Kielecki Helios zaprasza na premierę „Top Gun: Maverick”

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Udostępnij:
Helios w Kielcach zaprasza na filmy „Detektyw Bruno”, „Dogtanian. Psi muszkieter”, „Doktor Strange w multiwersum obłędu”, „Downton Abbey: Nowa epoka”, „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”, „44 koty”, „Fucking Bornholm”, „Igrzyska zwierzaków”, „Książę”, „Moje życie to cyrk”, „Pan Wilk i spółka”, „Podpalaczka”, „Sonic 2. Szybki jak błyskawica”, „Spragnieni miłości”, „To nie wypanda”, „To Gun: maverick”, „Uncharted”, „Wiki i jej sekret”, „Yakari i wielka podróż”, „Za duży na bajki”. Zobacz program kina od piątku, 27maja, do czwartku, 2 czerwca.

„Top Gun: Maverick” USA, dozwolony od lat 15, akcja, piątek – godziny 9, 11.15, 14, 17, 18, 20, 21, sobota i niedziela – godziny 11, 14, 17, 18, 20, 21, poniedziałek i czwartek – godziny 11, 14, 17, 20, 20.30, wtorek – godziny 12, 14.15, 17, 18, 20, 21, środa – godziny 9.45, 14.30, 17.15, 18, 20, 21; wersja ATMOS: piątek – godziny 12.30, 16, 19, 22, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek i czwartek – godziny 13, 16, 19, 22, środa – godziny 13.30, 16.15, 19, 22. Po ponad trzydziestu latach w służbie amerykańskiej marynarki wojennej Pete "Maverick" Mitchell (Tom Cruise) jest tam, gdzie powinien być - na szczycie. Jest mistrzowskim pilotem, testującym najnowocześniejsze maszyny. Kiedy staje na czele pilockiej spec-grupy szkolącej jej uczestników do udziału w misji, jakiej dotąd nie było, przychodzi mu spotkać się z porucznikiem Bradleyem Bradshawem (Miles Teller) o kryptonimie „Rooster”, synem jego przyjaciela oficera Nicka Bradshawa, kryptonim „Goose”, który przed laty zginął podczas jednej z misji. Maverick musi stawić czoła niepewnej przyszłości oraz duchom przeszłości. Mierzy się ze swymi lękami i demonami, czego kulminacją będzie ostateczne poświęcenie tych, którzy zostaną wybrani do misji.

„Podpalaczka” USA, dozwolony od lat 15, horror, piątek, niedziela, poniedziałek, wtorek i środa – godzina 20.45, sobota – godzina 21.30, czwartek – godzina 21.45. W nowej adaptacji kultowego bestselleru Stephena Kinga „Podpalaczka” dziewczyna o imieniu Charlie McGee jest obdarzona rzadkim darem pirokinezy, czyli zaprószania ognia. Ta niezwykła zdolność to wielkie niebezpieczeństwo dla dziewczynki. Jej rodzice robią wszystko, aby mogła ona wieść w miarę normalne życie. Przez ponad dekadę, Andy (Zac Efron) i Vicky (Sydney Lemmon) uciekają, desperacko próbując ukryć Charlie ( Ryan Kiera Armstrong) przed agencją federalną, która chciałaby wykorzystać niezwykły dar dziewczynki do produkcji broni masowego rażenia. Andy nauczył Charlie, jak rozładować moc, która jest wyzwalana przez gniew lub ból. Ale kiedy Charlie kończy 11 lat, ogień staje się coraz trudniejszy do opanowania. Gdy przypadkowo zostaje ujawniona lokalizacja rodziny, agent (Michael Greyeyes) zostaje wysłany, aby wytropić rodzinę i złapać Charlie. Dziewczyna ma zupełnie inne plany.

„Doktor Strange w multiwersum obłędu” USA, dozwolony od lat 12, fantasy/przygodowy, 2D z dubbingiem: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek i wtorek – godzina 9.30, 16.30, środa – godziny 8.40, 9.30; 2D z napisami: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 19.45, 2D z dubbingiem ATMOS: sobota, niedziela, wtorek i czwartek – godzina 10.15, piątek – godzina 9.30. Film wprowadza i rozwija pojęcie wieloświata do uniwersum Marvela. Wyrusz w nieznane z doktorem Strangem, który z pomocą starych i nowych nadnaturalnych sojuszników przemierza zaskakujące i niebezpieczne alternatywne światy, tocząc walkę z tajemniczym wrogiem. W rolach głównych występują Benedict Cumberbatch, Elizabeth Olsen, Benedict Wong.

„Igrzyska zwierzaków” Australia/USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, i poniedziałek – godzina 12.10, wtorek – godziny 9, 12.10, środa – godzina 9. Urodzona optymistka Daisy marzy o tym, żeby wygrać wielkie zawody dla „Najstraszniejszych zwierząt świata”. Problem w tym, że będąc uroczym ssakiem z gatunku kuoka, przypominającym skrzyżowanie chomika z kangurem, ma nikłe szanse na rywalizację z największymi i najgroźniejszymi drapieżnikami planety. Ale od czego są upór i wierni przyjaciele. Aby dokonać niemożliwego, Daisy rozpocznie trudny trening pod okiem starego mistrza – Croco Dilla. Ćwicząc siłę, zręczność i intelekt, zrobi wszystko, żeby udowodnić światu zwierząt, że wola walki i szansa na medale wcale nie musi iść w parze z muskułami, groźnym wyglądem i długością paszczy, szpona czy ogona.

„Sonic 2. Szybki jak błyskawica” Japonia/USA, dozwolony od lat 7, animowany, dubbing, piątek – godziny 9, 11, sobota i niedziela – godzina 10.50, poniedziałek – godzina 9.45, wtorek – godzina 11, środa – godziny 8.55, 10.15, czwartek – godzina 10.10. Sonic to tak naprawdę niebieska kulka superenergii. Jego moc przyciąga złoczyńców, dlatego Sonic musiał uciec ze swej planety, w czym pomogły mu magiczne złote pierścienie. Znalazł się na zupełnie nowej planecie – Ziemi. Jeż i jego najlepszy przyjaciel Tom łączą siły, aby powstrzymać geniusza zła – doktora Robotnika przed planem przejęcia władzy nad światem.

„Fucking Bornholm” Polska, dozwolony od lat 15, dramat/komedia, piątek, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 21.15, sobota – godzina 20.50. Grupa przyjaciół wybiera się z dziećmi na tradycyjny wyjazd na długi weekend, który od lat spędzają na duńskiej wyspie Bornholm. Incydent między dziećmi wywoła falę kryzysu w ich relacjach. Każda z par sprawia wrażenie szczęśliwej, ale czy tak jest naprawdę? Czy żyją pozorami? W rolach głównych występują Agnieszka Grochowska, Maciej Stuhr, Grzegorz Damięcki.

„Downton Abbey: Nowa epoka” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, dramat/kostiumowy, piątek – godzin 10. Tym razem film zabierze nas na Riwierę Francuską. Dowiemy się o tajemniczej przeszłości Violet Crawley (Maggie Smith). Dla Crawleyów będzie to bardzo ważna podróż, która pozwoli im na nowo poznać historię rodziny. Światło ujrzą nieznane dotąd fakty. Nie oznacza to, że w Downtown Abbey nic ciekawego nie będzie się działo. Do rezydencji przyjedzie ekipa filmowa. Okaże się, że będzie miało to zaskakujące konsekwencje dla arystokratów.

„Książę” Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, dramat/komedia, piątek, niedziela, poniedziałek, wtorek i środa – godziny 19.15, 21.30, sobota – godzina 19.15, czwartek – godzina 20.45. Wielką Brytanią wstrząsa szokująca wiadomość o zuchwałym skoku na Galerię Narodową. Policja twierdzi, że za kradzieżą bezcennego portretu Księcia Wellingtona pędzla wielkiego Goyi, stoi prawdopodobnie potężna międzynarodowa szajka. Czytając te wiadomości skromny taksówkarz Kempton Bunton nie może powstrzymać śmiechu. Bezcenny Książę ukryty jest bowiem w jego własnej szafie w skromnym domu w Newcastle. Bunton lubi swoje proste życie, kocha żonę i synów, ale nie znosi wszelkiej niesprawiedliwości. Pod tym względem jest niepoprawnym idealistą, co nierzadko wpędza go w mniejsze lub większe kłopoty. Kradzież bezcennego obrazu to z pewnością jego największy życiowy wyskok, ale cel jak zawsze jest szlachetny. Kempton w anonimowych listach proponuje władzom zwrot dzieła, pod warunkiem wprowadzenia pewnych świadczeń na rzecz najbiedniejszych. Gdy policja wpadnie na jego trop, Robin Hood z Newcastle będzie musiał zmierzyć się z brytyjskim wymiarem sprawiedliwości oraz, co gorsze, z gniewem własnej żony. W rolach głównych występują Helen Mirren, Jim Broadbent.

„Uncharted” USA, dozwolony od lat 12, przygodowy, czwartek – godzina 9. Filmowa adaptacja jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Widowiskowa opowieść o przygodach nieustraszonego poszukiwacza skarbów Nathana Drake'a. Tylko jego sprawność, tylko jego intelekt, spryt i determinacja mogą doprowadzić do odnalezienia mitycznej krainy złota - El Dorado. Drake jest potomkiem słynnego korsarza i obieżyświata, sir Francisa Drake'a. To po nim odziedziczył skłonność do brawury, inteligencję i pragnienie niekończącej się przygody. W poszukiwaniu El Dorado towarzyszyć mu będzie zaufany przyjaciel Victor Sullivan oraz przebojowa dziennikarka Elena Fisher.

„Yakari i wielka podróż” Belgia/Francja/Niemcy, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek i czwartek – godzina 14.20, środa – godzina 14.30. Mały Yakari z plemienia Siuksów wyrusza w nieznane, by podążać tropem dzikiego mustanga. Czy jego wspaniały dar – rozmawianie ze zwierzętami – pomoże mu w wielkiej podróży i powrocie do domu? Siuksowie, plemię małego Yakariego, muszą uciekać przed nadciągającym tornadem. Chłopiec postanawia wykorzystać ostatnią szansę, aby odnaleźć niedoścignionego mustanga, Małego Pioruna. Podczas wędrówki na drodze Yakariego staje Wielki Orzeł. Obdarowuje go niesamowitą zdolnością, która pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Chłopiec, zdany wyłącznie na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry, aby ostatecznie zmierzyć się ze złowieszczym żywiołem. Czy uda mu się odnaleźć wspaniałego konia i wrócić do swoich bliskich? Daleka, pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku niezwykle wymagającej próbie oraz prawdziwej przyjaźni!

„Za duży na bajki” Polska, dozwolony od lat 7, familijny, poniedziałek – godzina 9.30, czwartek – godziny 13, 18. W życiu Waldka (Maciej Karaś), wypełnionym głównie grami komputerowymi, następuje prawdziwe trzęsienie ziemi. Na czas nieobecności mamy (Karolina Gruszka) zostaje pod opieką szalonej i nieprzewidywalnej ciotki (Dorota Kolak), która wprowadza, obcą mu jak dotąd, dyscyplinę i narzuca nowe obowiązki. Ale choć nietuzinkowa krewna funduje Waldkowi prawdziwy obóz przetrwania, chłopak otrzymuje od niej przy okazji najcenniejszą lekcję życia.

„Detektyw Bruno” Polska, dozwolony od lat 9, familijny, piątek – godziny 9, 13, 15.40, 18.15, sobota – godziny 10, 12.40, 15.40, 16, 18.15, niedziela – godziny 10, 12.40, 15.40, 18.15, poniedziałek – godziny 10.15, 12.40, 15.40, 18.15, wtorek – godziny 9, 12.45, 15.45, 18.15, środa – godziny 9.30, 11, 12, 15.40, 18.15, czwartek – godziny 9.15, 12.55, 15.40, 18.15. Oskar najbardziej na świecie lubi rozwiązywać zagadki i oglądać serial „Detektyw Bruno”. Kiedyś chciałby być taki jak jego bohater, na razie jednak ma osiem lat i mieszka w rodzinnym domu dziecka. Jest mu tu dobrze, ale oczywiście tęskni za rodzicami. Dlatego, gdy odkrywa przygotowaną przez nich zabawę w poszukiwanie urodzinowego skarbu, koniecznie chce ruszyć na poszukiwania. Zagadka nie jest łatwa, postanawia więc wynająć najlepszego detektywa na świecie, czyli Bruna. Nie przyjmuje do wiadomości, że Bruno Księski to tylko aktor, w dodatku niezbyt sympatyczny. Z całej przygody pewnie wyszłyby nici, gdyby nie fakt, że gwiazdor ostatnio traci na popularności, a jego menedżerka dostrzega w pojawieniu się Oskara szansę na podreperowanie wizerunku. Oskar i Bruno rzucają się więc w wir przygody. Ten pierwszy pełen entuzjazmu, ten drugi zaś niechętny i zblazowany. Jednak im bardziej Oskar wywraca życie Bruna do góry nogami, tym jaśniejsze się staje, że tego właśnie im obu trzeba było do szczęścia! W rolach głównych występują Iwo Rajski, Piotr Głowacki, Karolina Gruszka, Ireneusz Czop.

„Dogtanian. Psi Muszkieter” Hiszpania, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, poniedziałek i czwartek – godziny 11.10, 13.30, 15.20, 17.30, sobota – godziny 11.10, 13.30, 15.10, niedziela – godziny 11.10, 13.30, 15.20, 17.30, wtorek – godziny 10, 13.40, 15.20, 17.30, środa – godziny 12.30, 14, 16, 17.30. Młody Dogtanian marzy, by pójść w ślady ojca i dołączyć do straży króla. W poszukiwaniu przygód, wraz z koniem Ptysiem wyrusza do Paryża. Towarzyszy mu Pic, sprytna i gadatliwa mysz, która świetnie się sprawdza w roli giermka. Po brawurowym pokazie swoich umiejętności Dogtanian zyskuje szacunek i zaufanie trzech słynnych muszkieterierów: Atosa, Portosa i Aramisa. Ta dzielna psia czwórka będzie musiała obronić króla przed spiskiem nikczemnego kardynała Richelieu, który chce przejąć władzę. Czy Dogtanianowi uda się zostać muszkieterierem i zdobyć serce pięknej Juliette?

„Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a” USA, dozwolony od lat 10, dubbing, fantasy/przygodowy, wtorek – godzina 10, czwartek – godzina 9. Profesor Albus Dumbledore (Jude Law) wie, że potężny i zły czarodziej Gellert Grindelwald (Mads Mikkelsen) zamierza zawładnąć światem czarodziejów. Nie mogąc powstrzymać go w pojedynkę, powierza to zadanie magizoologowi Newtowi Skamanderowi (Eddie Redmayne). Staje on na czele nieustraszonej drużyny, złożonej z czarodziejów, czarodziejek i jednego dzielnego mugolskiego piekarza. W niebezpiecznej misji natkną się oni na znane już i nowe zwierzęta oraz staną do walki z coraz liczniejszymi zastępami zwolenników Grindelwalda. Ale jak długo Dumbledore będzie trzymał się z boku, skoro stawka jest tak wielka?

„44 koty” Włochy, bez ograniczeń, ukraiński dubbing, środa – godzina 16.30. Codzienne przygody czterech kotów, Lampo, Milady, Pilou i Klopsika, które razem tworzą zespół muzyczny, nazwany Arcykoty. Wokalistą i głównym gitarzystą grupy jest pręgowany kot Lampo. Wszystkie koty są bezdomne i postanawiają zaadaptować stary garaż na miejsce swoich spotkań. Jak się później okaże to pomieszczenie stanie się także punktem zgromadzeń innych bezdomnych kotów z całej okolicy.

„Moje życie to cyrk” Kanada, dozwolony od lat 7, dubbing, komedia, wtorek – godzina 9.30. Tata Laury to zawodowy klown, który nie uznaje nudy i powagi. Dlatego codzienność bohaterki bywa przewrotna i bardzo nieprzewidywalna. Posiadanie wyluzowanego rodzica z pewnością ma wiele plusów, jednak dziewczynce nie zawsze jest do śmiechu. Czasem zwyczajnie chciałaby żyć tak, jak jej rówieśnicy. Mieszkać w jednym miejscu, pomidora kroić w plasterki, a cyrkowe sztuczki zamienić na książki. Kiedy postanawia postawić na swoim i zdawać do prywatnej szkoły, musi nie tylko nadrobić zaległy materiał i zająć się nauką, ale przede wszystkim przekonać do tego pomysłu tatę. Tylko jak to zrobić, skoro od zawsze kojarzy on edukację i stabilność z nudą?

„Pan Wilk i spółka” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany/komedia, piątek – godziny 10.30, 13, 13.45, 15.30, 16.15, 18.45, sobota – godziny 10.30, 13, 13.40, 15.30, 17.15, 18.30, niedziela – godziny 10.30, 13, 13.45, 16.15, 18.45, poniedziałek – godziny 11.20, 13, 13.45, 15.30, 16.15, 18.45, wtorek – godziny 11.45, 13.15, 14, 15.30, 16.20, 18.45, środa – godziny 9.15, 11.20, 11.45, 12.40, 13.45, 15.15, 18.45, czwartek – godziny 9, 11.20, 12, 13.45, 15.30, 16.15, 18.45. Nigdy nie było takich pięciu przyjaciół o złej sławie jak: błyskotliwy kieszonkowiec, Pan Wilk, włamywacz Pan Wąż, mistrz kamuflażu, Pan Rekin, Pan Pirania i hakerka o ciętym języku, miss Tarantula. Ale kiedy po latach niezliczonych napadów i bycia najbardziej poszukiwanymi złoczyńcami na świecie, zostają w końcu złapani, Pan Wilk zawiera umowę, której nie ma zamiaru dotrzymać, aby uratować ich wszystkich od kary więzienia: postanawia, że będą dobrymi obywatelami. Pod okiem ich mentora, profesora Marmalade i aroganckiej, ale uroczej, świnki morskiej, Pan Wilk i spółka postanawiają oszukać świat, że już się zmienili. Pan Wilk jednak dostrzega, że czynienie dobra naprawdę daje mu to, za czym zawsze potajemnie tęsknił: akceptację. Więc kiedy nowy złoczyńca zagraża miastu, czy panu Wilkowi uda się przekonać resztę, aby stali się wzorowymi obywatelami?

„Spragnieni miłości” Francja/Hongkong, dozwolony od lat 15, melodramat, poniedziałek – godzina 18. Hongkong 1962. Su i Chow wynajmują mieszkania w tej samej kamienicy. Oboje osamotnieni z powodu nieobecności małżonków zaczynają darzyć się uczuciem.

„To nie wypanda” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, czwartek – godzina 9. W filmie poznajemy Mei Lee, pewną siebie trzynastolatkę, szkolną kujonkę i idealną, nie sprawiającą kłopotów córkę. Jednak czas dojrzewania zmieni dotychczas uporządkowany świat dziewczyny w totalny chaos. Jej nadopiekuńcza, by nie powiedzieć natrętna, mama Ming nie odstępuje jej na krok, co tylko pogłębia frustrację nastolatki. A jakby tego było mało, za każdym razem, gdy Mei odczuwa silne emocje, czyli praktycznie zawsze, zmienia się w ogromną pandkę rudą.

„Wiki i jej sekret” Francja, dozwolony od lat 7, dubbing, familijny/komedia, środa – godzina 10.50. Ośmioletnia Wiki, wraz z tatą, przeprowadza się do małego miasteczka w górach. Choć nowe miejsce jest pełne uroku, Wiki tęskni za dawnym życiem. Pewnego dnia dziewczynka dostaje od sąsiada niezwykły prezent – małego, cudownego szczeniaka. W tajemnicy przed tatą zabiera go do domu. Tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni z wyjątkowym zwierzęciem. Kiedy dziewczynka dowiaduje się, że jej przyjaciel na czterech łapach to nie jest zwykły psiak, a wilcze szczenię, i że nie będzie mogła go zatrzymać, Wiki za nic w świecie nie chce się z tym pogodzić. Jak w obliczu tego niespodziewanego odkrycia potoczą się ich dalsze losy?

LIGA MISTRZÓW UEFA – Finał: Liverpool FC – Real Madryt, sobota – godzina 20.45.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Świętokrzyskie
Dodaj ogłoszenie