Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kielecki start-up zaprezentuje się w Izraelu

Agata Kowalczyk
Anna Zaborska, doktorantka w Zakładzie Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego
Anna Zaborska, doktorantka w Zakładzie Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego archiwum
Pomysłodawcy interaktywnej platformy do spersonalizowanego nauczania online języków azjatyckich, znaleźli się w gronie ośmiu start-upów, które zaprezentują się w Izraelu podczas wizyty studyjnej organizowanej przez Ambasadę RP w Tel Awiwie.

Młodzi przedsiębiorcy pojadą tam z polską delegacją z prezydentem Andrzejem Dudą na czele.
- To dla nas duże wyzwanie. Jako jedyni reprezentujemy branżę edukacyjną. Chcemy pokazać, że robimy platformę edukacyjną stosując najnowsze technologie i zobaczyć, jaka będzie reakcja oraz czy jest zainteresowanie naszym produktem – mówi Anna Zaborska z Alef-Bet Group.

Wizyta odbędzie się w dniach 16-17 stycznia.
Alef-Bet to interaktywna platforma do spersonalizowanego nauczania online języków azjatyckich. Anna Zaborska, doktorantka w Zakładzie Hebraistyki Uniwersytetu Warszawskiego, pomoże ludziom nauczyć się języków azjatyckich: mandaryńskiego, japońskiego, koreańskiego.

Swój pomysł rozwija dzięki platformie TechnoparkBiznesHub, której animatorem jest Kielecki Park Technologiczny. - Dysponujemy technologią, która pozwoli na indywidualny dobór materiałów do samodzielnej nauki, 24 godziny na dobę, na różnych poziomach zaawansowania i z każdego miejsca na Ziemi. Zintegrowany z platformą system wyznaczy indywidualną ścieżkę dla każdego ucznia – opowiada Anna Zaborska.

Dodaje, że w rozwoju pomysłu pomogło jej zespołowi wsparcie, które oferuje TechnoparkBiznesHub. - Cały czas tworzymy model biznesowy. Uczestniczymy w wielu szkoleniach. Dzięki temu zdobyliśmy już doświadczenie w prezentacjach i nie boimy się zaprezentować naszego pomysłu przed tak ważnym gremium – kontynuuje Anna Zaborska.

Zdradza, że podczas „pitchu” (krótkiej prezentacji) w Izraelu, swój model biznesowy przedstawi w języku hebrajskim.
- Możliwość zaprezentowania się przed gronem potencjalnych inwestorów jest ogromną szansą dla takiego start-upu. Wśród uczestników będą osoby, które na co dzień inwestują w innowacyjne pomysły z potencjałem. Poza tym, w każdym biznesie kontakty są najważniejsze – mówi Szymon Mazurkiewicz, dyrektor KPT.

Jak zauważa, zainteresowanie platformą TechnoparkBiznesHub (nabór pomysłów zakończył się w listopadzie) przerosło wszelkie oczekiwania. Wpłynęło ponad 850 wniosków, które zostały poddane ocenie ekspertów. Do inkubacji trafiło 60 z nich. Teraz, nad rozwojem start-upów czuwa 13 opiekunów. Są to przedsiębiorcy, aniołowie biznesu, inwestorzy i osoby, które wprowadziły na rynek innowacyjne produkty.

Znajdujące się w inkubacji firmy dostają wirtualny adres (rejestrują się przy ulica Olszewskiego 6), możliwość otrzymania bezpłatnego biura, obsługę księgową, doradztwo podatkowe, prawne, a także pomoc w stworzeniu elementów identyfikacji wizualnej. W zależności od potrzeb, firmy otrzymują też wsparcie specjalistyczne.
- Po półrocznej pracy najlepsze pomysły, a będzie ich co najmniej 30, otrzymają pozytywną rekomendację do drugiego etapu, czyli aplikacji o środki potrzebne do stworzenia już konkretnego produktu. Do wzięcia jest nawet 800 tysięcy złotych – dodaje Szymon Mazurkiewicz.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie