Klasa I B z pińczowskiej „dwójki” zdobyła tytuł...

  Klasa I B z pińczowskiej „dwójki” zdobyła tytuł najsympatyczniejszych pierwszaków 2018 w powiecie

  ach

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Klasa I B z pińczowskiej „dwójki” zdobyła tytuł najsympatyczniejszych pierwszaków 2018 w powiecie
  Energia, brak nudy i zadowolenie - te słowa najlepiej opisują klasę I B ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Pińczowie. To właśnie ci uczniowie zajęli pierwsze miejsce w akcji „Echa Dnia” Pierwszaki 2018 i zdobyli tytuł najsympatyczniejszych pierwszoklasistów w powiecie pińczowskim.
  Klasa I B z pińczowskiej „dwójki” zdobyła tytuł najsympatyczniejszych pierwszaków 2018 w powiecie
  Zakończyło się głosowanie w akcji „Echa Dnia”, która wyłoniła sympatyczniejszych pierwszaków w powiecie pińczowskim. Pierwsze miejsce zdobyła klasa I B ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Pińczowie. Liczy 22 uczniów, a ich wychowawczynią jest Agnieszka Pawłowska.

  - Słowa najpełniej opisujące moją klasę to: energia, brak nudy, zadowolenie. Najbardziej lubią się uczyć matematyki, lubią również zajęcia wychowania fizycznego, słuchać bajek i opowiadań oraz śpiewać - opowiada Agnieszka Pawłowska, wychowawczyni najsympatyczniejszych pierwszaków z powiatu pińczowskie-go.

  Ukryte młode talenty
  - Każde dziecko jest inne, każde na swój sposób wspaniałe - mówi Agnieszka Pawłowska. I dodaje: - Jeden uczeń rozpoczął szkołę muzyczną i miał pierwszy występ gry na werblach - super wyszło, bez pomyłki. Drugi uczeń rozpoczął naukę śpiewu pod okiem muzyka - na razie występy w klasie i na apelach szkolnych. Są też inni uczniowie, którzy pięknie solo śpiewaja. Jedna uczennica chodzi na karate, kilku uczniów już potrafi pływać, trzy dziewczynki tańczą w zespole w centrum kultury, kilku chłopców trenuje grę w piłkę nożną w dziecięcym klubie sportowym. Każde dziecko należące do naszej klasy jest po prostu na swój wyjątkowy, inny sposób utalentowane. Pracujemy nad tym, żeby te talenty rozwijać.

  Aktywni na różnych polach
  Klasa I B jeździ często na wycieczki. W 2018 roku byli między innymi w: Dziecięcej Krainie Quadów w Kamedułach: tam była zabawa na świeżym powietrzu, wspólny grill oraz nauka jazdy na dziecięcych quadach, w Świętokrzyskiej Polanie: zwiedzali Oceanarium, wiejską zagrodę, Park Miniatur i uczestniczyli w warsztatach na temat: Moje akwarium; w stadninie koni w Michałowie zobaczyli i poznali środowisko życia koni, obejrzeli od wewnątrz stajnię, mogli pogłaskać konia. W Podzamczu w Centrum Nauki Leonardo da Vinci dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat produkcji mydła, a potem zwiedzały i bawiły się przy stanowiskach naukowych. Pierwszoklasiści odwiedzili też w Kielcach - była to wycieczka Mikołajkowa , podczas której nie zabrakło gry w kręgle i seansu w kinie.

  - Klasa jest bardzo aktywna i chętna na polu działalności szkolnej i pozaszkolnej. Przygotowała: występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, na wiosnę apel pod tytułem „Pszczółka Maja szuka wiosny” i przedstawiła innym klasom, piękny występ na Dzień Mamy i Taty, a ponadto uczestniczy w akcjach charytatywnych na terenie miasta: Dniu Papieskim, sprzedaży ozdób świątecznych, z których pozyskane pieniądze były przekazane na pomoc choremu chłopcu z naszej szkoły, uczniowie sprzedawali ciasteczka misyjne i wspomagali pracę polskich misjonarzy, a teraz przygotowują się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza tym biorą aktywny udział w konkursach organizowanych przez policję, straż pożarną, dom kultury czy Bibliotekę Publiczną w Pińczowie - podsumowuje wychowawczyni klasy I B Agnieszka Pawłowska.

  W nagrodę... wycieczka
  Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w powiecie jest udział w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie z mnóstwem atrakcji. Na dzieci czeka między innymi wyprawa do krainy baśni - „Bajkowy Świat” to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi.

  - Klasa lubi nagrody i udział w konkursach. Ta wygrana i nagroda zostały przyjęte z wielkim zadowoleniem. Było wiele pytań i okrzyków radości. Czekam teraz na termin wyjazdu, a podziękowania ślemy wszystkim tym, którzy na nas głosowali. Myślę, że klasa I B zasługuje na tytuł najsympatyczniejszej klasy - podsumowuje wychowawczyni zwycięzców.

  Również na podium
  Drugie miejsce w akcji „Pierwszaki” 2018 zajęła w powiecie pińczowskim klasa I ze Szkoły Podstawowej w Gackach, a trzecie klasa I C ze Szkoły Podstawowej numer 1 Pińczowie.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce