Kieleckie Multikino zaprasza na maraton Halloween (WIDEO, zdjęcia)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Udostępnij:
Multikino w Kielcach zaprasza na filmy „Ainbo- strażniczka Amazonii”, „Chłopiec z burzy”, „Diuna”, „Furioza”, „Halloween zabija”, „Jak rozmawiać z psem”, „Masz i niedźwiedź”, „Mój przyjaciel wampir”, „Nie czas umierać”, „Ostatniej nocy w Soho”, „Player One”, „Poroże”, „Psi patrol. Film”, „Rodzina Addamsów 2”, „Rodzinka rządzi”, „Ron Usterka”, „Teściowie”, „Venom 2: Carange”, „Wesele”, „Wszyscy święci New Jersey”. Zobacz program kina od piątku, 29 października, do czwartku, 4 listopada

MARATON HALLOWEEN, piątek – godzina 22:

„Poroże” Kanada/USA/Meksyk, dozwolony od lat 15, horror. Nauczycielka z małego amerykańskiego miasteczka (Keri Russell) i jej brat (Jesse Plemons), lokalny szeryf, odkrywają, że jeden z uczniów (Jeremy T. Thomas) skrywa niebezpieczny sekret, który może mieć przerażające konsekwencje.

„Dom nocny” USA, dozwolony od lat 15, horror. Owdowiała kobieta zaczyna odkrywać niepokojące sekrety swojego niedawno zmarłego męża.

„Halloween zabija” USA, dozwolony od lat 15, horror, piątek, niedziela, wtorek i czwartek – godziny 18.15, 20.50, sobota, poniedziałek i środa – godziny 18.10, 20.50. Kilka minut po tym, jak Laurie Strode (Jamie Lee Curtis), jej córka Karen (Judy Greer) i wnuczka Allyson (Andi Matichak) zostawili zamaskowanego potwora Michaela Myersa uwięzionego w piwnicy Laurie zostaje przewieziona do szpitala z poważnymi obrażeniami. Jest przekonana, że w końcu udało się pokonać jej dręczyciela. Jednak Michaelowi udaje się uwolnić z pułapki, a nieposkromiona chęć mordowania powraca. Laurie inspiruje mieszkańców Haddonfield do powstania przeciwko pozbawionemu jakichkolwiek uczuć mordercy.

„Diuna” Kanada/USA/Węgry/Wielka Brytania, dozwolony od lat 12, Sci-Fi, 2D z napisami: piątek – godziny 14.30, 17.40, 18.20, 20.50, sobota i środa – godziny 10.40, 14, 17.10, 20.20, 21.20, niedziela – godziny 10.40, 14, 17.10, 19.30, 20.20, poniedziałek – godziny 14, 17.10, 19.10, 20.20, wtorek – godziny 10.40, 14, 17.10, 18.10, 20.20, czwartek – godziny 10.40, 14, 17.10, 18.20, 20.20; 3D z napisami: piątek – godzina 14.40, sobota, niedziela, wtorek i środa – godzina 15, poniedziałek – godzina 16. Ekranizacja bestsellerowej powieści Franka Herberta. Bardzo odległa przyszłość. Pustynna planeta Arrakis, zwana także Diuną, jest jedynym miejscem we wszechświecie skąd wydobywa się melanż - cenną substancję, która nie tylko przedłuża życie, ale również pozwala na podróże międzygwiezdne i zaglądanie w przyszłość. Z rozkazu imperatora Shaddama IV Diuna zostaje oddana w lenno szlachetnemu rodowi Atrydów. Na Arrakis przybywa książę Leto Atryda, lady Jessika oraz ich syn, Paul. Nikczemny ród Harkonnenów nie zamierza jednak oddać tak łatwo planety swoim wrogom. Bo kto włada Diuną, ten włada całym wszechświatem.

„Rodzina Addamsów 2” USA/Kanada/Wielka Brytania, dozwolony od lat 6, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.50, 15.10, 17.20, poniedziałek – godziny 14.10, 16.30. U Addamsów daje o sobie znać konflikt pokoleń. Etap buntu nie omija dorastających Wednesday i Pugsleya. Choć Addamsowie niekoniecznie wpisują się w model tradycyjnej rodziny, nawet Morticię martwi, że potomkowie po raz kolejny nie stawiają się na kolacji. Jak na powrót wzniecić ogień w rodzinnym ognisku i podtrzymać więzy? Gomez wpada na genialny pomysł – wspólne wakacje i podróż nawiedzonym kamperem przez całą Amerykę! Nie będzie to jednak zwykła wycieczka krajoznawcza, gdyż na Addamsów czeka ogrom okropnie obłędnych przygód, które sprawią, że włosy staną dęba na głowie nawet Kuzynowi Coś.

„Ainbo – strażniczka Amazonii” Peru/USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, wtorek i czwartek – godziny 10.15, 12.30, poniedziałek – godzina 14.40, środa – godzina 12.30. Ainbo dorasta w małej wiosce ukrytej w prastarej części amazońskiej dżungli. Pewnego dnia ze zdumieniem odkrywa, że raj, w którym żyje, jest zagrożony, a jej plemię to bynajmniej nie jedyni ludzie na świecie. Wkrótce Ainbo będzie musiała bronić swego ludu przed chciwością, zniszczeniem i sługami podstępnego władcy ciemności. Kierowana przez ducha zmarłej mamy, mająca za towarzyszy oswojone zwierzęta - pancernika i tapira-obżartucha, Ainbo zrobi wszystko, żeby uratować swych ludzi i ocalić dziewiczą przyrodę Amazonii. Nieoceniona okaże się szczypta magii, pomoc oddanych przyjaciół oraz wsparcie przedwiecznego żółwia Motelo Mama.

„Furioza” Polska, dozwolony od lat 15, dramat/akcja, piątek – godziny 10.10, 13.10, 16.10, 19.05, 21.30, sobota i środa – godziny 11.30, 14.30, 17.40, 18.20, 20.40, niedziela i wtorek – godziny 11.30, 14.30, 17.40, 20.40, 21.30, poniedziałek – godziny 14.30, 17.40, 20.40, czwartek – godziny 10.30, 13.30, 20.40, 21.30. Wydarzenie z przeszłości rozdziela losy trójki przyjaciół. Niespodziewanie w życiu Dawida (Mateusz Banasiuk), dzisiaj już lekarza, znowu pojawia się ona. Dzika (Weronika Książkiewicz) – kiedyś miłość jego życia, teraz doświadczona policjantka, składa mu propozycję nie do odrzucenia. Albo ten zostanie policyjnym informatorem i wtyczką, albo jego brat (Wojciech Zieliński) trafi do więzienia z wieloletnim wyrokiem. Przyciśnięty do muru Dawid w końcu ulega, a jego głównym celem staje się infiltracja rosnącej w siłę zorganizowanej grupy przestępczej. Trafiając w sam środek wojny o wpływy i pieniądze, będzie musiał mierzyć się z ciągłą podejrzliwością ze strony dawnego przyjaciela Goldena (Mateusz Damięcki). Wkrótce odkryje też, że świat, od którego próbował się uwolnić, wciąga go ze zdwojoną siłą.

„Ron Usterka” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 7, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.25, 12.50, 15.15, 18, poniedziałek – godziny 14.15, 16.35, 19.05. historia Barneya, społecznie wycofanego gimnazjalisty i Rona, jego nowego, chodzącego i mówiącego robota, który ma być jego „Najlepszym przyjacielem z pudełka”. Przezabawne awarie Rona, rozgrywające się na tle ery mediów społecznościowych, wprowadzają ich w pełną akcji podróż, w której chłopiec i robot odkryją prawdziwą przyjaźń.

„Venom 2: Carnage” USA, dozwolony od lat 15, thriller/Sci-Fi, wersja z dubbingiem: piątek, sobota, niedziela, wtorek i czwartek – godzina 13, środa – godziny 10, 13; wersja z napisami: piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godziny 19.25, 21.40, poniedziałek – godziny 18.40, 21. Venom to jedna z najważniejszych, najbardziej złożonych postaci Marvela. Opowiada o dziennikarzu Eddiem Brocku (Tom Hardy), którego ciało w wyniku eksperymentu scaliło się z obcą formą życia - Venomem. W drugiej części poznamy Carnage'a (Woody Harrelson). Jest to jeden z najbardziej znanych czarnych charakterów Marvela.

