Klasa A, grupa 2. Gród po przerwie zdobył cztery bramki i pokonał Świt 4:1. Trzy czerwone kartki w meczu Zrywu z Koprzywianką

Dorota Kułaga
Z tej akcji padła bramka na 1:2. Patryk Klepacz ograł Kamila Ziębę i Karola Surowca ze Świtu, po czym pokonał Wojciecha Styczyńskiego, wyprowadzając Gród Wiślica na prowadzenie Rafał Soboń
Lider przegrywał już w Skalbmierzu 0:2, ale ostatecznie wygrał 4:2, a hat trickiem popisał się Kamil Stawiarski. Od mocnego uderzenia zaczął OKS Opatów, który z bagażem pięciu bramek odesłał Nidzicę Dobiesławice.

Świt Ćmielów - Gród Wiślica 1:4 (1:0), Rafał Relikowski 28 - Łukasz Kucharski 50, Patryk Klepacz 64, Mateusz Kądzieslki 69, Tomasz Kochański 82.

Świt: Styczyński - Stasiński, Głodek, Romanowski (46. Stawiarski), Chadała - Mularski (75. Cebula), Zięba, Kania, Surowiec (75. Giemza) - Furtowicz, Relikowski.

Gród: Czaja - Nowak (65. Stępień), Kucharski, Gruchała, Zapart (83. Lozia) - Kochański, Jaworski, Wójcik (86. Muszyński), Kobus (72. Borek) - Kądzielski, Klepacz.
HAT TRICK STAWIARSKIEGO

Victoria Skalbmierz - KSZO 1929 II Ostrowiec 2:4 (2:1), Kamil Olesiński 1, Wojciech Wójcik 40 - Kamil Stawiarski 42, 52, 78, Wojciech Dylewski 69.

KSZO 1929 II: Dwojak - Skalski, Machel, Dylewski, Kaczmarczyk (75. Kaczmarski) - Boguś, Michałowski (88. Szczygieł), Ćwik, Kiljański (89. Marynowski) - Syta, Stawiarski.

Lider po przerwie rozstrzygnął losy meczu. Trzy bramki zdobył Kamil Stawiarski, na co dzień zawodnik pierwszego zespołu. To on przesądził o losach spotkania.

Baszta Rytwiany - GKS Świniary 2:4 (1:3), Krzysztof Kot 10, Marcin Krucień 73 - Robert Urbaniak 3, Krystian Jarosz 24, 44 z karnych, Łukasz Florys 48.

GKS: Turek - M. Bednarski, Ciosmak, Sudół, Jarosz - Cieśla, Kopeć, Wojcieszek (75. Błasiak), Florys - Urbaniak (83. Słaba), Serwan (40. D. Bednarski).

OSTRE STRZELANIE OKS

OKS Opatów - Nidzica Dobiesławice 5:0 (2:0), Jakub Łowicki 35, 75 z karnych, Bartłomiej Wielgus 42, Piotr Cybula 80, Karol Dziadowicz 82.

OKS: Gołąbek - Partyka, Curyło, Zawadzki, Łowicki - Dzietko (64. K. Dziadowicz), M. Dziadowicz (70. Kargul), Jankowski, Rutkowski (70. Fraszczyk) - Frańczak, Wielgus (70. Cybula).

Wzmocniony w przerwie zimowej OKS od mocnego uderzenia zaczął piłkarska wiosnę. Wygrał 5:0 z Nidzicą. Byliśmy lepsi, zasłużenie zdobyliśmy komplet punktów. Goście bodajże w 83 minucie wykonywali pierwszy rzut rożny, przez cały mecz praktycznie nam nie zagrozili - powiedział Maciej Zygadło, kierownik drużyny OKS.

Wisła Nowy Korczyn - Zorza Tempo Pacanów 1:3 (0:2), Dawid Stokłosa 60 - Rafał Żelazny 27, 35, Tomasz Kopacki 50.

Zorza Tempo: Kubat - Marcinek, M. Kopacki, Kondek, Kucharski - Augustyn (70. Łącki), Gwóźdź (70. Wojtyś), Żelazny, Patyna (89. Kajderowicz) - T. Kopacki, Zaród (46. Nawrot).

Zryw Zbigniewice - Koprzywianka Koprzywnica 1:0 (0:0), Adam Papka 57.
Zryw: M. Manjak - Kubicki, Ćwiertnia, Jońca, Godek - Grosicki (85. Lasota), Dudek, Borycki (65. Polit), Żuraw - Papka, D. Ferens (60. P. Manjak).

W tym meczu sędzia pokazał trzy czerwone kartki. Jedną dla gości, dwie dla gospodarzy. W ekipie Zrywu ujrzeli je Piotr Manjak w 87 minucie i Mateusz Jońca w 90. - Kartki popsuły trochę smak zwycięstwa. Dla gości była ona za ewidentny faul, nasze wynikały z temperatury spotkania - powiedział Szymon Kozłowski, trener Zrywu.

Polanie Muszkieter Pierzchnica - Agricola Łoniów 2:0 (1:0), Jakub Majewski 30, 90.

Polanie: Wysocki - Dziedzic (80. Rajek, 89. Wojtasiński), Cielibała, Pietrzyk, Minda (62. Frąk) - W. Kwaśniewski, Ł. Kwaśniewski, Kmiecik, Klimek - Majewski, Ramiączek (70. Jasiewicz).
1. KSZO 1929 II 14 33 57-19
2. Polanie 14 30 36-19
3. Gród 14 26 35-20
4. Zryw 14 24 38-16
5. OKS 14 23 34-20
6. Zorza Tempo 14 21 27-27
7. Koprzywianka 14 19 29-23