Kilkaset osób na otwarciu I Olimpiady Świętokrzyskiej w Hali Legionów. Byliście? SZUKAJCIE SIĘ NA ZDJĘCIACH

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Ksiądz biskup Marian Florczyk poświęcił sztandar Świętokrzyskiej Federacji Sportu. W poczcie sztandarowym olimpijczycy - Mirosława Sarna, Sławomir Szmal oraz Katarzyna Furmanek, reprezentantka Polski w rzucie młotem.
Ksiądz biskup Marian Florczyk poświęcił sztandar Świętokrzyskiej Federacji Sportu. W poczcie sztandarowym olimpijczycy - Mirosława Sarna, Sławomir Szmal oraz Katarzyna Furmanek, reprezentantka Polski w rzucie młotem. Krzysztof Krogulec/Dorota Kułaga
Wiele znanych osób wzięło udział w uroczystym otwarciu I Olimpiady Świętokrzyskiej w Hali Legionów w Kielcach. W sumie w tych zawodach rywalizowało ponad 500 zawodniczek i zawodników w 14 dyscyplinach sportu.

Na otwarciu I Olimpiady Świętokrzyskiej byli między innymi ksiądz biskup Marian Florczyk, senator Krzysztof Słoń, przedstawiciele władz województwa. Nie zabrakło olimpijczyków - byłej znakomitej lekkoatletki Mirosławy Sarny i Sławomira Szmala, utytułowanego bramkarza reprezentacji Polski w piłce ręcznej i VIVE Kielce. Była mistrzyni Polski w rzucie młotem Katarzyna Furmanek, Radosław Wasiak - były znany piłkarz ręczny, reprezentant Polski. Ta trójka tworzyła poczet sztandarowy. Sztandar Świętokrzyskiej Federacji Sportu poświęcił ksiądz biskup Marian Florczyk z diecezji kieleckiej. A później nastąpiło symboliczne przekazanie sztandaru młodemu pokoleniu sportowców - byli to Jakub Sobura - Durma, biegacz KKL Kielce, Dominika Pawełczyk - bilardzistka klubu Miłek Wiślica i szachistka Julia Giemza z MCK Skarżysko-Kamienna.

-Pamiętajcie, to jest Wasz sztandar. I kiedy w przyszłości będziecie uczestniczyć w igrzyskach olimpijskich, wspomnicie to dzisiejsze wydarzenie - powiedział ksiądz biskup Marian Florczyk, który poświęcił sztandar, odmówił też modlitwę za wszystkich uczestników sportowej rywalizacji.

- Gdy rok temu rodziła się idea tej olimpiady, nikt nie przewidywał tego, co się tutaj wydarzy. Dzisiaj patrząc na Was, na Wasze zaangażowanie w tę ideę, możemy być dumni. Jesteśmy pewni, że Sławek Szmal, Sandra Drabik, Kasia Furmanek mogą być spokojni o przyszłość. Wierzymy, że za kilka, czy kilkanaście lat z powodzeniem ich zastąpicie i dla Was będzie grany Mazurek Dąbrowskiego na mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata i igrzyskach olimpijskich - powiedział Grzegorz Kędzierski, dyrektor Olimpiady Świętokrzyskiej.

-Serce rośnie patrząc na ten wspaniały poczet sztandarowy i na Was. W roku olimpiady i paraolimpiady w Tokio, gdzie mogliśmy się cieszyć sukcesami naszych sportowców, odbywa się też I Olimpiada Świętokrzyska. To również jest i będzie powodem wielkiej radości. Dla mnie to wielka satysfakcja, że świętokrzyski sport korzysta z roku olimpijskiego. Witam wszystkich uczestników, życzę sukcesów sportowych, współzawodnictwa w duchu fair play. Pozdrawiam wszystkich od pani minister Anny Krupki, która jest na posiedzeniu Sejmu, a chciałaby być dziś z Wami - powiedział senator Krzysztof Słoń.

Wideo

Dodaj ogłoszenie