„Wesele” Polska/Łotwa, dozwolony od lat 15, dramat, piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godzina 13.10. Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza swoimi własnymi prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

„Nie czas umierać” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, sensacyjny, piątek, sobota, wtorek, środa i czwartek – godziny 14.50, 19.30, niedziela – godziny 14.50, 18.10, poniedziałek – godziny 14.50, 20.30. James Bond opuszcza czynną służbę i cieszy się spokojnym życiem na Jamajce. Tymczasem jednak jego stary przyjaciel Felix Leiter z CIA zwraca się do niego o pomoc. Misja uratowania porwanego naukowca okazuje się o wiele bardziej zdradliwa, niż mogłoby się wydawać i naprowadza agenta 007 na ślad tajemniczego złoczyńcy, dysponującego nową, niezwykle niebezpieczną technologią.

„Jak rozmawiać z psem” USA/Chiny/Wielka Brytania, dozwolony od lat 7, dubbing, familijny, piątek, wtorek, środa i czwartek – godzina 11. Oliver ma dwanaście lat i jest technologicznym geniuszem. Jego najlepszym przyjacielem jest pies o imieniu Henry. Niestety chłopiec nigdy nie wie co kołacze się po głowie zwierzaka, gdy ten do niego szczeka. To się jednak zmieni! Pewnego dnia Oliver przeprowadza tajemniczy eksperyment, w wyniku którego między czworonogiem a jego właścicielem nawiązuje się telepatyczna więź. Od tej pory chłopiec słyszy myśli własnego psa, dzięki czemu mogą ze sobą normalnie rozmawiać. Szybko się okazuje, że ta dwójka ma ze sobą mnóstwo wspólnego, a na pierwszym miejscu jest miłość do naleśników! Za rogiem czyha jednak niebezpieczeństwo – na trop chłopca i jego psa wpadają podejrzani ludzie, którym bardzo zależy na poznaniu tajników telepatycznego eksperymentu. Oliver i Henry ruszają do akcji! Zaczyna się przygoda pełna humoru, zwrotów akcji i wielkiej przyjaźni.

„Rodzinka rządzi” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek - godziny 10, 12.20, poniedziałek – godzina 14. Tim i jego żona, Carol ( żywicielka rodziny), mieszkają na przedmieściach ze swoją super-inteligentną 7-letnią córką Tabithą i uroczą, małą Tiną. Tabitha ubóstwia swojego wuja Teda i chce stać się taki jak on. Mała Tina ujawnia, że jest - ta-da! - tajną agentką BabyCorp z misją odkrycia mrocznych sekretów szkoły Tabithy i jej tajemniczego założyciela, dr Erwina Armstronga. Dzięki niej bracia Templeton zjednoczą się w nieoczekiwany sposób i odkryją, co naprawdę ma znaczenie.

„Teściowie” Polska, dozwolony od lat 15, komedia, piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godzina 14.40. Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba. A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

„Psi patrol. Film” Kanada/USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.30, 12.40, poniedziałek – godzina 14. Perypetie sześciorga bohaterskich szczeniąt: Marshalla, Chase’a, Rocky’ego, Zumy, Rubble’a i Skye, które pod przywództwem dziesięcioletniego Rydera wyruszają na ratunek potrzebującym. Żadna praca nie jest zbyt duża, a żaden psiak zbyt mały, aby ruszyć do akcji, kiedy ktoś prosi o pomoc.

„Chłopiec z burzy” Australia, od lat 7, dubbing, familijny, czwartek – godzina 16. Kilkuletni Michael (Fin Little) mieszka z tatą w małej chatce nad brzegiem oceanu. Pewnego dnia podczas zabawy na plaży znajduje trzy osierocone ma­lutkie pelikany. Tak zaczyna się niezwykle wzruszająca, pełna humoru i przygód opowieść o przyjaźni chłopca z jednym z pelikanów, zwanym Panem Percivalem. Historia o tym, jak wiele potrafią sobie dać i jak wiele mogą się od siebie nauczyć. Mozolna nauka latania, walka z kłusownikami polującymi na nadmorskie ptaki i niekończące się wspólne wygłupy, zacieśniają niezwykłą więź między Michaelem a zwierzęciem. W końcu jednak przychodzi moment, gdy pelikan dorasta, a chłopiec musi opuścić domek na plaży. Czy ich przyjaźń jest w stanie przetrwać? Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley (Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeleine.

„Masza i niedźwiedź” Rosja, bez ograniczeń, dubbing, sobota i niedziela – godziny 10, 11.30. Opowieść o przyjaźni małej dziewczynki Maszy i niedźwiedzia cyrkowego.

„Mój przyjaciel wampir” Francja, dozwolony od lat 4, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godziny 11.20, 13.20, 15.25, 17.25, poniedziałek – godziny 14.20, 16.25, 18.25. Chociaż wygląda na dziesięciolatka, to tak naprawdę ma już ponad 300 lat! Mały Wampirek – bo o nim mowa – od stuleci mieszka w tym samym nawiedzonym domu. I chociaż każdego dnia może liczyć na towarzystwo wesołej ferajny straszydeł, to tak naprawdę, coraz częściej, bywa potwornie samotny. W tej sytuacji ma tylko jedno marzenie. Pójść do szkoły i poznać inne dzieci. Niestety rodzice nie pozwalają mu opuszczać rezydencji, twierdząc, że świat na zewnątrz jest pełen niebezpieczeństw. Nie przekonuje to jednak Wampirka, który wspierany przez wiernego buldoga Fantomasza, potajemnie wymyka się na poszukiwanie przyjaciół. W trakcie swoich wędrówek pozna nieco strachliwego chłopca Michaela, ale też przyciągnie uwagę Gibbusa – starego wroga jego wampirzej rodziny. Czy stawiający pierwsze kroki w świecie ludzi Wampirek poradzi sobie i czy znajomość z nowym kolegą pozwoli mu ochronić bliskich? Przekonacie się już wkrótce, kiedy tylko zapadnie zmrok.

„Ostatniej nocy w Soho” Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, horror, piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godziny 16, 18.30, 21, poniedziałek – godziny 16.20, 18.50, 21.20. Zafascynowana modą młoda dziewczyna  przenosi się do lat sześćdziesiątych i spotyka swoją idolkę - oszałamiającą początkującą piosenkarkę. Ale Londyn lat sześćdziesiątych nie jest tym, czym się wydaje.

„Player One” USA, dozwolony od lat 10, dubbing, przygodowy/Sci-Fi, piątek – godzina 11.30. Rzeczywistość 2045 roku nie nastraja optymistycznie.  Świat znajduje się na skraju upadku i pogrążenia w chaosie. Wade Watts (Tye Sheridan) czuje, że żyje, tylko gdy ucieka do OASIS — wirtualnego uniwersum, w którym większość ludzi spędza całe dnie.  W OASIS można podróżować, przeżywać przygody i być kimkolwiek się zapragnie. Jedynym ograniczeniem jest własna wyobraźnia. Ekscentryczny geniusz James Halliday (Mark Rylance), który stworzył OASIS, szuka godnego następcy. Organizuje trzyetapowy konkurs, w którym nagrodą jest olbrzymia fortuna i całkowita kontrola nad uniwersum.  Wade i jego przyjaciele z "Wielkiej Piątki" podejmują wyzwanie polegające na szukaniu skarbów w zakrzywionej rzeczywistości. W fantastycznym świecie — pełnym niespodzianek, ale i niebezpieczeństw — czeka ich zadanie ważniejsze niż sam konkurs. Muszą ocalić OASIS. 

„Poroże” Kanada/USA/Meksyk, dozwolony od lat 15, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 16.40, 18.55, 21.10. Nauczycielka z małego amerykańskiego miasteczka (Keri Russell) i jej brat (Jesse Plemons), lokalny szeryf, odkrywają, że jeden z uczniów (Jeremy T. Thomas) skrywa niebezpieczny sekret, który może mieć przerażające konsekwencje.

„Wszyscy święci New Jersey” USA, dozwolony od lat 15, kryminał, piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godzina 20.30, poniedziałek – godzina 21.30. Tony Soprano zaczyna swoje gangsterskie życie w Newark.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie