Klasa A, grupa 1. Derby dla Politechniki

Kamil Markiewicz
Grzegorz Pacholczak (przy piłce) zdobył dwie bramki dla AZS Politechnika Świętokrzyska w derbach Kielc z Orlętami Kamil Markiewicz
Zieleń Żelisławice-Secemin w końcu zwyciężyła. Lider stracił punkty

Niezwykle zacięty mecz derbowy obejrzeli kibice w Kielcach. Zwycięstwo odniósł w nim AZS Politechnika Świętokrzyska, który pokonał Orlęta 3:1.

Victoria Mniów - Nida Oksa 2:2 (0:0)
Bramki: Albert Pach 65, Michał Staciwa 77 - Aleksander Karpiński 70, 89.

Zieleń Żelisławice-Secemin - Piaskowianka Piaski **1:0 (1:0)**
Bramka: Mariusz Fira 1.
Zieleń: Wójcik - Bartyzel (75. D. Józefowski), T. Fira. M. Fira, Zawada (60. Krzemiński) - Sikorski, Skupin, Bukowski, K. Józefowski (65. Walasek) - Pasoń, Miernik.
- Wreszcie udało nam się zwyciężyć. Zdobyliśmy tylko jedną bramkę, ale mieliśmy okazję do tego, żeby zwyciężyć wyżej. Najważniejsze, że w końcu udało nam się wygrać - powiedział Karol Józefowski, grający trener Zieleni.

Zryw Skroniów - Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn **3:0 (0:0)**
Bramki: Wojciech Ziółkowski 74, Bartłomiej Niedziela 85, Artur Grząba 90.
Zryw: Koncewicz - Krawczyk, Łoboda, Zasada, Straszak - Faryna (75. Mackiewicz), Ziółkowski, Pańtak, Nawrot (80. Grząba) - Kasza (90. Rusek), Niedziela.
- Mieliśmy przewagę przez całe spotkanie. Goście niemal w ogóle nie zagrozili naszej bramce. Chciałbym podziękować chłopakom za zaangażowanie - mówił Wojciech Ziółkowski, grający trener Zrywu.

ŁKS Łopuszno - Tęcza Gowarczów 1:1 (0:0)
Bramki: Marcin Hajduk 86 - Grzegorz Gałązka 65.

Radiator$ Stąporków - Partyzant Wodzisław 1:2 **(1:1)**
Bramki: Dawid Kwiecień 30 - Przemysław Objosło 20, Marcin Łebek 55.
Partyzant: Garczarczyk - Kruk, Bugajski, Zasada, Koziara - Burek (70. Wydrych), Baran (80. Zyguła), Dyczkowski, Łebek - Objosło (85. Bartkiewicz), Hola (70. Słonina).

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Orlęta **Kielce 3:1 (0:1)**
Bramki: Grzegorz Pacholczak 57, 77, Aleksander Kozieł 65 - Marcin Czerwiński 33.
Politechnika: Pacanowski - Anioł, Sielecki, Musiał, Czarnowski - Buras, Kozieł, Bartyzel, Bębas (50. Lurzyński) - Pacholczak (80. Cedro), Tekiel.
Derby Kielc były niezwykle emocjonujące. W pierwszej połowie sędzia Roman Cena podyktował dwa rzuty karne. W 26 minucie strzał Sebastiana Nawary z Orląt obronił Paweł Pacanowski. W 30 minucie „jedenastki” nie wykorzystał Jakub Tekiel z Politechniki posyłając piłkę nad bramką.

Politechnika od 60 minuty grała w osłabieniu. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tomasz Buras. Siły wyrównały się w 80 minucie. Za dwa żółte kartoniki, które skutkowały czerwoną kartką boisko opuścił grający trener Orląt Tomasz Kołodziejczyk.

Astra Piekoszów - Bucovia Bukowa 1:1 (0:1)
Bramki: Sebastian Blicharski 80 z karnego - Łukasz Piwowarczyk 14.
W 3 minucie doliczonego czasu gry zawodnik gospodarzy Sebastian Blicharski nie wykorzystał rzutu karnego. Piłka po jego strzale minęła bramkę gości.

Nida Sobków - Piast Chęciny 3:2 (1:0)
Bramki: Patryk Kasiński 11, Łukasz Skuza 63, Adrian Ksel 90+1 - Marcin Jakubczyk 77, Grzegorz Włosiński 88.
Nida: Sobierajski - Stępień, Marzycki, Kaczor, Kramer - Ksel, Skuza, Janicki, Porębski - Kasiński, Makocki (81. Misztal).

Najlepsi strzelcy: 26 - Andrzej Kusaj (Nida O.), 19 - Patryk Kośmider (Piaskowianka), 18 - Jakub Tekiel (Politechnika), 17 - Marcin Snoch (Sokół), 16 - Sebastian Wijas (Zryw/Astra), Łukasz Skuza (Nida S.), Daniel Gładysz (Orlęta).

Tomasz Kołodziejczyk, grający trener Orląt:
- Niespodzianką jest dla mnie remis Bucovii w Piekoszowie. Zaskakująca jest także porażka zespołu ze Stąporkowa, który walczy o utrzymanie z Partyzantem. Ciężko było przewidzieć, że Sokół może stracić punkty w wyjazdowym meczu ze Zrywem Skroniów. Jeśli chodzi o nasz mecz, to postawiliśmy w nim wszystko na jedną kartę. Życzymy zwycięstw Politechnice. Dla nas awans do klasy okręgowej jest już prawie nierealny.