Klasa I B z pińczowskiej „dwójki” zdobyła tytuł...

  Klasa I B z pińczowskiej „dwójki” zdobyła tytuł najsympatyczniejszych pierwszaków 2018 w powiecie

  ach

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Klasa I B z pińczowskiej „dwójki” zdobyła tytuł najsympatyczniejszych pierwszaków 2018 w powiecie
  Energia, brak nudy i zadowolenie - te słowa najlepiej opisują klasę I B ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Pińczowie. To właśnie ci uczniowie zajęli pierwsze miejsce w akcji „Echa Dnia” Pierwszaki 2018 i zdobyli tytuł najsympatyczniejszych pierwszoklasistów w powiecie pińczowskim.
  Klasa I B z pińczowskiej „dwójki” zdobyła tytuł najsympatyczniejszych pierwszaków 2018 w powiecie
  Zakończyło się głosowanie w akcji „Echa Dnia”, która wyłoniła sympatyczniejszych pierwszaków w powiecie pińczowskim. Pierwsze miejsce zdobyła klasa I B ze Szkoły Podstawowej numer 2 w Pińczowie. Liczy 22 uczniów, a ich wychowawczynią jest Agnieszka Pawłowska.

  - Słowa najpełniej opisujące moją klasę to: energia, brak nudy, zadowolenie. Najbardziej lubią się uczyć matematyki, lubią również zajęcia wychowania fizycznego, słuchać bajek i opowiadań oraz śpiewać - opowiada Agnieszka Pawłowska, wychowawczyni najsympatyczniejszych pierwszaków z powiatu pińczowskie-go.

  Ukryte młode talenty
  - Każde dziecko jest inne, każde na swój sposób wspaniałe - mówi Agnieszka Pawłowska. I dodaje: - Jeden uczeń rozpoczął szkołę muzyczną i miał pierwszy występ gry na werblach - super wyszło, bez pomyłki. Drugi uczeń rozpoczął naukę śpiewu pod okiem muzyka - na razie występy w klasie i na apelach szkolnych. Są też inni uczniowie, którzy pięknie solo śpiewaja. Jedna uczennica chodzi na karate, kilku uczniów już potrafi pływać, trzy dziewczynki tańczą w zespole w centrum kultury, kilku chłopców trenuje grę w piłkę nożną w dziecięcym klubie sportowym. Każde dziecko należące do naszej klasy jest po prostu na swój wyjątkowy, inny sposób utalentowane. Pracujemy nad tym, żeby te talenty rozwijać.

  Aktywni na różnych polach
  Klasa I B jeździ często na wycieczki. W 2018 roku byli między innymi w: Dziecięcej Krainie Quadów w Kamedułach: tam była zabawa na świeżym powietrzu, wspólny grill oraz nauka jazdy na dziecięcych quadach, w Świętokrzyskiej Polanie: zwiedzali Oceanarium, wiejską zagrodę, Park Miniatur i uczestniczyli w warsztatach na temat: Moje akwarium; w stadninie koni w Michałowie zobaczyli i poznali środowisko życia koni, obejrzeli od wewnątrz stajnię, mogli pogłaskać konia. W Podzamczu w Centrum Nauki Leonardo da Vinci dzieci uczestniczyły w warsztatach na temat produkcji mydła, a potem zwiedzały i bawiły się przy stanowiskach naukowych. Pierwszoklasiści odwiedzili też w Kielcach - była to wycieczka Mikołajkowa , podczas której nie zabrakło gry w kręgle i seansu w kinie.

  - Klasa jest bardzo aktywna i chętna na polu działalności szkolnej i pozaszkolnej. Przygotowała: występ z okazji Dnia Babci i Dziadka, na wiosnę apel pod tytułem „Pszczółka Maja szuka wiosny” i przedstawiła innym klasom, piękny występ na Dzień Mamy i Taty, a ponadto uczestniczy w akcjach charytatywnych na terenie miasta: Dniu Papieskim, sprzedaży ozdób świątecznych, z których pozyskane pieniądze były przekazane na pomoc choremu chłopcu z naszej szkoły, uczniowie sprzedawali ciasteczka misyjne i wspomagali pracę polskich misjonarzy, a teraz przygotowują się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza tym biorą aktywny udział w konkursach organizowanych przez policję, straż pożarną, dom kultury czy Bibliotekę Publiczną w Pińczowie - podsumowuje wychowawczyni klasy I B Agnieszka Pawłowska.

  W nagrodę... wycieczka
  Nagrodą za zajęcie pierwszego miejsca w powiecie jest udział w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie z mnóstwem atrakcji. Na dzieci czeka między innymi wyprawa do krainy baśni - „Bajkowy Świat” to unikalna ekspozycja, łącząca najnowsze zdobycze technik multimedialnych z tradycyjnymi eksponatami muzealnymi.

  - Klasa lubi nagrody i udział w konkursach. Ta wygrana i nagroda zostały przyjęte z wielkim zadowoleniem. Było wiele pytań i okrzyków radości. Czekam teraz na termin wyjazdu, a podziękowania ślemy wszystkim tym, którzy na nas głosowali. Myślę, że klasa I B zasługuje na tytuł najsympatyczniejszej klasy - podsumowuje wychowawczyni zwycięzców.

  Również na podium
  Drugie miejsce w akcji „Pierwszaki” 2018 zajęła w powiecie pińczowskim klasa I ze Szkoły Podstawowej w Gackach, a trzecie klasa I C ze Szkoły Podstawowej numer 1 Pińczowie.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]