Wybierz miasto:
  Kielce znów opanują food trucki. Pierwsza impreza już w...

  Kielce znów opanują food trucki. Pierwsza impreza już w marcu

  imo

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kielce znów opanują food trucki. Pierwsza impreza już w marcu
  1/4
  przejdź do galerii

  ©SK Food Truck

  Jedzenie "na kółkach" staje się coraz popularniejsze w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że i w Kielcach uliczna kuchnia będzie dostępna częściej. Pierwszy najazd ciężarówek odbędzie się już w marcu, ale w planach są kolejne festiwale na ten rok.
  Przygotowaniem marcowej imprezy gastronomicznej pod nazwą Rynek Smaków Kielce zajęła się organizacja SK Food. Food trucki pojawią się w dniach 17-19 marca w samym centrum Kielc - na ulicy Sienkiewicza. Impreza odbędzie się pod hasłem "Kulinarna podróż dookoła świata". Na głównym kieleckim deptaku zaparkują najbardziej znane food trucki z całej Polski, reprezentujące międzynarodowe trendy kulinarne. Będzie można spróbować prawdziwych burgerów z oryginalnymi dodatkami, potraw z dalekiego Meksyku, chińskich pierożków Dim Sum, frytek belgijskich, potraw z kuchni greckiej, hiszpańskich słodkości i włoskiej pizzy. Organizatorzy szykują też wiele dodatkowych atrakcji takich jak: pokazy gotowania na żywo, konkursy, zabawy i warsztaty dla dzieci.

  Znana jest już lista food trucków, które przyjadą do stolicy województwa: Natural Born Griller, Concrete Jungle Meal, The Burgers, American Food Truck, Food Revolta, Fit Fat Food Truck, Los Plackos, Akita Ramen, Dim Sum - The Dumplings, Pożarcie, Przemo, Yummi Langosz, Real Greek, Król Kur, Robimy Pierogi, Churros, Fragola, Kurtosz Kołacz, Cafe Coola, Pizza Truck, Walenty Kania, John Lemon - naturalne lemoniady.

  Kolejne edycje imprezy zaplanowane są na 23-25 czerwca - oraz 1-3 września. Tematem przewodnim czerwcowej imprezy będą tradycyjne smaki regionu świętokrzyskiego, a wrześniowej - ekotrendy w kuchni.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Święta 2018

  Święta 2018

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej Echa Dnia

  Galerie