Kielce ROCKują! Niesamowite koncerty na drugiej edycji...

  Kielce ROCKują! Niesamowite koncerty na drugiej edycji muzycznego festiwalu (WIDEO, zdjęcia)

  Anna BILSKA bilska@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Energetyczne zakończenie festiwalu - zespół 4 szmery zagrał przeboje AC/DC w klubie Gin-Ger w Kielcach.

  Energetyczne zakończenie festiwalu - zespół 4 szmery zagrał przeboje AC/DC w klubie Gin-Ger w Kielcach. ©Anna Bilska

  W ciągu czterech dni zaprezentowało się 112 muzyków w 24 formacjach. Rock, blues, funk, heavy metal, a nawet hip-hop rozbrzmiewały na dziesięciu scenach. Widowiskowe były koncerty amerykańskich artystów, a na finał… niezapomniany koncert zespołu 4 Szmery z utworami AC/DC. Była moc!
  Energetyczne zakończenie festiwalu - zespół 4 szmery zagrał przeboje AC/DC w klubie Gin-Ger w Kielcach.

  Energetyczne zakończenie festiwalu - zespół 4 szmery zagrał przeboje AC/DC w klubie Gin-Ger w Kielcach. ©Anna Bilska


  Niezwykła muzyczna pamiątka. Organizatorzy Kielce ROCKują Romuald Sadowski (z lewej) i Paweł Wawrzeńczyk zebrali podpisy artystów na plakacie. Będzie on wystawiony na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Anna Bilska

  Niezwykła muzyczna pamiątka. Organizatorzy Kielce ROCKują Romuald Sadowski (z lewej) i Paweł Wawrzeńczyk zebrali podpisy artystów na plakacie. Będzie on wystawiony na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
  (fot. Anna Bilska)

  Spośród festiwalowych propozycji każdy fan dobrej muzyki mógł znaleźć coś dla siebie. Od czwartku do niedzieli trwały koncerty w Wojewódzkim Domu Kultury, Kieleckim Centrum Kultury, Centrum Kultury w Morawicy, Pałacyku Zielińskiego, a także w kieleckich klubach: Gin-Ger, Krockodyl, Czerwony Fortepian, Kotłownia oraz Woor.
  - Lista artystów była w stu procentach trafiona. Zróżnicowana muzyka, od ostrego hardrockowego brzmienia po nawet melancholijne kawałki Romana "Pazura" Wojciechowskiego. Z kolei Kraków Street Band zapewnił nam muzykę uliczną, HooDoo Band zagrał funky, Karaz dał hiphopowy popis. Dla każdego coś miłego - mówi Romuald Sadowski, jeden z organizatorów Kielce ROCKują.

  ZOBACZ ZDJĘCIA:

  Kraków Street Band i Gwyn Ashton

  4 Szmery w klubie Gin-Ger

  HooDoo Band w pałacyku

  Otwarta scena w klubie Gin-Ger


  Pravia i Deadline w klubie Woor

  Karaz & The Fork w klubie Woor


  ŻYWIOŁ I ENERGIA

  Pierwszego dnia festiwalu Kraków Street Band, finaliści programu Must Be The Music, zarazili swoim optymizmem publiczność Kieleckiego Centrum Kultury. Zagrali z humorem i lekkością, za co otrzymali głośne i szczere brawa. Z kolei pochodzący z Australii Gwyn Ashton nie zraził się niską frekwencją w klubie Woor i zagrał koncert tak, jakby był na scenie wielkiego festiwalu. Humoru artyście nie popsuła nawet… pęknięta struna. W klubie Kotłownia zagrali Hilary Mala, Szylu Paza & Paul Dabliu. Prawdziwa "petarda" czekała na fanów bluesa w piątek. - Byliśmy pod wielkim wrażeniem koncertu Blindside Blues Band. To było fantastyczne! Słyszałem opinie, że takiego koncertu w Kielcach jeszcze nigdy nie było - mówi Paweł Wawrzeńczyk, współorganizator festiwalu Kielce ROCKują. - Raman Pazur Wojciechowski też zrobił show. Doskonała piosenka z tekstem i muzyką na najwyższym poziomie. Takie połączenie to rzadkość. Jesteśmy oczarowani. Na pewno zaprosimy go na kolejne edycje, bo jego muzyka… uszczęśliwia - dodaje.


  WIDEO: Dudley Taft Band w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach

  ZAWAŁ SERCA NA SCENIE

  Nie tylko stali bywalcy klubu Woor, ale też lokalni artyści przybyli w sobotę do klubu Woor, aby posłuchać formacji Heart Attack, Deadline i Pravia, które zapewniły potężną dawkę mocnych, metalowych brzmień. Dla urozmaicenia na zakończenie koncertu wystąpił Karaz & The Fork, grupa rozkołysała klub innowacyjną mieszanką stylów. Tego dnia w Czerwonym Fortepianie wystąpiła posiadaczka jednego z najlepszych wokali bluesowych w Polsce Alicja Białek z zespołem.
  Na zakończenie festiwalu w niedzielę organizatorzy przygotowali wyjątkowe propozycje. W ogrodzie pałacyku Zielińskiego wystąpił HooDoo Band grający funk'n'blues. W roli wokalisty zaprezentował się Tomasz "Łoś" Nitribitt.


  WIDEO: Gwyn Ashton w klubie Woor

  Tego dnia w klubie Woor zagrały zespoły Sawblade i Żółć, a w Krocdkodylu Sound Rush i Front. Festiwal zamknął niesamowity występ grupy 4 Szmery grającej utwory AC/DC. W klubie Gin-Ger w Galerii Korona przy hitach legendarnego zespołu bawili się fani hardrocka w różnym wieku. Pod sceną z rodzicami szaleli najmłodsi na widowni fani zespołu: 5-letni Karol oraz starsi o rok Marcelina i Nikodem.


  WIDEO: Kraków Street Band w Kieleckim Centrum Kultury

  GOŚCIE Z ZAGRANICY

  W ciągu czterech dni 112 muzyków w 24 formacjach zagrało na 10 scenach. Dało to łącznie około 35 godzin muzyki, a wysłuchało tego około 2500 osób… Nie tylko z regionu świętokrzyskiego. - Mieliśmy gości ze Szwecji i z Czech. Były również rodziny z Lublina i Rzeszowa, które towarzyszyły koncertom codziennie. To bardzo nas cieszy, bo chcielibyśmy, aby festiwal stał się kiedyś wizytówką województwa - mówi Romuald Sadowski, współorganizator Kielce ROCKują i zapewnia, że lista artystów była w stu procentach trafiona. - Zróżnicowana muzyka, od ostrego hardrockowego brzmienia po nawet melancholijne kawałki Romana "Pazura" Wojciechowskiego. Kraków Street Band zapewnił nam muzykę uliczną, HooDoo Band zagrał funky, Karaz dał hiphopowy popis. Dla każdego coś miłego.

  Inicjatorzy festiwalu już myślą o kolejnej imprezie z dobrą muzyką. - Być może na słowa krytyki też przyjdzie czas, ale póki co otrzymujemy bardzo miłe wiadomości. Niektórzy nie dowierzali, że w Kielcach można było zorganizować taki festiwal. Nie ustajemy w wysiłkach, nadal jesteśmy chętni, żeby organizować kolejne edycje. Będą na pewno lepsze - zapowiada Romuald Sadowski.


  WIDEO: 4 Szmery w klubie Gin-Ger
  Owacje na stojąco i wspólne śpiewanie z zespołem, czyli koncert amerykańskiego Blindside Blues Band w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. www.ciekawekielce.pl

  Owacje na stojąco i wspólne śpiewanie z zespołem, czyli koncert amerykańskiego Blindside Blues Band w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.
  (fot. www.ciekawekielce.pl)


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Wideo

  Galerie

  Jedzenie i zabawa

  Styl życia

  Na językach

  Zdrowie i uroda