Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kieleckie kino FENOMEN zaprasza na thriller „Mój syn” (WIDEO, ZDJĘCIA)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Kino FENOMEN przy Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach zaprasza na filmy „Belle”, „Mój syn”, W pętli ryzyka i fantazji”, „Skłodowska”, „Marzec ‘68”. Zobacz program kina od środy, 208 kwietnia, do czwartku, 21 kwietnia.

„W pętli ryzyka i fantazji” Japonia, dozwolony od lat 15, dramat, środa – godzina 15.30.Film składa się z trzech nowel, z których każda krąży wokół kwestii przypadku. Fortuna – jak wiadomo – kołem się toczy i nie inaczej dzieje się w filmie Japończyka. Bohaterki dramatu wciąż powracają: do zakończonego romansu, błędu z przeszłości, miasteczka, w którym przeżyły pierwszą miłość. Ale to także podróż ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo film, który zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction.

„Mój syn” Francja/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, kryminał/romans, środa – godzina 17.45. Edmond Murray dowiaduje się od byłej żony, że ich siedmioletni syn zaginął na kempingu. Wkrótce okazuje się, że dziecko zostało porwane.

„Belle” USA/Japonia, dozwolony od lat 15, Sci-Fi/anime, środa – godzina 19.30. Suzu, siedemnastoletnia licealistka mieszkająca z ojcem w małym miasteczku, postanawia odwiedzić wirtualny świat "U", poszukując ukojenia po śmierci matki.

„Skłodowska” Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, biograficzny/dramat, czwartek – godzina 15.45. Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych planów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

„Marzec ‘68” Polska, dozwolony od lat 15, dramat/romans, czwartek – godzina 18. Warszawa, rok 1968. Studenci protestują przeciwko bezprawnemu relegowaniu kolegów z uczelni oraz w obronie zdjętych z afisza „Dziadów”, w reżyserii Kazimierza Dejmka, wystawianych w Teatrze Narodowym. Wśród protestującej młodzieży są także Hania (Vanessa Aleksander) i Janek (Ignacy Liss). Ich rodziny znajdują się po dwóch stronach marcowej barykady. Młodzi i szaleńczo w sobie zakochani, niczym w dramacie Szekspira „Romeo i Julia”, w ogarniętym buntem kraju, walczą o swoje uczucie. Czy ich miłość przetrwa? Czy zdołają pokonać przeciwności, które stawia przed nimi los? Scenariusz do filmu napisał kielczanin Andrzej Gołda, który jest także autorem scenariuszy do hitów filmowych „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy”, „Pan T.”, „Pakt”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie