa. W programie imprezy jest także mini dyskoteka - W Kielcach dla dzieci już od wiosny będzie się bardzo dużo działo. Będziemy chcieli dzieciom zapewnić różne atrakcje. Chcemy, żeby w Kielcach powstawały nowe miejsce, do których dzieci razem z rodzicami, a potem także sami, będą chcieli chętnie uczęszczać. Chcemy żeby takim miejscem był między innymi Teatr Lalki i Aktora Kubuś - mówi pełnomocnik prezydenta Kielc, Danuta Papaj. - Jestem przekonany, że widowisko, które 1 czerwca zaprezentujemy dla dzieci, będzie jedną z najlepszych propozycji w Polsce z okazji Dnia Dziecka - mówi Artur Sobolewski, dyrektor Kultury, Sportu i Promocji Urzędu Miasta w Kielcach.

  Również prezydent Kielc, Bogdan Wenta jest zadowolony, że w Dzień Dziecka uda się zorganizować w Kielcach dla dzieci dużą imprezę. - Mam nadzieję, że amfiteatr Kadzielnia zostanie wypełniony. Dzieci będą mogły spędzić miło czas ze swoimi rodzicami, bawić się, a przy okazji także uczyć. Dowiedzą się między innymi, czym jest grawitacja - mówi prezydent Kielc.

  Bilety na wydarzenie kosztują 30 złotych i są już dostępne między innymi w Kieleckim Centrum Kultury, sklepie muzycznym Riff (Kielce, ulica Sienkiewicza 60) oraz online w bileterach: bilety24.pl oraz kupbilecik.pl.

  CZYTAJ TAKŻE: „Archimedes” na Dzień Dziecka dla całych rodzin w amfiteatrze Kadzielnia


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (2)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone