Kielczanin zdobył medal mistrzostw świata w Dubaju. Aleksander Kossakowski pobiegł po brąz [ZDJĘCIA]

dor
Kielczanin Aleksander Kossakowski razem z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim zdobył brązowy medal w biegu 1500 metrów podczas paralekkoatletycznych mistrzostw świata w Dubaju. Fot. Bartłomiej Zborowski Polski Komitet Paraolimpijski/ Archiwum prywatne/Facebook
Kielczanin Aleksander Kossakowski razem z przewodnikiem Krzysztofem Wasilewskim zdobył brązowy medal w biegu 1500 metrów podczas paralekkoatletycznych mistrzostw świata, które odbywają się w Dubaju.

Wygrał Brazylijczyk Julio Cesar Agripino do Santos. Uzyskał czas 4.07,02. Drugi był rekordzista świata na tym dystansie Samwek Mushai Kumani z Kenii – 4.08,47. Polacy obronili brązowy medal sprzed dwóch lat, poprawili też rekord życiowy – 4.08,71. Na mecie Aleksander Kossakowski był szczęśliwy - do kolekcji dołożył kolejny medal, poprawił też życiówkę.

Aleksander Kossakowski bieganie trenuje dziewięć lat. Zaczął w gimnazjum. Tata wysłał go na obóz lekkoatletyczny z trenerem KKL Kielce Krzysztofem Jóźwikiem. - On zaszczepił we mnie ducha rywalizacji. Ja chciałem trenować, ale dla siebie, żeby mieć sylwetkę, wydolność. A trener Jóźwik przekonał mnie do rywalizacji. Szybko przyszły efekty ciężkiej pracy. Od sześciu lat jestem w kadrze narodowej - dodał.

Aleksander Kossakowski w wolnych chwilach i przed startami lubi słuchać muzyki. - To raczej cięższe „kawałki” - hard rock, albo heavy metal - mówi pochodzący z Kielc zawodnik, którego celem są przyszłoroczne igrzyska paraolimpijskie w Tokio.