sportowy24
  Kielce szykują się na mecz bokserski Polska - Turcja. Wielka...

  Kielce szykują się na mecz bokserski Polska - Turcja. Wielka konfrontacja 9 czerwca w Hali Legionów

  Sławomir Stachura

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W kadrze Polski zobaczymy Bartosza Gołębiewskiego, mistrza Polski w wadze do 75 kg z Rushh Kielce

  W kadrze Polski zobaczymy Bartosza Gołębiewskiego, mistrza Polski w wadze do 75 kg z Rushh Kielce ©Sławomir Stachura

  Wielkie pięściarskie emocje czekają 9 czerwca kibiców w Kielcach. W Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza, odbędzie się mecz Polska – Turcja w ramach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego.
  W kadrze Polski zobaczymy Bartosza Gołębiewskiego, mistrza Polski w wadze do 75 kg z Rushh Kielce

  W kadrze Polski zobaczymy Bartosza Gołębiewskiego, mistrza Polski w wadze do 75 kg z Rushh Kielce ©Sławomir Stachura

  Światowa Konfrontacja Boksu Olimpijskiego to cykl spotkań, w których reprezentacja Polski pod wodzą trenera Karola Chabrosa, rywalizuje z reprezentacjami z innych państw. W ubiegłym roku odbyło się pięć takich meczów i wszystkie Polacy wygrali. W tym roku cykl zainaugurowany został meczem 13 kwietnia w Słupsku, w którym Polska pokonała Szwecję 10:6. Kolejny mecz odbędzie się 9 czerwca w Kielcach, a rywalem Biało-Czerwonych będzie bardzo mocna reprezentacja Turcji.

  - Mecz wzbudza wielkie zainteresowanie i dlatego zdecydowaliśmy się, by odbył się w największej w Kielcach Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza, słynnego Czarodzieja Ringu – mówi Grzegorz Nowaczek, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego i prezes klubu Rushh Kielce. -Zapowiadają się bardzo interesujące walki, gdyż będzie można zobaczyć w akcji aktualnych mistrzostw Polski seniorów, które pod koniec kwietnia odbyły się w Karlinie. W reprezentacji naszego kraju boksował będzie oczywiście Bartosz Gołębiewski, mistrz Polski w wadze do 75 kg z Rushha. Poprosiliśmy też turecką ekipę, by przywiozła wicemistrza tego kraju w wadze do 75 kg, z którym zmierzy się nasz Daniel Adamiec. Daniel należy do ścisłej krajowej czołówki w tej kategorii wiekowej i kibice z pewnością chętnie zobaczą go w ringu. To przecież bardzo popularny sportowiec na Kielecczyźnie – wyjaśnia prezes Nowaczek.

  Bartek Gołębiewski w bardzo dobrym stylu obronił w kwietniu mistrzostwo Polski w Karlinie, ale dwa tygodnie wcześniej w Słupsku, w meczu ze Szwecją, przegrał swoją walkę z Adamem Chartoi 1:2. To pokazuje, że jak wysoki poziom walk jest na meczach Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego.

  - Chcąc się rozwijać i iść do przodu musimy mierzyć się z najlepszymi. W ubiegłym roku wygraliśmy wszystkie pięć spotkań w ramach tego cyklu, w tym roku podnosimy poprzeczkę i zapraszamy mocniejsze ekipy. Tylko w ten sposób możemy podnosić poziom naszego boksu olimpijskiego – podkreśla Nowaczek.

  W meczu Polska-Turcja w Hali Legionów odbędzie się w sumie 11 pojedynków we wszystkich kategoriach wagowych, w tym dwa wadze do 75 kg z udziałem zawodników Rushha.

  - Będą też walki pokazowe i mnóstwo innych atrakcji. Już dziś serdecznie zapraszam na zawody, które rozpoczną się w Hali Legionów 9 czerwca o godzinie 15.30. Bilety już można nabywać w siedzibie klubu Rushh Kielce przy ulicy Kaczorowskiego 8 a w Kielcach – dodaje Grzegorz Nowaczek.

  Patronem tego interesującego meczu jest redakcja Echa Dnia.

  NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:  ZOBACZ TEŻ: Kieleckie WAGs – kobiety gwiazd PGE Vive Kielce [ZDJĘCIA]
  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  Kamil Stoch zdobył kryształową kulę Pucharu Świata. ZOBACZ  Mocna delegacja Wisły! Jedenastka 28. kolejki Ekstraklasy  Najbardziej wartościowi polscy piłkarze [TOP 20]


  Zimowe igrzyska Pjongczang 2018 - NAJLEPSZE ZDJĘCIA  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Symphonica 2 Rock of Poland w Kielcach. Będzie ostre granie!

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]

  Gospodynie i Gospodarze Wiejscy. Finał [zdjęcia, wideo]