Klasa okręgowa. Bucovia przegrała z Zenitem, Hetman zremisował z beniaminkiem. Przed nimi kolejne spotkania

Damian Wiśniewski
Bucovia Bukowa w ostatniej kolejce klasy okręgowej przegrała z Zenitem Chmielnik Facebook.com / Bucovia Bukowa
Bucovia Bukowa i Hetman Włoszczowa straciły punkty w ostatniej kolejce świętokrzyskiej klasy okręgowej. W nadchodzący weekend oba te zespoły zagrają kolejne spotkania.

Co ciekawego wydarzyło się w meczach klubów z powiatu włoszczowskiego w weekend?

Bez punktu od pięciu meczów z rzędu

Bucovia Bukowa wciąż czeka na przełamanie bardzo słabej serii. Przed tą kolejką zespół z powiatu włoszczowskiego miał komplet czterech porażek z rzędu, a w ostatni weekend dołożył do tego piąty kolejny mecz bez choćby jednego zdobytego punktu.

Tym razem Bucovia grała na własnym boisku z Zenitem Chmielnik i przegrała 1:3. Jedynego gola dla niej strzelił Paweł Bąk w 53. minucie gry i było to trafienie na 1:0. Później jednak zdecydowanie lepiej radzili sobie piłkarze z Chmielnika. Michał Gąsior, Krystian Plusa i Wiktor Wilk strzelili po jednym golu, czym zapewnili Zenitowi zwycięstwo.

- Niestety ponosimy piątą porażkę z rzędu. Po przerwie wywalczyliśmy rzut wolny na szesnastym metrze od bramki rywala. Paweł Bąk podszedł do piłki i perfekcyjnym uderzeniem pokonał bramkarza przeciwników. W dalszej części meczu mieliśmy kilka dogodnych okazji, jednak zawiodła skuteczność. Rywale wykorzystywali nasze błędy w obronie i zdobywali bramki z kontrataków - tak zrelacjonował to spotkanie klub z Bukowej na łamach swojego profilu na portalu facebook.com.

Z zerowym dorobkiem punktowym Bucovia okupuje ostatnią lokatę w ligowej klasyfikacji. Podopieczni trenera Piotra Kruka do pierwszej bezpiecznej lokaty, zajmowanej przez Spartę Dwikozy, tracą trzy punkty,

Teraz zagrają z niedawnym liderem

Kolejne spotkanie ligowe Bucovia Bukowa zagra na wyjeździe z Naprzodem Jędrzejów.

Zespół ten przed poprzednią serią gier znajdował się na bardzo dobrej pozycji - prowadził w ligowej klasyfikacji. Wszystko jednak zmieniła porażka 0:4 ze Świtem Ćmielów i dobra forma pozostałych rywali w bezpośredniej walce o czołowe lokaty w tabeli. Aktualnym liderem jest Piaskowianka Piaski, druga jest Unia Sędziszów, a trzeci właśnie wspomniany Świt Ćmielów.

W poprzednim sezonie Bucovia zagrała z tym przeciwnikiem dwa ligowe spotkania. W pierwszym z nich górą była ekipa z powiatu włoszczowskiego, która wygrała na własnym boisku 2:1 (bramki: Łukasz Bąk, Radosław Wilk - Krystian Rzymkiewicz). W rewanżu Bucovia przegrała 0:4 (bramki: Bartłomiej Równicki, Łukasz Mika, Dominik Butenko i Kamil Adamski).

Pierwszy ich mecz w ramach rywalizacji w tym sezonie odbędzie się w tę niedzielę. Początek o godzinie 16.

Pierwszy w sezonie remis Hetmana

Hetman Włoszczowa w ostatniej serii spotkań mierzył się na wyjeździe z ligowym beniaminkiem, Arką Pawłów. Obie drużyny zremisowały ze sobą 2:2, a Hetman już od czwartej minuty prowadził 2:0. Pierwszy gol był samobójczym trafieniem jednego z rywali, a drugiego strzelił Mateusz Fryc. Jeszcze przed przerwą bramkę kontaktową dla Arki zdobył Mateusz Wikło, a pod koniec pojedynku wynik strzałem z rzutu karnego ustalił Mirosław Kalista.

W tabeli ligowej z siedmioma punktami na koncie Hetman zajmuje siódme miejsce. Do trzeciej lokaty, która po sezonie gwarantuje awans do Hummel 4 Ligi, traci cztery punkty.

Pojedynek z Piastem u siebie

W najbliższą niedzielę o godzinie 16 zacznie się domowy mecz Hetmana z Piastem Stopnica.

Przeciwnik ten jest przedostatni w tabeli ligowej, a w dotychczasowych spotkaniach potrafił zgromadzić tylko jeden punkt.

W poprzednim sezonie obie drużyny zagrały ze sobą dwa mecze ligowe. W pierwszym u siebie Hetman przegrał 1:2 (bramki: Grzegorz Małek - Adrian Machniak, Adrian Kapciak). W rewanżu włoszczowianie wygrali 1:0 (gol Mateusza Wargackiego).

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0