Klasa A, grupa 1. Pierwsza porażka lidera

Kamil Markiewicz
Pomocnik Piasta Przemysław Niechciał z konieczności zagrał, jako bramkarz. Zmienił kontuzjowanego Grzegorz Blicharskiego. Kamil Markiewicz
Niepokonany dotąd lider Zryw Skroniów przegrał na wyjeździe z Sokołem-Nordkalk Górnik Rykoszyn 0:3. Aż 10 bramek padło w meczu w Masłowie, gdzie MSS-Klonówka uległa Lechii Strawczyn 3:7.

Sławomir Jarmuda, trener Dębu:

- Niespodzianką są rozmiary zwycięstwa Lechii w Masłowie. Przed tą kolejką sądziłem, że Piast poradzi sobie w meczu z Nidą. Zaskakujący wynik padł także w Wodzisławiu, gdzie faworytem wydawał się być zespół z Fałkowa. Do niespodzianki do szło w meczu na szczycie, gdzie Sokół pokonał Zryw. Myślałem, że solidny zespół Politechniki poradzi sobie ze Skałą, którą przed sezonem wszyscy skazywali na spadek. Jak widać, to kolejny mecz, w którym zespół z Tumlina zdobywa punkty.

Piast Chęciny- Nida Sobków 1:2 (1:1)

Bramki: Krzysztof Kuś 36 - Jarosław Zawadzki (samobójcza) 10, Przemysław Stępień 70.

Nida: Motyczyński - Sułek, Marzycki, Laskowski, Maniara - Ksel, Stępień (80. Wierzbicki), Porębski, Woliński (80. Lurzyński) - Kramer (60. Piwowar), Ogonowski (90+2. Nawrot).

W 2 minucie po strzale Adriana Ksela, kontuzji palca u dłoni doznał bramkarz gospodarzy Grzegorz Babiarski. Zastąpił go kapitan Przemysław Niechciał, który mecz rozpoczął w polu. Mimo, że to nie była jego nominalna pozycja, ponieważ przeważnie występuje on, jako pomocnik, to radził on sobie bardzo dobrze.

- W pierwszej połowie przeważaliśmy, ale po indywidualnym błędzie straciliśmy bramkę. Po przerwie mecz się wyrównał. Udało nam się strzelić gola dającego zwycięstwo - mówił Karol Janicki, trener Nidy.

MSS-Klonówka Masłów - Lechia Strawczyn 3:7 (0:5)

Bramki: Krzysztof Kasprzyk (samobójcza) 50, Paweł Picheta (samobójcza) 61, Cezary Zarzycki 86 - Krzysztof Kasprzyk 7, Mirosław Gałęziowski 13, 89, Albert Zajęcki 17, 35, Tomasz Raczyński 43, Paweł Nowicki (samobójcza) 75.

Lechia: Gorzelak - Zapała, Picheta, Jas, Serweta - Kozieł, Raczyński, K. Kasprzyk, Majka - Zajęcki, Gałęziowski.

- W pierwszej połowie mieliśmy stuprocentową skuteczność. Po przerwie mieliśmy kilka sytuacji, z których wykorzystaliśmy dwie - powiedział Mirosław Gałęziowski, grający trener Lechii.

Sokół-Nordkalk Górnik Rykoszyn - Zryw Skroniów **3:0 (0:0)**

Bramki: Sebastian Wijas 67, Mariusz Trela 83 z karnego, Piotr Kołodziej 90+2.

Sokół: Trela - Terelak, Karbownik, M. Wijas, D. Domagała - Nowakowski, K. Domagała (88. Kołodziej), Hajduk (77. Szymkiewicz), Plebanek (46. Porzucek) - Nowek (60. Dudek), S. Wijas.

Zryw: J. Koncewicz - Kwapisz, S. Koncewicz, Kocełak, Zasada - Stańczyk, Segieta (70. Faryna), Dzwonek (78. Magiera), Pańtak, Niedziela (70. Fendrych) - Łoboda (78. Krakowski).

- Do przerwy było to wyrównane spotkanie. Po zdobyciu pierwszej bramki, zaczęliśmy przeważać na boisku, co udokumentowaliśmy strzeleniem kolejnych dwóch goli - powiedział Jan Luzar, trener Sokoła.

Victoria Mniów - Bucovia Bukowa 4:1 (2:1)

Bramki: Karol Grabka 11 z karnego, Mateusz Milcarz 37, Mateusz Łukasiewicz 60, Mateusz Krężołek 73 - Przemysław Jaskólski 9.

Victoria: Kaszuba - Kwaskowicz, Kamont, Michał Milcarz, Rusiński - Łukasiewicz, Grabka, Kulczyński (75. Bartosik), Pach (65. Pasierbek) - Mateusz Milcarz, Krężołek.

Partyzant Wodzisław - GLKS Fałków 2:0 (0:0)

Bramki: Rafał Burek 61, Karol Słonina 74.

Partyzant: Straszak - Brzeziński, Koziara, Zasada, Burek - Bróg, Bugajski (46. Kruk), Zyguła (55. Słonina), Dyczkowski - Haczyk, Hola (86. Bartkiewicz).

AZS Politechnika Świętokrzyska Kielce - Skała **Tumlin 1:1 (0:1)**

Bramki: Krzysztof Pawłowski 75 - Piotr Solnica 27.

Dąb Nagłowice - Astra Piekoszów 1:1 (1:1)

Bramki: Łukasz Radecki 20 - Jacek Kryczka 44.

Samson Samsonów - Piaskowianka Piaski 1:1 (1:1)

Bramki: Karol Piwowarczyk 20 - Rafał Krzysztofik 35 z karnego.

Samsona poprowadził w tym spotkaniu Mariusz Rynk. Z drużyną ze względu na słabe wyniki rozstał się trener Jacek Pawlik.

Najlepsi strzelcy: 8 - Albert Zajęcki (Lechia), 7 - Cezary Zarzycki (MSS-Klonówka), 6 - Łukasz Bąk (Bucovia).