Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kino Za Rogiem w Morawicy zaprasza na komedię „Pozycja obowiązkowa” (WIDEO, zdjęcia)

Joanna Tomusiak
Joanna Tomusiak
Pozycja obowiązkowa
Pozycja obowiązkowa
Kino Za Rogiem w Morawicy zaprasza na filmy „Pozycja obowiązkowa”, „Robinson Crusoe”, „Greenland”, „Mama”, „Co robimy w ukryciu” i „Wyleczeni”. Zobacz program kina od piątku, 29 października, do niedzieli, do niedzieli, 31 października.

„Pozycja obowiązkowa” USA, dozwolony od lat 15, komedia, piątek – godzina 16. Cztery wieloletnie przyjaciółki raz w miesiącu spotykają się w stworzonym na własny użytek klubie czytelniczym. Niejedno już w życiu widziały, przeczytały i przeżyły, ale „Pięćdziesiąt twarzy Greya” okaże się w ich przypadku pozycją wyjątkowo inspirującą. Początkowo nieco onieśmielone, szybko dają się zauroczyć Christianowi Greyowi i jego zmysłowej pomysłowości. A ponieważ, jak wiadomo, życie jest krótkie, panie postanawiają nie tracić czasu i odkryć nowe twarze miłości. I choć z pewnością nie każdy facet to Grey, to niejednemu warto dać szansę. W rolach głównych występują Diane Keaton, Jane Fonda, Candice Bergen i Mary Steenburgen.

„Robinson Crusoe” Belgia/Francja, bez ograniczeń, dubbing, animowany, piątek – godzina 18. Wesoła papuga jest duszą zwierzęcego towarzystwa zamieszkującego bezludną wyspę. Wśród najbliższych przyjaciół ptaka-gaduły są: kameleon, tapirzyca, wiekowa koza, dwa pangoliny, jeżozwierz i samica zimorodka, w której nasz bohater skrycie się podkochuje. Ale papuga ma już dość kąpieli w oceanie i suszenia piór na złocistym piasku egzotycznej plaży. Pragnie zobaczyć świat! Pewnego dnia spotyka dziwne zwierzę, które chodzi na dwóch tylnych łapach i potrafi zrzucać skórę. To Robinson Crusoe, który po katastrofie statku został wyrzucony przez fale na brzeg wyspy. Zwierzaki, z początku nieufne wobec cudacznego przybysza, z czasem zaprzyjaźniają się z nim. Wkrótce Robinson i jego nowi przyjaciele połączą siły, by stawić czoła niebezpieczeństwu, które zagrozi mieszkańcom wyspy.

„Greenland” USA, dozwolony od lat 15, piątek, thriller, sobota – godzina 15. Naukowcy nie mają wątpliwości: Ziemia nie zdoła uniknąć zderzenia ze zbliżającą się do niej potężną kometą, a jego skutki będą katastrofalne. Wybitny inżynier John Garrity i jego rodzina są w grupie wybrańców, którym władze zaoferowały bezpieczne schronienie w położonym na odludziu tajnym bunkrze. Większość społeczeństwa nie otrzymuje takiej szansy. Podczas gdy fragmenty rozpadającej się komety niszczą miasta i zabijają tysiące ludzi, świat pogrąża się w chaosie. Wybuchają zamieszki, rozboje są na porządku dziennym, a służby tracą kontrolę nad sytuacją. W takich okolicznościach dotarcie na miejsce ewakuacji staje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem. Moment decydującego uderzenia zbliża się nieubłaganie. John jest gotów na wszystko, by ocalić swoją żonę i kochanego syna. Najbliższe kilkanaście godzin zdecyduje o wszystkim.

„Mama” Francja/Hiszpania, dozwolony od lat 15, dramat, sobota – godzina 17. Magda (Penelope Cruz), nauczycielka i matka dziesięcioletniego chłopca, musi stawić czoło dramatycznej diagnozie. Wykryto u niej raka piersi. Jednak kobieta nie zamierza się poddawać, a choroba paradoksalnie wyzwala w niej zupełnie nowe pokłady energii, humoru i odwagi, które gruntownie zmieniają życie jej samej i jej najbliższych.

„Co robimy w ukryciu” USA/Nowa Zelandia, dozwolony od lat 15, horror, niedziela – godzina 14. Viago (379 lat), Deacon (183 lata), Vladislav (862 lata) i Petyr (8000 lat) mieszkają razem na przedmieściach współczesnego Wellington w Nowej Zelandii. Ich życie rozpoczyna się dopiero po zmroku, kiedy to opuszczają trumny i legowiska, by stawić czoła codzienności, która również dla wampirów bywa niełatwa. Nieśmiertelność i pragnienie świeżej ludzkiej krwi już dawno przestały być ich głównym zmartwieniem, bo współczesność stawia przed nimi nowe wyzwania. Grupa filmowców towarzyszy im podczas codziennych obowiązków, drobnych kłótni czy nocnych wyjść na miasto, które z błyskotliwym humorem uświadamiają nam, że choć ich serca przestały bić wieki temu, wciąż żywią gorące i bardzo ludzkie uczucia.

„Wyleczeni” Irlandia, dozwolony od lat 15, horror, niedziela – godzina 16. Sytuacja w Irlandii wraca do względnego ładu po ataku tajemniczej choroby, która zmieniała ludzi w żądne krwi bestie. Infekcja objęła kilkadziesiąt procent populacji, a ci, którzy przeżyli pandemię zostali odizolowani i dzięki nowo odkrytemu lekowi - wyleczeni. Teraz są sukcesywnie przywracani na łono społeczeństwa. Asymilacja nie przebiega jednak gładko, spora grupa zdrowych obywateli nadal traktuje wyleczonych z pogardą i wrogością, kierują ich też do prostych, fizycznych prac. Nie wszyscy chcą taką degradację przyjąć z pokorą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie