Klasa okręgowa. Trzy kontuzje, karny, czerwień i pewna wygrana Piasta Stopnica z Astrą Piekoszów 3:0

dor
Piłkarze Piasta Stopnica pewnie wygrali z Astrą Piekoszów 3:0.
Piłkarze Piasta Stopnica pewnie wygrali z Astrą Piekoszów 3:0. Fot. Adam Ligiecki
W meczu klasy okręgowej Piast Stopnica wygrał z Astrą Piekoszów 3:0.

Piast Stopnica – Astra Piekoszów 3:0 (1:0)
Bramki: Piotr Rajca 45 z karnego, 90+1, Artur Walasek 89.
Piast: Godosz - Waryło (89. Wawrzyk), Jankoski, Kołek, Wojciechowski (75. Majka) - Cichoń (44. Czechowski), Machniak, Guła, Walasek, Jędo (85. Kozłowski) - Rajca.
Astra: Babiarski - Chochulski, Sadko, T. Rudnicki, Kotwica - Majchrzyk (70. A. Rudnicki), Łapot (15. Kukulski), Jaroszenko, Trojanowski - Górski (37. Brożek, 65. Miter), Blicharski.

W 45 minucie Dominik Kotwica z Astry dostał czerwoną kartkę za zagranie piłki ręką, sędzia podyktował też rzut karmy, który na bramkę zamienił Piotr Rajca. To był przełomowy moment spotkania.
-Trudny przeciwnik. Dopóki nie stracił bramki i zawodnika w 45 minucie, starał się stawiać zacięty opór. Później mieliśmy więcej miejsca na boisku, ale dopiero w końcówce udowodniliśmy swoją wyższość, zdobywając dwie bramki - powiedział Sławomir Skiba, trener Piasta.
-My też mieliśmy bramkowe okazje. W pierwszej połowie Blicharski próbował przelobować bramkarza, ale zrobił to nieskutecznie. W drugiej połowie Jaroszenko trafił w poprzeczkę. Mieliśmy pecha w tym meczu, bo z powodu kontuzji straciliśmy trzech zawodników i konieczne były zmiany. Jacek Łapot doznał urazu mięśnia dwugłowego, Erwin Górski doznał kontuzji kolana i karetką został odwieziony do szpitala, a później urazu doznał jeszcze Łukasz Brożek - mówił Cezary Ruszkowski, trener Astry.