Klamka zapadła. Wicewojewoda świętokrzyski Beata Oczkowicz...

  Klamka zapadła. Wicewojewoda świętokrzyski Beata Oczkowicz będzie wiceministrem obrony narodowej

  Paweł WIĘCEK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wicewojewoda świętokrzyski Beata Oczkowicz (PSL) będzie wiceministrem obrony narodowej - dowiedziało się nieoficjalnie "Echo Dnia" ze źródeł w resorcie. Nasze informacje potwierdza Adam Jarubas, marszałek województwa i szef ludowców w regionie. Wicewojewoda pracę zacznie w przyszły poniedziałek.
  Klamka zapadła. Wicewojewoda świętokrzyski Beata Oczkowicz będzie wiceministrem obrony narodowej

  ©archiwum

  Jak ustaliliśmy, w piątek zakończyła się rutynowa weryfikacja kandydatury Beaty Oczkowicz przez odpowiednie służby. Wicewojewoda przeszła ją pomyślnie (była już weryfikowana przed nominacją na obecne stanowisko).

  Według naszych informacji, w najbliższy poniedziałek Ministerstwo Obrony Narodowej skieruje do premiera Donalda Tuska wniosek nominacyjny dla Beaty Oczkowicz na funkcję wiceministra tego resortu. Szef rządu ma złożyć podpis pod wnioskiem w połowie tygodnia. Beata Oczkowicz najprawdopodobniej zacznie nową pracę od przyszłego poniedziałku. Nie wiadomo jeszcze, czy jej nominacja wiąże się z odwołaniem któregoś z obecnych trzech wiceministrów, czy też z utworzeniem dodatkowego stanowiska w wyniku podziału kompetencji i obowiązków na szczeblu kierowniczym.

  Wicewojewoda Beata Oczkowicz odmawia komentarza w tej sprawie. Nasze Nasze informacje potwierdza jednak Adam Jarubas, marszałek województwa i szef Polskiego Stronnictwa Ludowego w regionie. Mówi, że Oczkowicz w piątek otrzymała oficjalną informację z ministerstwa, że od przyszłego tygodnia obejmie nowe stanowisko.

  - Cieszę się, że nasze zabiegi przybierają coraz bardziej pomyślny obrót. Jest to potwierdzenie naszych aspiracji. Dobrze, że w końcu region będzie miał przedstawiciela w rządzie - mówi Jarubas. Jednocześnie deklaruje, że świętokrzyski PSL będzie zabiegał o poszerzenie reprezentacji województwa w administracji rządowej. - Być może w którymś z resortów dalsze osoby będą pracować. Nie mówimy ostatniego słowa - podkreśla.

  Beata Oczkowicz została wicewojewodą w 2010 roku z nominacji PSL. Wcześniej pełniła funkcję kierownika Działu Inwestycji i Remontów w Zakładzie Gazowniczym w Kielcach. w 2011 roku bez powodzenia kandydowała do Sejmu z 32. miejsca na liście PSL.

  Kto zastąpi Beatę Oczkowicz na fotelu wicewojewody? Adam Jarubas w tej sprawie milczy. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, iż pod uwagę brane są cztery osoby - sami mężczyźni. Wśród nich pojawia się nazwisko Józefa Szczepańczyka, przewodniczącego rady powiatu kieleckiego i sekretarza Naczelnego Komitetu Wykonawczego Polskiego Stronnictwa Ludowego w Warszawie.


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (29)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (29) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]