Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kieleckie kino Moskwa zaprasza na Tydzień Filmu Niemieckiego (WIDEO, ZDJĘCIA)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Kino Moskwa w Kielcach zaprasza na filmy „Sing 2”, „8 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Jedenaste: Znaj sąsiada swego”, „Fabian albo świat schodzi na psy”, „Copilot”, „Nasiona”, „Wolni albo martwi”, „Wygnanie”, „Strzał z bliska”, „Gierek, „Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4”, „Wilk, lew i ja”. Zobacz program kina od piątku, 28 stycznia, do czwartku, 3 lutego.

„Gierek” Polska, dozwolony od lat 15, biograficzny, Sala Studyjna: piątek – godzina 14.45, poniedziałek, wtorek i środa – godzina 19.30; Sala Moskwa: sobota i niedziela – godzina 15, poniedziałek – godziny 12, 15, wtorek, środa i czwartek – godzina 13.45. Historia życia Edwarda Gierka, I sekretarza KC PZPR w latach 1970–1980.

„Koniec świata, czyli Kogel Mogel 4” Polska, dozwolony od lat 15, komedia, Sala Studyjna: piątek – godzina 19.30, sobota – godzina 20.15, niedziela – godzina 20. Miłość Agnieszki i Marcina rozkwita, podobnie jak Kasi i profesora Wolańskiego. Babcia Solska marzy już tylko o ślubie jedynego wnusia. Jednak na drodze do szczęścia młodego Zawady staje Bożenka. Wolańska postanawia radykalnie odmienić swoje życie i zamiast na seks, tym razem stawia na celibat. Spokój Piotrusia i Marlenki burzy nieoczekiwana wizyta. A kiedy wszyscy bohaterowie spotkają się w jednym miejscu nastąpi tytułowy koniec świata. W rolach głównych występują Grażyna Błęcka-Kolska, Zdzisław Wardejn, Aleksandra Hamkało, Nikodem Rozbicki, Ewa Kasprzyk, Katarzyna Łaniewska.

„Sing 2” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, Sala Moskwa: piątek – godziny 11.30, 13.45, sobota i niedziela – godzina 12.30, wtorek, środa i czwartek – godziny 11.30, 15.45; Sala Studyjna: piątek – godzina 17.15, sobota – godziny 15.45, 18, niedziela – godziny 15, 17.30, poniedziałek – godziny 13, 17.15, wtorek, środa i czwartek – godziny 13.15, 17.30. Buster i jego ekipa zmienili teatr New Moon we wspaniałe miejsce, ale Buster chciałby, aby nowy spektakl zadebiutował na scenie tearu Crystal w olśniewającym mieście Redshore. Ale bez koneksji, Buster i jego ekipa - w tym świnka Rosita, jeżozwierzyca Ash (Scarlett Johansson), goryl Johnny (Taron Egerton) i nieśmiała słonica Meena (Tori Kelly) i oczywiście niezwyły Gunter muszą zwrócić uwagę światowej sławy agencji - Crystal Entertainment, prowadzonej przez bezwzględnego wilka - Jimmy’ego Crystala. W desperackiej próbie zwrócenia uwagi Pana Crystala, Gunter wpada na pomysł i obiecuje, że w ich nowym spektaklu wystąpi legenda rocka - lew, Clay. Oczywiście pomysł podoba się Busterowi. Problem w tym, że Clay po stracie żony od ponad dekady zamknął się z dala od świata i nikt go nie widział. Buster wyrusza na poszukiwanie lwa i przekonania go do powrotu na scenę. Marzenie Bustera o wielkim sukcesie staje się jednocześnie emocjonalnym przypomnieniem mocy muzyki, która leczy nawet najbardziej złamane serce. 

„8 rzeczy, których nie wiecie o facetach” Polska, dozwolony od lat 15, Sala Moskwa: piątek – godzina 20, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 20.30; Sala Studyjna: sobota – godzina 13.45, niedziela – godzina 13, poniedziałek – godzina 15.15, wtorek, środa i czwartek – godzina 15.30. Siła przyjaźni, chwile wzruszenia i szalone przygody uwielbianych przez widzów bohaterów. Jak potoczyły się ich losy? Co nastąpiło po przysłowiowym: żyli długo i szczęśliwie? W nowej odsłonie komedii o męskich słabościach Ricky walczy z twórczym kryzysem, Jarosław z atakami paniki, Filip szaleje na giełdzie, Stefan próbuje zapanować nad złością, a Kordian poskładać złamane serce. Tylko Tomek, jako jedyny z przyjaciół, nadal odważnie spełnia marzenia. I w końcu wpada przez to w kłopoty. W wir szaleństw facetów, poza znanymi z poprzedniej części Basią i Zosią, wciągnięta zostanie również zupełnie nowa bohaterka – tajemnicza Pestka.

„Wilk, lew i ja” Francja/Kanada, dozwolony od lat 7, dubbing, przygodowy/familijny, Sala Studyjna: wtorek, środa i czwartek – godzina 11.15. Alma postanawia wrócić do krainy swojego dzieciństwa – jest to otoczony pięknym lasem stary dom położony na malowniczej wyspie pośrodku jeziora w dzikich ostępach Kanady. Kiedy była mała, wychowywała się tu ze swoim dziadkiem, który uczył ją o przyrodzie i życiu w zgodzie z naturą. Wkrótce dziewczyna natrafia na dwójkę niezwykłych nieznajomych – małego wilczka i urocze lwiątko. Pierwszy ze zwierzaków to szczeniak zaprzyjaźnionej z dziadkiem Almy wilczycy, a drugi to cudem uratowane z katastrofy lotniczej zwierzątko przeznaczone na cyrkową arenę. Stworzenia stają się nierozłączne i zachowują jak rodzeństwo. Alma zabiera je do domu i zostaje ich opiekunką, patrząc jak z każdym dniem się oswajają i coraz lepiej sobie radzą z otaczającym światem. Okazuje się jednak, że zwierzaki są poszukiwane i na trop Almy wpadają leśni strażnicy. Czy dziewczyna będzie mogła liczyć na pomoc swoich najbliższych? Czu uda się ocalić niezwykłą przyjaźń i nie dopuścić do rozłąki troskliwej opiekunki i jej podopiecznych? To początek największej przygody ich życia!

TYDZIEŃ FILMU NIEMIECKIEGO

„Jedenaste: Znaj sąsiada swego” Niemcy/USA, dozwolony od lat 15, czarna komedia, Sala Moskwa: piątek – godzina 18. Daniel jest wziętym niemieckim aktorem przyzwyczajonym do tego, że wszystko idzie po jego myśli. Mieszka w ekskluzywnym lofcie w prestiżowej berlińskiej dzielnicy, ma piękną żonę, a poukładane życie rodzinne idzie w parze z zawodowymi sukcesami. Mężczyzna jest gotowy, by zrobić kolejny duży krok w aktorskiej karierze. Ma to być rola w popularnym amerykańskim filmie o superbohaterach. Szczegóły utrzymywanej w tajemnicy propozycji ma poznać na przesłuchaniach w Londynie. Zanim jednak dotrze na lotnisko, znajdzie chwilę, by wstąpić na kawę do baru za rogiem. Jedynym klientem tego klimatycznego miejsca jest Bruno, który, jak się okazuje, na ten moment czekał od dawna. Nie chodzi jednak o autograf czy wspólne zdjęcie, a nieuchronną konfrontację dwóch zupełnie odmiennych życiowych postaw.

„Fabian albo świat schodzi na psy” Austria/Niemcy, dozwolony od lat 15, dramat, Sala Moskwa: sobota – godzina 18. Tytułowy bohater jest filologiem, który pracuje jako specjalista od reklamy w berlińskiej firmie tytoniowej. Wolny czas spędza w barach, kawiarniach i nocnych lokalach, wśród upadłych kobiet, niespełnionych artystów i wszelkiej maści społecznych wyrzutków, jakich można było spotkać w Republice Weimarskiej w złotych latach 20. i 30. Jedynym wyjątkiem wśród tej grupy jest Labude, przyjaciel korzystający bez skrupułów z ojcowskiego majątku, który z pasją pracuje nad rozprawą habilitacyjną o Lessingu. Życiowym mottem Fabiana jest dystans do świata i ludzi, obojętność wobec pokusy, jaką jest dążenie do osiągnięcia wysokiej pozycji społecznej lub towarzyskiej czy majątku. Ta dekadencka postawa będzie miała swoje konsekwencje. 

„Copilot” Francja/Niemcy, dozwolony od lat 15, melodramat, Sala Moskwa: niedziela – godzina 18. Jak wiele sygnałów jesteśmy w stanie zignorować, kiedy jesteśmy szaleńczo zakochani? Niemcy, lata 90. Asli i Saeed poznają się na imprezie w akademiku i zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Błyskotliwa studentka nauk ścisłych i charyzmatyczny, pewny siebie chłopak szybko biorą ślub pomimo wątpliwości matki Asli. Obiecują sobie wieczną miłość i przyrzekają sobie nigdy nie zdradzić swoich sekretów, a sekretnym marzeniem Saeeda jest zostanie pilotem. Chłopak znika pewnego dnia bez wyjaśnienia, a świat Asli zostaje wywrócony do góry nogami.

„Nasiona” Niemcy, dozwolony od lat 15, dramat, Sala Moskwa: poniedziałek – godzina 18. Rainer i Nadine wprowadzają się z 12-letnią córką, Doreen do nowego domu. Poprzedni musieli opuścić, bo jego właściciel miał inne plany, a obecny, kupiony na kredyt, wymaga pilnego remontu. Wykonuje go po godzinach Rainer, który sam pracuje w niewielkiej budowlanej firmie. Po latach dostaje wreszcie awans na kierownicze stanowisko. Niestety nowe zadania przerastają jego kompetencje, ale nie te zawodowe tylko ludzkie. Nie jest w stanie zaakceptować nieuczciwych praktyk i chce być lojalny wobec kolegów. Nie są to jednak cechy pożądane w świecie, gdzie kapitalistyczne stosunki obejmują nie tylko relacje pracownicze, ale też społeczne. Zawodowa degradacja Rainera zachwieje podstawami egzystencji jego rodziny. A to z kolei wpłynie na wzajemne relacje jej członków, szczególnie ojca z dorastającą córką.

„Wolni albo martwi” Niemcy/Szwajcaria, dozwolony od lat 15, dramat/kryminał, Sala Moskwa: wtorek – godzina 18. Walter Stürm, jeden z protagonistów szwajcarsko-niemieckiego filmu Olivera Rihsa, był barwną postacią przestępczego świata, który zaliczył liczne pobyty w więzieniach Szwajcarii, Włoch, Francji i Hiszpanii. Choć pochodził z zamożnej rodziny przemysłowców, jego profesją była wszelkiego rodzaju działalność kryminalna: od sprzedaży kradzionych aut, poprzez włamania i kradzieże, aż po napady na banki. W swoich akcjach nie używał przemocy, a spektakularne ucieczki z więzień budowały legendę ludowego bohatera, który, niczym filmowi herosi, grał na nosie nielubianym policjantom i na swój sposób sprzeciwiał się niesprawiedliwemu, patriarchalnemu systemowi. Lata 80., kiedy rozgrywa się akcja filmu, to w Szwajcarii czasy niepokojów społecznych i walki o prawa kobiet. Jedną z aktywistek jest prawniczka, Barbara Hug, która nie tylko walczy o uwolnienie aresztowanych na protestach działaczek, ale też wykorzystuje salę sadową jako polityczną trybunę do prezentowania swoich wolnościowych poglądów. Walter Stürm, „król ucieczek”, którego obrony się podejmuje, kiedy ten ogłasza głodówkę w proteście przeciwko osadzeniu w izolacji, staje się dla niej symbolem oporu. Jego popularność może pomóc w osiągnięciu politycznych celów, o które sama walczy.

„Wygnanie” Belgia/Niemcy/Kosowo, dozwolony od lat 15, dramat, Sala Moskwa: środa – godzina 18. Xhafer ma 45 lat i pochodzi z Kosowa. Od lat mieszka i pracuje w firmie farmaceutycznej w Niemczech. Pewnego dnia, po frustrujących wydarzeniach w pracy Xhafer wraca do domu i widzi, że ktoś zawiesił martwego szczura przy jego bramie. Pytanie, kto to zrobił i dlaczego nie daje mu spokoju. Podejrzewa swoich rasistowskich kolegów z pracy. Powoli jego podejrzenia zamieniają się w obsesję. Na każdym kroku Xhafer czuje się teraz dyskryminowany i zastraszany ze względu na swoje pochodzenie etniczne. Każde słowo, każdy gest traktuje jako dowód. Jego niemiecka żona Nora ma tego dość. Czy naprawdę chodzi o rasizm? A może koledzy w pracy go po prostu nie lubią? Czy te wszystkie podejrzenia mają potwierdzenie w rzeczywistości, czy tylko rozgrywają się w głowie Xhafera? Wciągająca kronika rosnącego zagrożenia pojawiającego się między przynależnością a wyobcowaniem.

„Strzał z bliska” Niemcy, dozwolony od lat 15, dramat, Sala Moskwa: czwartek – godzina 18. Druga połowa lat 70. We Wschodnim Berlinie Franz Walter właśnie obronił doktorat na Uniwersytecie Humboltów. Władze uczelni proponują mu posadę i profesorską nominację oraz odpowiednie do przyszłej pozycji mieszkanie, którego standard daleko przewyższa możliwości przeciętnego obywatela. Młody naukowiec z dumą zaprasza do niego narzeczoną. Tę wspaniałą perspektywę nowego życia i kariery zakłóca tylko jeden drobny szczegół. W zamian za otrzymane profity państwo oczekuje rocznej współpracy z Ministerstwem Bezpieczeństwa Publicznego, czyli STASI. Dla lojalnego obywatela, jakim jest Franz Walter, nie stanowi to większego problemu, zobowiązanie do współpracy podpisuje niemal w przelocie. Pierwszym zadaniem, jakie otrzymuje, jest skłonienie do powrotu do NRD piłkarza grającego w hamburskim klubie, któremu udało się uciec na zachód.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie