Kielczanin podejrzewany o posiadanie broni i setek sztuk...

  Kielczanin podejrzewany o posiadanie broni i setek sztuk amunicji. A zaczęło się w gminie Solec-Zdrój od awantury o psa (ZDJĘCIA)

  Zdjęcie autora materiału

  Michał Nosal

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Broń przejęta przez buskiech policjantów
  1/7
  przejdź do galerii

  Broń przejęta przez buskiech policjantów ©policja

  Mężczyzna przywiązał psa do samochodowego haka, a gdy właściciel zwierzęcia stanął w jego obronie, wyciągnął pistolet. Takie sceny miały się rozegrać w niedzielę w powiecie buskim. Policjanci zatrzymali podejrzewanego, a w jego domu w Kielcach znaleźli broń i kilkaset sztuk amunicji.
  W niedzielę po godzinie 13.30 do dyżurnego buskiej policji zatelefonował 41-latek z gminy Solec-Zdrój. Opowiadał, że grożono mu przedmiotem wyglądającym jak broń. Policjanci ruszyli na miejsce.

  - Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło do sporu między miejscowym 41-latkiem, a 65-latkiem z Kielc, który w gminie Solec odwiedzał swoją rodzinę. 41-latek twierdził, że przybysz przywiązał jego psa do haka holowniczego swojego samochodu.
  Kiedy właściciel zwierzęcia stanął w jego obronie, kielczanin wyciągnął przedmiot wyglądający jak broń - przekazywał aspirant Tomasz Piwowarski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

  Mieszkaniec powiatu buskiego obezwładnił uzbrojonego oponenta. 65-latek trafił do szpitala. Policjanci ustalili, że to co kielczanin miał przy sobie, to pistolet vis z pięcioma sztukami ostrej amunicji. W samochodzie mężczyzna miał jeszcze jeden magazynek i osiem naboi. Tego samego dnia policjanci pojechali do domu 65-latka.

  - Prócz pneumatycznego rewolweru i wiatrówki z lunetą znaleźli jeszcze pistolet CZ, pistolet maszynowy ze zeszlifowanymi oznakowaniami i pasującym do niego tłumikiem, a także cztery ładownice oraz 850 sztuk amunicji różnego typu. Zabezpieczone przedmioty zbada teraz biegły. Jeśli potwierdzi się, że mężczyzna miał ostrą broń bez zezwolenia, może mu grozić nawet osiem lat więzienia - mówi Tomasz Piwowarski.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Najpiękniejsze polskie cheerleaderki. Zdjęcia


  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy  10 najdłuższych małżeństw w świecie show-biznesu  Wille i pałace najbogatszych Polaków. Zobacz, jak mieszkają  Te kraje omijaj szerokim łukiem! Zobacz ranking  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce?


  ZOBACZ TAKŻE: Koniec świata coraz bliżej? Naukowcy podają datę

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

  Solec-Zdrój z lotu ptaka. Wrażenie robi nie tylko park [WIDEO]

  Tak z lotu ptaka wygląda Busko-Zdrój

  Powiat buski z perspektywy lotu ptaka wygląda pięknie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć z powiatu buskiego

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce