Klasa okręgowa. Pierwsza porażka Moravii

Kamil Markiewicz, Dorota Kułaga, Piotr Stańczak
Łukasz Gągorowski zdobył bramkę dla zespołu z Nowin.
Łukasz Gągorowski zdobył bramkę dla zespołu z Nowin. Kamil Markiewicz
Do niespodzianki doszło w Kunowie. Lider Moravia Morawica doznał pierwszej porażki w tym sezonie przegrywając z miejscową Stalą 1:2.

GKS Nowiny - Gród Ćmińsk 2:1 (1:0)

Bramki: Łukasz Gągorowski 8, Dominik Szewczyk 70 - Bartosz Szkil 74.

GKS: Mech - Kasprzyk (83. Olejarczyk), Ślefarski, Tacij, Markowski - Staszewski (68. Król), Nowiński, Góral (65. Paździor), Szewczyk - Gągorowski (89. Solnica), Piotrowicz.

Gród: Krumplewski - Nadolnik, Jarząb (60. Wieczorek), Polakowski, Trojan - Adach, T. Frączyk, K. Frączyk, Kuliński - Walczak (65. Galus), Szkil.
Sędziował: Marcin Jarmuda.

- Każde zwycięstwo dla nas jest cenne. Wynik w tym spotkaniu mógł być różny - mówił Mariusz Ludwinek, trener GKS.

- Uważam, że sprawiedliwszym wynikiem byłby remis. Zasłużyliśmy na punkt w tym spotkaniu. Chciałbym podziękować chłopakom za walkę do ostatnich minut - powiedział Mariusz Arczewski, trener Grodu.

Koprzywianka Koprzywnica - Sparta Dwikozy 3:2 (1:0)

Bramki: Tomasz Nowak 30 z karnego, Łukasz Pyszczek 60, Michał Materkowski 62 - Jakub Hebda 55, Kamil Krasoń 65.

Koprzywianka: Grdeń - Nasternak, Kołek, Piątkowski, Jarosz - Nowak (70. Witek), Materkowski, Drzazga, Witkowski - Bryła (60. Pawlik), Ł. Pyszczek.

Sparta: Dwojak - Siudak, Mazur, Kubicki (47. Hebda), Krasoń - D. Kiliański, Bidas, Mordka (70. Rogoziński), P. Kiljański - P. Marzec - Strojewski (85. Brzeziński).

Sędziował: Kamil Adamski.

- Był to typowy mecz walki, jak przystało na derby - powiedział Michał Twaróg, trener Koprzywianki.

Wicher Miedziana Góra - Piast Stopnica 0:1 (0:0)

Bramka: Michał Pławski 75.

Wicher: B. Żak - Budzowski, Socha, D. Piwowarczyk, Zawadzki - Foderowicz, Tybinkowski, Pedryc, K. Piwowarczyk, Brzozowski - Dąbrowski (77. Piwowar).

Piast: Piotrowski - Guła, Pławski, Jankowski, Rogoziński - A. Charyga, Sztuk, Cichoń, Kumor - Nawrot (60. Sady), R. Charyga.

Sędziował: Łukasz Kądziela.

Zenit Chmielnik - Zieleń Żelisławice-Secemin 2:1 **(2:0)**

Bramki: Patryk Frankiewicz 2, Marcin Piotrowski 30 - Sebastian Walasek 75.

Zenit: Szymkiewicz - Kwiecień, Pawłowski, Olszewski, Wołczyk - Frankiewicz (85. Boksa), K. Ślusarczyk (65. Szczukiewicz), Bracisiewicz, T. Ślusarczyk (75. Szczygielski) - Kosiór, Piotrowski.

Zieleń: Barczyński - P. Nidziński, Hart, M. Fira, W. Nidziński - T. Fira (46. K. Nidziński), Przytarski, Piekacz, Sikorski - Miernik (70. Bartyzel), Walasek.

Sędziował: Marcin Kopyś.

- Byliśmy drużyną lepszą. Stworzyliśmy sobie wiele podbramkowych okazji, z których udało nam się wykorzystać tylko dwie. W końcówce meczu straciliśmy gola, co spowodowało nerwówkę, ale ostatecznie zwyciężyliśmy - mówił Witold Złotnik, trener Zenitu.

Polania Muszkieter Pierzchnica - Orlicz Suchedniów 3:1 (0:0)

Bramki: Jakub Majewski 46, Paweł Ramiączek 75, Dawid Gwarek 82 - Mirosław Słoń 55.

Polanie Muszkieter: Czechowski - Klimek, Ł. Kwaśniewski, Pietrzyk, P. Ramiączek - Dziewięcki (75. Rajek), D. Benigier, Majewski, Kraj - N. Benigier (90. Kraska), Gwarek (85. Marczakowski).

Orlicz: Ścisłowicz - Notzel, Górecki, Gryz, Nowak - Moskal (46. Bator), Słoń, Rzeszowski, Maciej Banaczkowski - Sikora (75. Marek Banaczkowski), Świtowski.

Sędziował: Krzysztof Dywan.

- Pierwsza połowa była wyrównana. Po przerwie rzuciliśmy większe siły do ataku, co dało zamierzony efekt - powiedział Łukasz Kwaśniewski, grający trener Polan.

Wisła Nowy Korczyn - Star Starachowice 4:3 (0:2)

Bramki: Michał Piotrowski 59 z karnego, Łukasz Misiewicz 80, Wiesław Francuz 88, Filip Dudek 90 - Mariusz Fabjański 15, 30, Damian Senderowski 90+3 z karnego.

Wisła: Borczuch - Tomal, Gadawski, Misiewicz, Parlak - Zając (72. Dudek), Ciekalski, Taler, Starościak (27. Wesołowski, 46. Jaroszek) - Francuz, Piotrowski.

Star: C. Mańka - Chodniewicz, Senderowski, Spadło, Drabik (75. Konieczny), Rafalski, Kopeć (85. A. Zięba), Kiełek (65. Sęga), Kosztowniak, P. Bies (60. Madejski), Fabjański.

Sędziował: Dominik Wrona.

W meczu sędzia pokazał trzy czerwone kartki. W 60 minucie za faul graczowi gospodarzy Michałowi Piotrowskiemu, a w 68 minucie za dwie żółte jego koledze z drużyny Michałowi Parlakowi. Natomiast w 70 minucie czerwony kartonik otrzymał zawodnik gości Marcin Chodniewicz. - W pierwszej połowie goście nas zdominowali, choć bramki zdobyli oni po naszych błędach. Grając w dziewiątkę udało nam się zdobyć trzy bramki i wygrać spotkanie - mówił Wiesław Francuz, grający trener Wisły

Stal Kunów - Moravia Morawica 2:1 (1:0)

Bramki: Karol Kostrzewa 38, Jakub Ostrowski 47 - Artur Szewczyk 62.

Stal: Kania - Ronduda, Kostrzewa, Cieślik, Molęda - Dynarek, Kwapisz, Kowalski, Ostrowski - Koterbski (80. Kaczor), Szafirowski (90. Sekuła).

Moravia: Wojcieszyński - B. Młynarczyk, Stalmasiński, Radomski, M. Zawadzki - K. Kubicki, Gilewski, Jasiński (46. Szewczyk), Bęben (46. Miszczyk) - W. Młynarczyk, Pierzak (73. Pietrzyk).

Sędziował: Tomasz Kondrak.

Stal sprawiła niespodziankę, pokonując lidera. - Pierwsza bramka padła po rzucie rożnym, Kowalski głową zgrał do Kostrzewy i ten głową z dwóch metrów umieścił piłkę w bramce. Przy drugim golu najpierw strzelał Szafirowski, ale trafił w słupek. Do odbitej piłki dopadł Ostrowski i umieścił ją w bramce. Cieszymy się ze zwycięstwa. Pierwsze 30 minut należało do Moravii, po strzeleniu gola mecz się wyrównał, a po drugiej bramce grało nam się łatwiej - mówił Jarosław Jałocha, trener Stali.

- Dla mnie to była kopanina z dwóch stron, Stal była bardziej zdeterminowana i wygrała - podsumował Marek Bęben, trener Moravii.

Granat Skarżysko-Kamienna - Orlęta Kielce 5:0 **(1:0)**

ZOBACZ zdjęcia z meczu Granat Skarżysko-Kamienna - Orlęta Kielce 5:0

Bramki: Patryk Zygmunt 4, Jakub Lisowski 46, Paweł Markowicz 63, Piotr Grzejszczyk 72, Mateusz Witkowski 88.

Granat: Michalski - Piętak, Styczyński, Strzębski, Rogoziński - Markowicz, Imiela, Orlikowski (71. Chatys), Lisowski (86. Witkowski) - Zygmunt, Grzejszczyk (74. Szwed).

Orlęta: Żyła - Szczepański, Gałgan, Bandura, Wróblewski - Supierz (68. Pióro), Kołodziejczyk, Gładysz, Ołubek (58. Skuza) - Radomski, Tutaj (71. Czerwiński).

Sędziował: Krzysztof Żeber.

Granat zrehabilitował się za ubiegłotygodniową wpadkę 0:2 w Żelisławicach. Tym razem wypunktował kielczan, choć bardziej zdecydowaną przewagę osiągnął dopiero po zmianie stron. Kropkę nad „i” postawił w końcówce Mateusz Witkowski, który zdobył piątą bramkę dla drużyny raptem dwie minuty po wejściu na plac gry. Pojedynek oglądał z trybun m.in. ukraiński trener Piotr Kusztyk, który prowadził Granat na początku lat 90. w trzeciej lidze. Otrzymał pamiątkową koszulkę od zarządu klubu.

1 miejsce - awans do czwartej ligi, 12-16 miejsce - spadek klasy A

Najlepsi strzelcy: 7 - Karol Gilewski (Moravia), Artur Kuliński (Gród), 6 - Mariusz Fabjański (Star), 4 - Bartłomiej Bęben (Moravia), Daniel Gładysz (Orlęta), Mirosław Słoń (Orlicz), Łukasz Zawadzki (Moravia), Dawid Sikorski (Zieleń).

W następnej kolejce, 10-11.10: Star - Nowiny, Moravia - Granat, Piast - Stal, Gród - Koprzywianka, Orlicz - Wisła, Zieleń - Polanie Muszkieter, Orlęta - Zenit, Sparta - Wicher.

Mariusz Arczewski, trener Grodu Ćmińsk: - Uważam, że największą niespodzianką jest porażka lidera Moravii Morawica w Kunowie ze Stalą. Sądziłem, że Star Starachowice poradzi sobie w wyjazdowym meczu z Wisłą Nowy Korczyn. Planowe zwycięstwo odniósł Granat Skarżysko-Kamienna, który rozgromił Orlęta Kielce. Reszta drużyn wygrywała zgodnie z planem. Liga pokazuje, że jest nieprzewidywalna. Każdy z każdym może w niej wygrać.