Kieleckie Multikino zaprasza na nocny maraton filmowy „Obecności” i premierę filmu gangsterskiego „Magnezja” (zdjęcia, wideo)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Multikino w Kielcach zaprasza na filmy „Ciche miejsce 2”, „Co w duszy gra”, „Cruella”, „Czarny młyn”, „Druga połowa”, „Godzilla vs. Kong”, „Jeden gniewny człowiek”, „Krudowie 2: Nowa era”, „Magnezja”, „Na rauszu”, „Obecność”, „Obecność 2”, „Obecność 3. Na rozkaz diabła”, „Ojciec”, „Psy i koty 3: Łapa w łapę”, „Skąd się biorą sny”, „Śniegu już nigdy nie będzie”, „Tom & Jerry”. Zobacz program kina od piątku, 11 czerwca, do czwartku, 17 czerwca.

NOCNY MARATON OBECNOŚCI, piątek - godziny 22, 22.15:

„Obecność” USA, dozwolony od lat 15, horror.
Lorraine Warren (Vera Farmiga) i Ed Warren (Patrick Wilson) to badacze zjawisk paranormalnych. Pewnego dnia zostają poproszeni o pomoc przez przerażoną rodzinę mieszkającą w starym domu na uboczu. Okazuje się, że domownicy są nawiedzani przez tajemniczą zjawę, która nie chce dać im spokoju. Para badaczy staje do walki z najstraszniejszym demonem, z jakim kiedykolwiek miała do czynienia.

„Obecność 2” USA, dozwolony od lat 15, horror.
Kolejna odsłona kultowej "Obecności" Jamesa Wana. Paranormalny thriller, w którym para słynnych demonologów Lorraine i Ed Warrenowie udają się do północnego Londynu. W nękanym przez złośliwe duchy domu, gdzie samotna matka wychowuje czwórkę dzieci, poprowadzą jedno ze swoich najbardziej przerażających śledztw.

„Obecność 3. Na rozkaz diabła” USA, dozwolony od lat 15, horror. Budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenami. Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

„Ciche miejsce 2” USA, dozwolony od lat 15, horror/Sci-Fi, piątek – godziny 10, 13.30, 15.40, 17.50, 19.30, 21.20, 23.30, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 13.30, 15.40, 17.50, 19.30, 21.20. W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem, temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk, to nie jedyne zagrożenie.

„Co w duszy gra” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.40, 13.10. W filmie śledzimy losy Joe Gardnera, który prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys, jaki jest udziałem wszystkich artystów. Coraz wyraźniej dostrzega, że marzenie jego życia, by być muzykiem jazzowym, nie spełni się i dlatego zadaje sobie pytania „Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?”. Ale nadchodzi moment, kiedy Joe stwierdza, że jego marzenie może być w zasięgu ręki. Przez jedno nieoczekiwane zdarzenie trafia do fantastycznego miejsca, gdzie zostaje zmuszony, by ponownie zastanowić się nad tym, co to znaczy mieć duszę. Tam spotyka, a ostatecznie również zaprzyjaźnia się z 22 – duszą, która uważa, że życie na Ziemi nie toczy się tak, jak powinno.

„Cruella” USA, dozwolony od lat 12, komedia kryminalna, wersja z dubbingiem: piątek, sobota, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godziny 11, 13.50, 16.40, poniedziałek – godziny 10.30, 11, 13.50; wersja z napisami: piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 20. Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

„Czarny młyn” Polska, dozwolony od lat 12, przygodowy, wtorek – godzina 10.15, czwartek – godzina 10. Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają coraz bardziej fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować je na zaskakujący finał walki. Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.

„Druga połowa” Polska, dozwolony od lat 15, komedia romantyczna, piątek – godziny 21.40, 23.50, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 21.40. Młoda lekarka Magda spotyka przypadkiem tajemniczego i przystojnego dziennikarza Mateusza. Zauroczona nowo poznanym mężczyzną nie wie, że nad rodzącym się uczuciem od początku wisi złe fatum. Sprawy komplikują się bardzo szybko - kiedy wychodzi na jaw, że Magda jest córką trenera reprezentacji Polski, z którym Mateusz od dawna jest w ostrym konflikcie. Sytuacji dodatkowo nie ułatwia fakt, że dziewczyna jest także obiektem westchnień gwiazdy futbolu – Jarosława Kota – który nie cofnie się przed niczym, by zdobyć serce wybranki. Idąc za radą jej przyjaciółki, piłkarz wdraża w życie spektakularny plan „3 x Z” - i chcąc „Zaskoczyć, Zauroczyć i Zaimponować” Magdzie, wykorzystuje przy tym nieograniczone środki finansowe i ułańską fantazję. Mateusz również będzie chciał przypodobać się dziewczynie, ale w kompletnie odmiennym stylu. Czy ma jakiekolwiek szanse w miłosnej grze, w której jeden niespodziewany ruch może postawić go na spalonej pozycji? W rolach głównych występują Marianna Zydek, Maciej Musiał, Cezary Pazura.

„Godzilla vs. Kong” USA, dozwolony od lat 12, akcja/Sci-Fi, piątek – godziny 16.20, 18.50, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 16.20, 18.50, 20.55. Kong i jego obrońcy podejmują niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z Kongiem łączy wyjątkowa i silna zażyłość. Niespodziewanie na drodze ekspedycji staje wściekła Godzilla, siejąc zniszczenie po całym globie. Monumentalne starcie tych dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi.

„Jeden gniewny człowiek” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, thriller/akcja, piątek i sobota – godziny 16.35, 20.20, 20.55, niedziela, wtorek, środa i czwartek – godziny 16.35, 20.20, poniedziałek – godzina 16.35. Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H (Jason Statham) milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Wkrótce ulice Los Angeles spłyną krwią, bo dla H „oko za oko” to za mało.

„Krudowie 2: Nowa era” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, środa i czwartek – godziny 10, 11.40, 12.30, 13.50, 16, 18.10, poniedziałek – godziny 10, 10.20, 12.30, 12.40, 14.50, 16.40, wtorek – godziny 11.40, 12.30, 13.50, 16, 18.10. Po wyjściu z jaskini Krudowie napotykają na największe zagrożenie od czasu wyjazdu - inną rodzinę zwaną Bettermans, która twierdzi i okazuje, że jest lepsza i ewoluowała. Grug staje się podejrzliwy wobec rodziców Betterman, Phil i Hope, jak potajemnie planują zerwać swoją córkę Eep z jej kochającym chłopakiem Guyem, aby zapewnić, że ich córka Dawn ma kochającego i inteligentnego partnera, aby ją chronić.

„Magnezja” Polska, dozwolony od lat 15, dramat/gangsterski, piątek i sobota – godziny 15, 17.35, 20.10, 22.45, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 15, 17.35, 20.10. Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie.

„Na rauszu” Dania, dozwolony od lat 15, dramat/komedia, piątek i sobota – godziny 15.30, 18, 20.30, 23, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 15.30, 18, 20.30. Film opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy.

„Obecność 3. Na rozkaz diabła” USA, dozwolony od lat 15, horror, piątek – godziny 11.05, 13.30, 15.55, 18.20, 19.10, sobota – godziny 11.05, 13.30, 15.55, 18.20, 19.10, 20.45, 22.50, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 11.05, 13.30, 15.55, 18.20, 19.10, 20.45. Budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenami. Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

„Ojciec” Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, dramat, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 14.10. Przejmujący obraz o przemijaniu i miłości. Laureatka Oscara, Olivia Colman gra Annę, która stara się opiekować 80-letnim ojcem, Anthonym (Anthony Hopkins). Anne martwi się stanem ojca, który wykazuje oznaki demencji. Anthony ma raz lepsze raz gorsze dni, potrafi kaprysić, odrzuca kolejnych opiekunów, proponowanych przez córkę. Anna widzi jak ojciec powoli gaśnie.

„Psy i koty 3: Łapa w łapę” USA, dozwolony od lat 7, dubbing, familijny, sobota, niedziela i środa – godzina 11.30. Mija dziesięć lat od stworzenia zaawansowanego międzygatunkowego systemu ochrony opracowanego i monitorowanego zarówno przez koty, jak i psy. Jego celem jest utrzymanie pokoju w razie jakichkolwiek sporów. Ale pewien złoczyńca, spec od techniki, włamuje się do sieci bezprzewodowych i przejmuje kontrolę nad częstotliwościami słyszanymi tylko przez koty i psy. Doprowadza to do ponownego konfliktu. Globalna kocio-psia wojna Zznowu wybucha. Zespół początkujących i niedoświadczonych agentów będzie musiał zawierzyć starym dobrym zwierzęcym instynktom, aby przywrócić powszechny ład i harmonię między psami a kotami.

„Skąd się biorą sny” Dania, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, środa i czwartek – godziny 10.20, 12.15, 14.40, wtorek – godziny 10, 12.15, 14.40. Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny a ich ojciec postanawia, że zamieszkają wszyscy w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i próbuje zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki. Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą ją tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną dziewczynkę raz na zawsze. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!

„Śniegu już nigdy nie będzie” Polska, dozwolony od lat 15, komedia/dramat, piątek – godziny 21.35, 22.50, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 21.35. Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od „gorszego” świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. W rolach głównych występują Alec Utgoff, Agata Kulesza, Katarzyna Figura, Łukasz Simlat.

„Tom&Jerry” USA, dozwolony od lat 7, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.30, 11.45, 12.45, 16.15, 18.30. Uwielbiani przez dzieci bohaterowie tym razem pojawią się na wielkim ekranie! Film wyznacza nowy etap w ich życiu, będą bowiem zmuszeni do niewyobrażalnego – podjęcia współpracy.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie