Klasa okręgowa. Piast Stopica udowodnił wyższość nad beniaminkiem. Teraz zagra z Zenitem Chmielnik

Damian Wiśniewski
W ostatniej kolejce świętokrzyskiej klasy okręgowej Piast Stopnica przeszedł drogę z piekła do nieba. Zespół prowadzony przez trenera Sławomira Skibę pokonał Bucovię Bukowa, mimo że przegrywał dwoma golami do przerwy. Teraz czeka go zadanie zmierzania się z będącym w dobrej formie Zenitem Chmielnik.

W wygranym 3:2 meczu z Bucovią zadebiutował nowy trener w zespole z Bukowej, Jan Luzar. Nie mógł być on jednak zadowolony po końcowym gwizdku, ponieważ jego nowi podopieczni nie zdołali utrzymać przewagi z pierwszej części spotkania. Dumny ze swojej drużyny mógł być natomiast Sławomir Skiba, czyli trener Piasta Stopnica.

- Na pierwszą połowę nie dojechaliśmy, w drugie udowodniliśmy swoją wyższość i odwróciliśmy losy spotkania - powiedział nam po końcowym gwizdku Sławomir Skiba, trener Piasta. Teraz przed jego zespołem stanie prawdopodobnie znacznie trudniejsze zadanie do wykonania. W najbliższy, majowy, weekend rywalem Piasta Stopnica będzie bowiem drużyna Zenitu Chmielnik.

W tabeli ligowej jedni i drudzy znajdują się w dość podobnym położeniu. Piast ma na koncie 31 punktów i jest piąty, a Zenit mając o pięć oczek mniej jest ósmy. Remisem zakończył się ich pojedynek w rundzie jesiennej - po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniał rezultat 1:1.

O tym, że Zenit potrafi być groźnym przeciwnikiem przekonała się jednak ostatnio Sparta Kazimierza Wielka. Drużyna zajmująca drugie miejsce w tabeli i będąca blisko awansu do czwartej ligi przegrała aż 1:5.

Jak pójdzie Piastowi? Jego meczu z Zenitem odbędzie się w Stopnicy w sobotę 1 maja. Początek zaplanowano na godzinę 11.

Kolejny mecz Piast zagra już w poniedziałek u siebie. Rywalem będzie Świt Ćmielów, początek o godzinie 17.