Wybierz miasto:
  Kielce znów opanują food trucki. Pierwsza impreza już w...

  Kielce znów opanują food trucki. Pierwsza impreza już w marcu

  imo

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kielce znów opanują food trucki. Pierwsza impreza już w marcu
  1/4
  przejdź do galerii

  ©SK Food Truck

  Jedzenie "na kółkach" staje się coraz popularniejsze w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że i w Kielcach uliczna kuchnia będzie dostępna częściej. Pierwszy najazd ciężarówek odbędzie się już w marcu, ale w planach są kolejne festiwale na ten rok.
  Przygotowaniem marcowej imprezy gastronomicznej pod nazwą Rynek Smaków Kielce zajęła się organizacja SK Food. Food trucki pojawią się w dniach 17-19 marca w samym centrum Kielc - na ulicy Sienkiewicza. Impreza odbędzie się pod hasłem "Kulinarna podróż dookoła świata". Na głównym kieleckim deptaku zaparkują najbardziej znane food trucki z całej Polski, reprezentujące międzynarodowe trendy kulinarne. Będzie można spróbować prawdziwych burgerów z oryginalnymi dodatkami, potraw z dalekiego Meksyku, chińskich pierożków Dim Sum, frytek belgijskich, potraw z kuchni greckiej, hiszpańskich słodkości i włoskiej pizzy. Organizatorzy szykują też wiele dodatkowych atrakcji takich jak: pokazy gotowania na żywo, konkursy, zabawy i warsztaty dla dzieci.

  Znana jest już lista food trucków, które przyjadą do stolicy województwa: Natural Born Griller, Concrete Jungle Meal, The Burgers, American Food Truck, Food Revolta, Fit Fat Food Truck, Los Plackos, Akita Ramen, Dim Sum - The Dumplings, Pożarcie, Przemo, Yummi Langosz, Real Greek, Król Kur, Robimy Pierogi, Churros, Fragola, Kurtosz Kołacz, Cafe Coola, Pizza Truck, Walenty Kania, John Lemon - naturalne lemoniady.

  Kolejne edycje imprezy zaplanowane są na 23-25 czerwca - oraz 1-3 września. Tematem przewodnim czerwcowej imprezy będą tradycyjne smaki regionu świętokrzyskiego, a wrześniowej - ekotrendy w kuchni.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  Galerie