Klasa B. LZS Czarnocin może żałować szansy na miejsce wicelidera, Jawornik Gorzków jest w środku tabeli

Damian Wiśniewski
Spośród dwóch zespołów z powiatu kazimierskiego jesienią lepiej poradził sobie LZS archiwum klubu
W rundzie jesiennej grupy drugiej świętokrzyskiej klasy B udział wzięły dwie ekipy z powiatu kazimierskiego. LZS Czarnocin może żałować, że na finiszu nie zdołał awansować na lokatę dającą po sezonie awans, a Jawornik Gorzków zakończy rok na lokacie w środku tabeli.

Niedawno LZS Czarnocin dograł mecz ze Strzelcem Chroberz, przerwany wcześniej w trakcie drugiej połowy. Ekipa z powiatu kazimierskiego co prawda goniła wynik, jednak rywale grali w dziewiątkę. Z 2:3 LZS wyszedł na 3:3, ale wygrać już mu się nie udało i takim rezultatem zakończył się ten mecz. Gdyby wygrał, to w tej chwili zajmowałby w tabeli ligowej drugie miejsce, dające po sezonie awans do klasy A. Teraz na koncie ma jednak punktów 15, czyli o dwa mniej niż drugi Vitalpol Solec-Zdrój. Szósty Jawornik Gorzków zdobył natomiast siedem oczek.

Z obu drużyn z powiatu kazimierskiego Jawornik zdobył mniej punktów zarówno u siebie, jak i na wyjeździe - bilans ten wynosi 4-3, podczas gdy w ekipie LZS jest to 7-8.

LZS Czarnocin także więcej goli strzelił, 15, jak i mniej stracił, 11. W ekipie z Gorzkowa bilans bramkowy wynosi natomiast 11-19.

LZS Czarnocin ma także lepszego strzelca - Bartosz Dymek strzelił osiem goli, podczas gdy najlepszy pod tym względem w Jaworniku Arkadiusz Zaleśny ma ich na swoim koncie cztery.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani