Kielecki raper Borixon obchodzi swoje 33 urodziny. Z tej...

  Kielecki raper Borixon obchodzi swoje 33 urodziny. Z tej okazji w piątek planuje wielką imprezę!

  Dorota KLUSEK, klusek@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Borixon

  Borixon ©Fot. Dawid Łukasik

  - Wszyscy mi powtarzają, że to chrystusowy wiek - śmieje się Borixon. Ten znany raper rodem z Kielc obchodzi 33 urodziny. Z tej okazji jubilat przygotowuje wielką imprezę oraz materiał na nowy projekt muzyczny o nazwie "Ciemna strona miasta".
  Borixon

  Borixon ©Fot. Dawid Łukasik

  Borixon i Kajman podczas rozdania Świętokrzyskiej Nagrody Muzycznej Scyzoryki 2010. Fot, Łukasz Zarzycki

  Borixon i Kajman podczas rozdania Świętokrzyskiej Nagrody Muzycznej Scyzoryki 2010.
  (fot. Fot, Łukasz Zarzycki )

  Borixon, czyli Tomek Borycki
  Urodził się 15 czerwca 1977 roku w Kielcach. Zaczynał w 1993 roku u boku Liroya. Należał do Wzgórza Ya-Pa 3. Występował na scenach polskich i światowych. Ma dwunastoletnią córkę Oliwię.  - To będzie mój najbardziej odważny projekt - mówi Borixon. - Pokażę w nim, jak na prawdę wygląda Polska, kto w niej tak na prawdę rządzi. Gdzie nie spojrzysz są układy, mafia. Ja o tym właśnie chcę głośno powiedzieć.

  CZŁOWIEK ORKIESTRA

  Śmiałych spostrzeżeń i przemyśleń nie zabraknie, więc projekt na pewno jest wyczekiwany przez fanów Borixona. Apetyt na nowy album mają tym większy, że sam raper nie rozpieszcza swoich słuchaczy. Od jego poprzedniego solowego krążka minęło już kilka lat. Płyta "Zacieram ręce dzieciak" ukazała się w 2006 roku.

  Kilka miesięcy temu pojawiła się wiadomość o nowym projekcie Borixona "Król Podziemia". - Zacząłem nad nim pracę i powstało już nawet kilka kawałków, ale zrezygnowałem z tej płyty - przyznaje Borixon. - Teraz skupiam się na pracy nad "Ciemną stroną miasta". Ale tych wszystkich, którzy chcą posłuchać, w jakim kierunku szedł "Król Podziemia" zapraszam na Myspace.

  Brak solowego krążka nie oznacza, że Borixion zamilkł na kilka lat. W 2009 roku ukazała się płyta "Semtex". Wybuchowy projekt Borixona i kieleckiego rapera Kajmana.
  - Oprócz muzyki zaangażowałem się także w kilka innych rzeczy - mówi Borixon. - Zająłem się wspieraniem młodych raperów z Kielc. Prowadzę firmę Juicey Juice. Zajmuje się też organizacją koncertów oraz produkcją i sprzedażą odzieży hip-hopowej.

  POŁOWA ŻYCIA Z HIP - HOPEM

  A kto jak kto, ale on o polskim hip-hopie może wiele powiedzieć. Jest jednym z filarów polskiego hip-hopu w Kielcach, a także w Polsce. Swoją przygodę z rapem rozpoczął w 1993 roku, od współpracy z Liroyem, przy płycie "Alboom". Potem, po odejściu Radoskóra, dołączył do Wzgórza Ya-Pa 3. Wspólnie z zespołem nagrał w 1997 roku płytę "Centrum", a w 1998 kolejną, zatytułowaną "Trzy".

  Współpracował też z innymi muzykami ze środowiska hip hopowego. W 2000 roku przeprowadził się do Warszawy i rok później wydał pierwszą solową płytę pod tytułem "Kolejna część". Ale nawet wtedy był silnie związany z rodzinnymi Kielcami, do których po kilku latach powrócił. Nie przeszkodziło mu to jednak w występach w Paryżu, Amsterdamie, ale także w Chicago i w Nowym Jorku.

  - Z rapem jestem tak na poważnie już z 16 lat. To prawie połowa mojego życia - zdradza.
  Dokładnie dziś, 15 czerwca, Borixon obchodzi swoje 33 urodziny. Zapytany, czego mu z tej okazji życzyć, odpowiada: - Kolejnych 33 lat życia. No i zdrowia. Dziś tak wiele słyszy się o ludziach, którzy jednego dnia są zdrowi, a następnego dowiadują się, że umierają… Może się starzeję, ale zdrowie jest bardzo ważne.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Gwiazdy bez tajemnic

  Twoje miasto

  Styl życia

  Wideo

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Sonda

  Czy uważasz, że surowe kary za przekręcenie licznika samochodowego to dobry pomysł?

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zdrowie i uroda

  Jedzenie i zabawa

  Turystyka