Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kieleckie kino Moskwa zaprasza na premierę najnowszego filmu o Jamesie Bondzie „Nie czas umierać” (WIDEO, ZDJĘCIA)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Kino Moskwa w Kielcach zaprasza na film sensacyjny „Nie czas umierać”, dramaty „Żeby nie było śladów”, „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” , „Fatima” i „Mistrz”, animację „Rodzinka rządzi”, film familijny „Jak rozmawiać z psem”, . Zobacz program kina od piątku, 1 października, do czwartku, 7 października

„Nie czas umierać” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, sensacyjny, Sala Moskwa: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek i środa – godziny 16.15, 19.30, czwartek – godzina 13.30; Sala Studyjna: czwartek – godzina 19.30. James Bond (Daniel Craig) opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

„Żeby nie było śladów” Polska/Czechy/Francja, dozwolony od lat 15, dramat, Sala Studyjna: piątek – godzina 19, niedziela – godzina 14, poniedziałek – godzina 19.40, wtorek i środa – godzina 19.15, czwartek – godzina 13.20. Polska, 1983 roku. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania. Początkowo aparat państwowy, w tym Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, bagatelizuje sprawę. Jednak gdy ponad 20 tysięcy ludzi przemaszeruje przez ulice Warszawy za trumną Przemyka, władza decyduje się użyć wszelkich narzędzi przeciwko świadkowi i matce zmarłego, aby ich skompromitować i zapobiec złożeniu przez Jurka zeznań w sądzie. Rozpoczyna się, nadzorowana osobiście przez Ministra Spraw Wewnętrznych, generała Czesława Kiszczaka, operacja „Junior”, której głównym celem jest powstrzymanie Jurka przed ujawnieniem prawdy oraz zrzucenie winy na sanitariuszy, którzy wieźli Przemyka po pobiciu na pogotowie. Armia esbeków zaczyna śledzić Jurka i jego rodziców, inwigilując ich życie prywatne 24 godziny na dobę, zaś media i prokuratura są kierowane i naciskane przez władzę, aby do opinii publicznej trafiały tylko „właściwe” komunikaty. Z kolei Barbara Sadowska nie traci nadziei na sprawiedliwość, a przedstawiciele władzy państwowej i specjalna grupa śledczych prowadzą kolejne narady, jak ukręcić łeb sprawie Przemyka.

„Rodzinka rządzi” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, Sala Moskwa: piątek – godzina 14, sobota – godziny 11.30, 14, niedziela – godziny 11.15, 13.45, wtorek i środa – godzina 13.45, czwartek – godzina 16.45; Sala Studyjna: piątek i sobota – godzina 16.30, niedziela – godzina 17, poniedziałek – godziny 15.15, 17.30, wtorek i środa – godzina 16.45. Tim i jego żona, Carol ( żywicielka rodziny), mieszkają na przedmieściach ze swoją super-inteligentną siedmioletnią córką Tabithą i uroczą, małą Tiną. Tabitha ubóstwia swojego wuja Teda i chce stać się taki jak on. Mała Tina ujawnia, że jest - ta-da! - tajną agentką BabyCorp z misją odkrycia mrocznych sekretów szkoły Tabithy i jej tajemniczego założyciela, dr Erwina Armstronga. Dzięki niej bracia Templeton zjednoczą się w nieoczekiwany sposób i odkryją, co naprawdę ma znaczenie.

„Jak rozmawiać z psem” USA/Chiny/Wielka Brytania, dozwolony od lat 7, dubbing, familijny, Sala Studyjna: niedziela – godzina 12, środa – godzina 14.45; Sala Moskwa: poniedziałek – godzina 14.30. Oliver ma dwanaście lat i jest technologicznym geniuszem. Jego najlepszym przyjacielem jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka. To się jednak zmieni! Pewnego dnia Oliver przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać. Szybko się okazuje, że ta dwójka ma ze sobą mnóstwo wspólnego, a na pierwszym miejscu jest miłość do naleśników! Za rogiem czyha jednak niebezpieczeństwo – na trop chłopca i jego psa wpadają podejrzani ludzie, którym bardzo zależy na poznaniu tajników telepatycznego eksperymentu. Oliver i Henry ruszają do akcji! Zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni.

„Wyszyński – zemsta czy przebaczenie” Polska, dozwolony od lat 15, biograficzny/dramat/wojenny, Sala Studyjna: poniedziałek – godzina 13.15, wtorek – godzina 14.45. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan II”. Wojenna rzeczywistość jest dla księdza Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei. Widziana w oddali płonąca Warszawa i przynoszone przez wiatr spalone fragmenty książek przypominają o trwającym w mieście Powstaniu. Kolejne transporty rannych ze stolicy wymagają natychmiastowej opieki, a niemieckie patrole przeczesują teren w poszukiwaniu wycofujących się bohaterów. W tych niezwykle trudnych czasach hartuje się siła ducha i wielkość serca przyszłego Prymasa Polski. W ogłuszającym huku ostrzałów artyleryjskich, przy łóżkach rannych Powstańców, czy podczas mrożących krew w żyłach spotkań z bezdusznymi hitlerowskimi żołnierzami – wiara księdza porucznika Wyszyńskiego się hartuje i kształtuje. Film to opowieść o człowieku, który w obliczu wojny musi dokonywać trudnych wyborów i odpowiedzieć sobie na pytanie „Jak miłować nieprzyjaciół, kiedy przyszło nam do nich strzelać?”.

„Fatima” Portugalia/USA, dozwolony od lat 15, dramat, Sala Moskwa: czwartek – godzina 19. Trwa I wojna światowa. W niewielkim portugalskim mieście Fatima Matka Boska objawia się trójce dzieci i przekazuje im trzy tajemnice. Prawdę o tych wydarzeniach próbują ukryć zarówno nie dający w nie wiary rodzice dzieci, jak i urzędnicy państwowi.

„Mistrz” Polska, dozwolony od lat 15, dramat/biograficzny/wojenny, Sala Studyjna: wtorek – godzina 11.15. Historia legendarnego pięściarza Tadeusza „Teddy'ego” Pietrzykowskiego, który dzięki walkom na ringu ocalił swoje życie w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz-Birkenau. Oparty na prawdziwych wydarzeniach dramat przedstawia nieznaną historię polskiego sportowca, który w miejscu zagłady stał się symbolem nadziei na zwycięstwo.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie