Kielecki pływak Wojciech Makowski szósty na paraolimpiadzie w Tokio w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym

Dorota Kułaga
Kielczanin Wojciech Makowski nie wywalczył medalu na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio. Utytułowany pływak w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym zajął szóste miejsce z czasem 1:10.55. Fot. Archiwum prywatne

Wojciech Makowski na 100 metrów stylem grzbietowym S11 zajął 3. miejsce w wyścigu eliminacyjnym i awansował do finału. Tam Polak popłynął w czasie 1:10.55 i zajął 6. miejsce. Do medalu zabrakło niespełna pół sekundy. Przemysław Drąg na tym dystansie nie awansował do finału.

Wojciech Makowski to wychowanek Arki Kielce, obecnie reprezentuje AZS AWF Wrocław. Jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata w pływaniu osób niepełnosprawnych. Jest też wicemistrzem igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii niewidomych. W Tokio tego medalu nie obronił.

Wojciech Makowski to nie tylko znakomity pływak, jego pasją jest też muzyka. Pisze teksty. Jest wykonawcą rapowych kawałków. Nagrał płytę „Na Węch”. Jest też twórcą projektu i utworu o znamiennym tytule „Bo mi się chce”.