Kieleckie Multikino zaprasza na premierę filmu „Ci, którzy życzą mi śmierci” (zdjęcia, wideo)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Multikino w Kielcach zaprasza na filmy „Ci, którzy życzą mi śmierci”, „Ciche miejsce 2”, „Cruella”, „Godzilla vs. Kong”, „Jeden gniewny człowiek”, „Krudowie 2: Nowa era”, „Luca”, „Magnezja”, „Na rauszu”, „Obecność 3. Na rozkaz diabła”, „Piotruś Królik 2: Na gigancie”, „Skąd się biorą sny”, „Spirala: Nowy rozdział serii Piła”, „Sweat”, „Tom & Jerry”, „W jak morderstwo”. Zobacz program kina od piątku, 18 czerwca, do czwartku, 24 czerwca.

„Ci, którzy życzą mi śmierci” USA/Kanada, dozwolony od lat 15, thriller, piątek i sobota – godziny 18, 20.15, 22.30, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzinyy 18, 20.15. Nagrodzona Oscarem Angelina Jolie wciela się w rolę Hannah, strażaczki rozpamiętującej śmierć trzech osób, których nie zdołała uratować przed ogniem. Pewnego dnia na swej drodze spotyka roztrzęsionego dwunastoletniego chłopca po ciężkich przeżyciach, dla którego staje się ostatnią deską ratunku.

iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/MLFRU63wOHk" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen>
„Ciche miejsce 2” USA, dozwolony od lat 15, horror/Sci-Fi, piątek, niedziela, poniedziałek, wtorek i czwartek – godziny 17.30, 19.45, 21.55, sobota – godziny 17.45, 19.45, środa – godziny 20.10, 21.55. W następstwie dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w domu Abbottów, rodzina (Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe) musi stawić czoła temu, co dzieje się poza domem, temu, jak wygląda teraz świat. Wie, że kluczem do przetrwania jest cisza. Idąc w nieznane, Abbottowie szybko przekonają się, że tajemnicze stworzenia, które do ataku prowokuje dźwięk, to nie jedyne zagrożenie.

„Cruella” USA, dozwolony od lat 12, komedia kryminalna, dubbing, piątek, sobota, niedziela, środa i czwartek – godziny 11.35, 12.25, poniedziałek – godziny 10, 12.55, wtorek – godzina 12.25. Film opowiada o buntowniczych początkach jednego z najbardziej znanych i modnych kinowych złoczyńców, legendarnej Cruelli de Mon. Akcja rozgrywa się w Londynie w latach 70. w trakcie punkrockowej rewolucji, opowiada historię Estelli, bystrej i kreatywnej dziewczyny, zdeterminowanej, by zyskać sławę dzięki swoim projektom. Zaprzyjaźnia się z parą młodych złodziei i razem żyją na londyńskich ulicach. Pewnego dnia talent Estelli do mody przyciąga wzrok baronowej von Hellman, legendy mody, granej przez dwukrotną zdobywczynię Oscara Emmę Thompson. Ich relacja wprawia w ruch bieg wydarzeń, które sprawią, że Estella przejdzie na nikczemną stronę i stanie się żądną zemsty Cruellą.

„Godzilla vs. Kong” USA, dozwolony od lat 12, akcja/Sci-Fi, piątek – godziny 10, 20.10, 22.40, niedziela, poniedziałek i czwartek – godzina 20.10, wtorek – godziny 10.30, 20.10. Kong i jego obrońcy podejmują niebezpieczną wyprawę w celu odnalezienia prawdziwego domu kolosa. Towarzyszy im Jia, młoda sierota, którą z Kongiem łączy wyjątkowa i silna zażyłość. Niespodziewanie na drodze ekspedycji staje wściekła Godzilla, siejąc zniszczenie po całym globie. Monumentalne starcie tych dwóch tytanów, zaaranżowane przez pozostające w ukryciu siły, jest zaledwie początkiem tajemnicy, której rozwiązanie leży głęboko w jądrze Ziemi.

„Jeden gniewny człowiek” USA/Wielka Brytania, dozwolony od lat 15, thriller/akcja, piątek i sobota – godziny 20.25, 22.30, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 20.25. Kalifornijska firma zajmująca się transportowaniem cennych ładunków, głównie milionów w gotówce, popada w coraz większe kłopoty. W ciągu ostatnich miesięcy kilka jej konwojów zostało napadniętych, ograbionych, a ochraniające je ekipy wymordowano. W takich okolicznościach do firmy dołącza H (Jason Statham) milczący twardziel o niejasnej przeszłości, ale o nieocenionych kompetencjach. Jego zadaniem jest podniesienie bezpieczeństwa konwojów i wykrycie sprawców napadów. Wkrótce okaże się jednak, że jego prawdziwym celem jest zemsta. H odkrywa, że za napady odpowiada gang, którego ludzie kilka miesięcy temu zabili jego syna. Wkrótce ulice Los Angeles spłyną krwią, bo dla H „oko za oko” to za mało.

„Krudowie 2: Nowa era” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, środa i czwartek – godziny 11.30, 13.40, 15.50, poniedziałek – godziny 13.40, 15.50, wtorek – godziny 10.30, 13.40, 15.50. Po wyjściu z jaskini Krudowie napotykają na największe zagrożenie od czasu wyjazdu - inną rodzinę zwaną Bettermans, która twierdzi i okazuje, że jest lepsza i ewoluowała. Grug staje się podejrzliwy wobec rodziców Betterman, Phil i Hope, jak potajemnie planują zerwać swoją córkę Eep z jej kochającym chłopakiem Guyem, aby zapewnić, że ich córka Dawn ma kochającego i inteligentnego partnera, aby ją chronić.

„Luca” USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.40, 11.45, 12.50, 13.55, 15, 16.05, 18.15. Najnowsza animacja studia Disney Pixar, której akcja rozgrywa się w pięknym nadmorskim miasteczku na Riwierze Włoskiej. Pełen niezwykłych przygód film opowiada o dorastaniu dwójki przyjaciół. Chłopcy wspólnie przeżywają niezapomniany letni czas, który upływa im na niekończących się przejażdżkach na skuterze i delektowaniu się lodami. Jednak ich beztroską zabawę może w każdej chwili zepsuć ujawnienie głęboko skrywanego sekretu. Obaj są potworami morskimi z innego świata znajdującego się tuż pod powierzchnią wody.

„Magnezja” Polska, dozwolony od lat 15, dramat/gangsterski, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 14. Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

„Na rauszu” Dania, dozwolony od lat 15, dramat/komedia, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 21.15. Film opowiada historię grupy przyjaciół, nauczycieli szkoły średniej, zainspirowanych teorią, że skromna dawka alkoholu pozwala otworzyć się na świat i lepiej w nim funkcjonować. Nie przewidują jednak skutków, jakie pociągnie za sobą długotrwałe utrzymywanie stałego poziomu promili we krwi – przez cały dzień, również w pracy.

„Obecność 3. Na rozkaz diabła” USA, dozwolony od lat 15, horror, piątek, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 17.10, 19.35, 22. budząca grozę historia przerażającego morderstwa i nieznanych złych mocy. Wstrząsnęła ona nawet doświadczonymi badaczami spraw paranormalnych Edem (Patrick Wilson) i Lorraine (Vera Farmiga) Warrenami. Ten jeden z najbardziej zdumiewających przypadków w ich karierze zaczyna się od walki o duszę młodego chłopca. Wkrótce małżeństwo staje w obliczu czegoś, z czym jeszcze nie miało do czynienia. Dochodzi do bezprecedensowego procesu. Po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych podejrzany o morderstwo broni się, twierdząc, że był opętany przez demona.

„Piotruś Królik 2. Na gigancie” Australia/USA, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek – godziny 11, 11.55, 13.10, 14.10, 15.20, 16.20, 18.30, sobota, niedziela, poniedziałek i czwartek – godziny 10, 11, 11.55, 13.10, 14.10, 15.20, 16.20, 18.30, wtorek – godziny 10, 11.55, 13.10, 14.10, 15.20, 16.20, 18.30, środa – godziny 9.45, 11, 11.55, 13.10, 14.10, 15.20, 16.20, 18.30. Kontynuacja hitowej animacji z 2018 roku. Bea Thomas i króliki stworzyli prowizoryczną rodzinę. I choć Piotruś Królik bardzo się starał, nie udało mu się pozbyć złej reputacji złośliwca. Kiedy Piotruś Królik ucieka z ogrodu, odkrywa, że jego złośliwość pomaga mu przetrwać w obcym świecie, ale kiedy zobaczy, że jego rodzina ryzykuje wszystkim, by go odnaleźć, będzie musiał podjąć decyzję: jakim króliczkiem chce być.

„Skąd się biorą sny” Dania, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek – godzina 12.10, sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godzina 12.05. Spokojne życie Minny komplikuje się, kiedy poznaje swoją przyrodnią siostrę Jenny a ich ojciec postanawia, że zamieszkają wszyscy w jednym domu. Nieznośna dziewczynka daje się we znaki, ale Minna nie zamierza jednak dawać za wygraną i próbuje zrobić wszystko, aby pozbyć się małej intruzki. Przypadkowo pewnej magicznej nocy odkrywa niesamowitą krainę, w której powstają sny. Poznaje tam zwariowanych konstruktorów, którzy stają się jej przyjaciółmi i uczą ją tajników swojej pracy. Dzięki nim Minna wpada na genialny pomysł. Planuje stworzyć dla siostry sen, który wystraszy niesforną dziewczynkę raz na zawsze. Niestety sytuacja wymyka się spod kontroli. Minna wpada w panikę i decyduje się wkroczyć do zaprojektowanego przez siebie świata snów, aby ruszyć Jenny na ratunek. Ta przygoda przejdzie wszystkie najśmielsze wyobrażenia!

„Spirala: Nowy rozdział serii Piła” USA, dozwolony od lat 15, horror, piątek i sobota – godziny 14.25, 16.35, 18.45, 20.55, 23.10, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 14.25, 16.35, 18.45, 20.55. Pozostający od lat w cieniu swego słynnego ojca, weterana wydziału zabójstw, detektyw Ezekiel „Zeke” Banks i jego nowy policyjny partner prowadzą śledztwo w sprawie sadystycznych morderstw, które przypominają serię krwawych zbrodni sprzed lat. Przekonany o swojej przenikliwości Zeke, nie zdaje sobie sprawy, że krok po kroku daje się wciągnąć w wyszukaną i przemyślaną grę. W szalonym umyśle mordercy zrodził się plan tak okrutny, że nawet policyjni weterani nie wyobrażają sobie tego, co nadchodzi.

„Sweat” Polska/Szwecja, dozwolony od lat 15, dramat, piątek i sobota – godziny 16.40, 19, 20.40, 23.05, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 16.40, 19, 20.40. Film opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając (Magdalena Koleśnik), influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama. Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, którzy znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość.

„Tom&Jerry” USA, dozwolony od lat 7, dubbing, animowany, piątek – godziny 10, 10.05, 13.20, 15.35, 17.50, sobota – godziny 10.05, 11.05, 13.20, 15.35, 17.30, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 10.05, 11.05, 13.20, 15.35, 17.50. Uwielbiani przez dzieci bohaterowie tym razem pojawią się na wielkim ekranie! Film wyznacza nowy etap w ich życiu, będą bowiem zmuszeni do niewyobrażalnego – podjęcia współpracy.

„W jak morderstwo” Polska, dozwolony od lat 15, komedia kryminalna, piątek i sobota – godziny 15.15, 17.40, 20.05, 23, niedziela, poniedziałek, wtorek, środa i czwartek – godziny 15.15, 17.40, 20.05. Trzymający w napięciu kryminał spod znaku Agaty Christie i błyskotliwa komedia w jednym. Świetne kino rozrywkowe z plejadą polskich gwiazd. Spokojną Podkową Leśną wstrząsa morderstwo. Ciało ofiary, młodej kobiety, znajduje Magda (Anna Smołowik), gospodyni domowa i nałogowa czytelniczka kryminałów. Policyjne śledztwo prowadzi komisarz Jacek Sikora (Paweł Domagała). Niestety, brak mu zmysłu rasowego detektywa, ten ma Magda. Kiedy okazuje się, że ofiara miała na szyi wisiorek w kształcie litery „W”, należący do dawno zaginionej przyjaciółki Magdy, kobieta postanawia wyjaśnić tę sprawę na własną rękę. A to oznacza nieustanne wtrącanie się w pracę nieporadnego komisarza. Podejrzanych jest mnóstwo, poszlak niewiele. Tropy prowadzą do najbardziej szanowanych mieszkańców Podkowy, a nawet szejka Kataru. Czy Magdzie i Sikorze uda się dojść do prawdy i rozwiązać zagadkę tajemniczego morderstwa?

UEFA EURO 2020 – transmisje sportowe:
Hiszpania – Polska, sobota – godzina 20.45
Szwecja – Polska, środa – godzina 17.45.

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie