Kielecki Klub Karate Kyokushin Koronea z medalami na Otwartych Mistrzostwach Europy Karate w Dębicy

oprac.lima
Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea na Otwartych Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin WKB w Dębicy. Srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy w kategorii senior do 85 kilogramów wywalczył Paweł Klimczak.

Podopieczni Shihan Krzysztofa Borowca na rozegranych w weekend 23- 24 listopada w Dębicy Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin odnieśli wyjątkowy sukces, zdobywając aż trzy medale. Srebrny medal i tytuł wicemistrza Europy w kategorii senior do 85 kg wywalczył Paweł Klimczak, brązowy medal w kategorii senior powyżej 85 kilogramów zdobył Tomasz Rurarz, zaś po brązowy medal w kategorii junior do 50 kilogramów sięgnął Artem Ohii.

W turnieju udział wzięło jeszcze dwóch zawodników z klubu. Alicja Kośka, ubiegłoroczna wicemistrzyni Europy i Vadym Riabow odpadli po ciężkich, wyrównanych walkach z dogrywkami.

W wyjątkowo mocno obsadzonym turnieju wystartowało 630 zawodników z całej Europy. Mistrzostwa, rozegrane na 5 matach, trwały dwa dni. Prezes Kieleckiego Klubu Karate Kyokushin Koronea Shihan Krzysztof Borowiec, będący równocześnie gościem honorowym Mistrzostw, został wyróżniony statuetką za zasługi dla polskiego kyokushin.