Kielecki Helios zaprasza na premierę horroru „Nie!”

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Udostępnij:
Helios w Kielcach zaprasza na filmy „A oni grzeszą dalej, dobry Boże!”, „Nie!”, „Kurozając i zagadka Chomika Ciemności”, „Każdy wie lepiej”, „Bullet Train”, „Lena i Śnieżek”, „DC Liga Super-Pets”, „Minionki: Wejście Gru”, „Thor: Miłość i grom”, „Top Gun: Maverick”, „Elvis”, „Paryż, 13. dzielnica” i „Film balkonowy”. Zobacz program kina od piątku, 12 sierpnia, do czwartku, 18 sierpnia.

„Nie!” USA, dozwolony od lat 15, horror, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek wtorek i czwartek – godziny 11.30, 18.30, 20.30, środa – godziny 11.30, 18.30, 19.45; ATMOS: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 15.15. Mieszkańcy wąwozu w środkowej Kalifornii stają się świadkami tajemniczego i mrożącego krew w żyłach zjawiska.

„Kurozając i zagadka Chomika Ciemności” Belgia, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, poniedziałek i wtorek – godziny 11, 13, 15.30, 17.45, sobota i niedziela – godziny 10.45, 12.30, 13, 15.30, 17.45, środa – godziny 11, 13.30, 15.30, 17.45, czwartek – godziny 11, 13.30, 14.45, 17.45. Poznajcie jedynego w swoim rodzaju, pół kurczaka, pół zająca, bohatera, który skradnie Wam serca: oto Kurozając! Jako niemowlę znaleziony w dzikiej dżungli i przygarnięty przez słynnego zajęczego podróżnika Króla Piotra, dorastał marząc o wielkich przygodach. Teraz jako młodzieniec gotów jest podjąć każde wyzwanie, żeby udowodnić światu, że nawet ktoś tak nietypowy może zostać bohaterem. Początki nie są łatwe, bo prawdę mówiąc Kurozając jest jeszcze ciut nieopierzony i potyka się o własne nogi, ale nadrabia ambicją i entuzjazmem. Wkrótce jednak przygoda sama go znajduje. Oto największy wróg Króla Piotra ucieka z zamkowego lochu i rusza na poszukiwania magicznego Chomika Ciemności, w którym drzemie wielka moc. Kurozając wie, że kto pierwszy znajdzie Chomika, ten przejmie władzę w królestwie. Dlatego wraz ze swym wiernym acz ciut powolnym kompanem – żółwiem Abe’m oraz bezczelną, ale uroczą mistrzynią sztuk walki - skunksicą Meg, Kurozając wyrusza w niesłychanie ryzykowną podróż!

„Każdy wie lepiej” Polska, dozwolony od lat 15, komedia, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek i wtorek – godziny 13.30, 17.15, 19.45, środa – godziny 13, 17.15, 18 – Kino Kobiet, 21.10, czwartek – godziny 17.15, 19.45, 21.40. Zakochani Ania i Grzesiek próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „żyli długo i szczęśliwie”... ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele różni, ale mają jeden cel – rozbić związek Ani i Grześka. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? W rolach głównych występują Joanna Kulig, Grażyna Szapołowska, Andrzej Seweryn, Michał Czarnecki.

„Bullet Train” USA, dozwolony od lat 15, akcja, piątek, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 11.50, 16, 21.20, sobota i niedziela – godziny 10.30, 16, 21.20; ATMOS: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 18.15. W filmie Brad Pitt wciela się w rolę rolę pechowego zabójcy o imieniu „Ladybug”, który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja jest na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele - w najszybszym pociągu świata a „Ladybug” musi wymyślić, jak z niego wysiąść.

„Lena i Śnieżek” USA, dozwolony od lat 7, dubbing, piątek – godziny 11, 13.15, 16.15, sobota i niedziela – godziny 11, 13.15, 16.15, poniedziałek, wtorek i środa – godziny 10.45, 13.15, 16.15, czwartek – godziny 10.45, 13.15, 15.30. Para niezdarnych złodziejaszków kradnie białe lwiątko i próbuje dostarczyć je do bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Lena boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy jednak zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje i ich zleceniodawca. Czy Lena zdoła ochronić białego lwa przed grożącym mu niebezpieczeństwem?

„DC Liga Super-Pets” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piąte, sobota, niedziela i wtorek – godziny 15.30, 18, poniedziałek, środa i czwartek – godziny 15.30, 17; ATMOS: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.15, 12.45. Superpies Krypto i Superman są nierozłącznymi przyjaciółmi o tych samych supermocach. Ramię w ramię zwalczają przestępczość w Metropolis. Superman, razem z resztą Ligi Sprawiedliwości, zostaje jednak uprowadzony. Krypto musi przekonać naprędce zebraną grupę zwierzaków ze schroniska – Asa Bat-psa, świnkę zwisłobrzuchą PB, żółwia Mertona i wiewiórkę Chipa – do zapanowania nad własnymi, dopiero co odkrytymi mocami i pomocy w uratowaniu superbohaterów.

„Thor: Miłość i grom” USA, dozwolony od lat 12, dubbing, fantasy/przygodowy, wersja z dubbingiem: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 14.30; wersja z napisami: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek i czwartek – godzina 20, środa – godzina 20.15. Film ukazuje Boga Piorunów w obliczu wyzwania, z jakim dotąd się nie zetknął - konieczności znalezienia wewnętrznego spokoju. Jednak na emeryturę nie pozwoli Thorowi przejść galaktyczny zabójca Gorr Rzeźnik Bóstw pragnący wymordować wszystkich bogów. Aby się mu przeciwstawić, Thor wzywa na pomoc Królewską Walkirię, Korga oraz swoją byłą, Jane Foster, która - ku jego zdziwieniu - posługuje się jego magicznym młotem, Mjolnirem, nie gorzej niż on sam. Razem wyruszają w pełną niebezpieczeństw kosmiczną podróż, by rozwiązać zagadkę zemsty Rzeźnika Bóstw i powstrzymać go, nim będzie za późno. W rolach głównych występują Christian Bale, Natalie Portman, Chris Hensworth, Russell Crowe.

„Minionki: Wejście Gru” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany/komedia, piątek i wtorek – godziny 11.15, 11.40, 14, 14.45, 17, sobota i niedziela – godziny 10, 11.40, 14, 14.45, 17, poniedziałek i środa – godziny 11.15, 11.40, 14, 14.45, czwartek – godziny 11.15, 11.40, 14, 16.15. Tego lata – w zupełnie nowej odsłonie – powróci największa animowana seria w historii oraz światowy fenomen pop kultury. W komedii „Minionki: Wejście Gru” poznamy nieopowiedzianą dotąd historię pewnego dwunastolatka, który marzy tylko o jednym – by stać się największym złoczyńcą świata.

„Top Gun: Maverick” USA, dozwolony od lat 15, akcja, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 18.45; ATMOS: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 21. Po ponad trzydziestu latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete "Maverick" Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być - na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

„Elvis” Australia/USA, dozwolony od lat 15, biograficzny/dramat/muzyczny, piątek, sobota, niedziela i wtorek – godzina 19.15, poniedziałek, środa i czwartek – godzina 19.30. Historia Elvisa Presleya (Austin Butler) zgłębia złożoną, ponad dwudziestoletnią relację Presleya z pułkownikiem Tomem Parkerem (Tom Hanks), która rozpoczęła się wraz z początkiem bezprecedensowej kariery piosenkarza, na tle ewoluującego krajobrazu kulturowego i końca amerykańskiej niewinności. Kluczowym elementem opowieści jest jedna z najważniejszych i najbardziej wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley.

„Paryż, 13. dzielnica” Francja, dozwolony od lat 15, melodramat, poniedziałek – godzina 18. Akcja filmu rozgrywa się pośród wieżowców i esplanad paryskiego blokowiska, tutejszego Chinatown. Na tle surowej, brutalistycznej architektury uczucia i ciała bohaterów wydają się szczególnie kruche i podatne na zranienie. Emilie zakochuje się w swoim sublokatorze Camille'u. Ten podejmuje erotyczną grę, ale broni się przed uczuciami - do czasu, gdy poznaje Norę, która ma obsesję na punkcie Amber, tajemniczej dziewczyny pracującej na seks-kamerce.

„Film balkonowy” Polska, dozwolony od lat 15, dokumentalny, czwartek – godziny 13, 18. Czy każdy może być bohaterem filmu? Czy świat da się zamknąć w jednym kadrze? Reżyser Paweł Łoziński przygląda się ludziom ze swojego balkonu. Przechodzą uśmiechnięci, smutni, zamyśleni, zagapieni w telefony, młodzi i starzy. Mieszkańcy dzielnicy, albo przypadkowi goście, zwyczajni przechodnie. Autor zaczepia, zadaje pytania, rozmawia o tym jak radzą sobie z życiem. Stojąc tam z kamerą przez ponad 2 lata stworzył miejsce dialogu, świecki konfesjonał, przy którym każdy może się zatrzymać i opowiedzieć o sobie innym ludziom. Bohaterowie niosą w sobie zagadki i tajemnice, nie dają się łatwo zaszufladkować. Każda ludzka historia jest wyjątkowa, a życie jest nie do wymyślenia. Film to radykalny powrót do początków kina, kiedy człowiek przychodził do kamery. Może wystarczy zatrzymać się na dłużej, żeby zobaczyć więcej?

„A oni dalej grzeszą, dobry Boże!” Francja, dozwolony od lat 15, komedia, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek i środa – godzina 21.40. Czterdzieści lat minęło jak jeden grzech? Państwo Verneuil mają co świętować – taki staż małżeński to nie przelewki i, zdaniem ich córek, świetna okazja, by zorganizować huczną imprezę niespodziankę. Żeby było jeszcze weselej, na przyjęcie z różnych zakątków świata przyjeżdżają rodzice Rachida, Davida, Chao i Charles’a. Jeśli państwo Verneuil myśleli, że czterech nietuzinkowych zięciów to już za dużo, to się dopiero zdziwią. Miej ich wszystkich w opiece, dobry Boże!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie