Klasa okręgowa. Wyniki 14. kolejki

Piotr Stańczak
Spotkanie pomiędzy Lechią Strawczyn, a OKS Opatów. Mecz zakończył się zwycięstwem opatowskiej drużyny 2:1. Kamil Markiewicz
Rozpędzony Granat został zatrzymany w Chmielniku. W derbach powiatu sandomierskiego Klimontowianka lepsza od Sparty

Piast Stopnica - Star Starachowice 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Piotr Dzieciuch 30.

Piast: Śliski - Waryło (90. Majka), Pławski (78. Piotr Rajca), Guła, Plewa - Machniak, Gwóźdź, Pitkiewicz, Potyrało (84. Wojciechowski) - Jędo, Dzieciuch.

Star: Poński - Nowocień, Sieroń, Chatys, Chodniewicz - Kosztowniak, Niewczas, Gołyski, Mikosa, Jankowski - Drabik.

- Nareszcie nasi zawodnicy zagrali konsekwentnie, na boisku tworzyli kolektyw. Jeden z kontrataków przyniósł nam bramkę, dającą bardzo ważne punkty - powiedział Sławomir Skiba, trener Piasta.

Orlicz Suchedniów - Sparta Kazimierza Wielka 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Mateusz Rafalski 49, 1:1 Rafał Stępień 69, 2:1 Mateusz Tumulec 90+3.

Orlicz: Ubysz - Tacij, Jarząb, Janyst, Bator (74. Sikora) - P. Solnica, Skarbek, Mądzik (80. Pająk), Kita (87. Tumulec) - Świtowski, Rafalski (85. A. Solnica).

Sparta KW: Ciemiera - Fakowski, Nowak, Kowalski, Bandura - Florczyk, Zawadzki, Ziętara, Stępień (89. Morsztyn) - Radziszewski (60. Wąż), Byrski.

Zdjęcia z meczu Orlicz Suchedniów - Sparta Kazimierza Wielka

Początek pojedynku należał do Sparty, najlepszą bramkową okazję zmarnował Dawid Byrski, jego uderzenie obronił Mateusz Ubysz. Z kolei w 28 minucie pojedynek sam na sam z bramkarzem Sparty przegrał zawodnik Orlicza Karol Świtowski. Gole posypały się dopiero po przerwie. - Objęliśmy prowadzenie tuż po przerwie, potem straciliśmy wyrównującego gola. Na szczęście w końcówce wykorzystaliśmy swoją szansę i trafiliśmy do siatki - relacjonował kierownik suchedniowskiej drużyny Rajmund Kabała.

- Przed meczem kontuzje odniosło trzech obrońców, defensywa nam się posypała, a te formacja do tej pory była naszą mocną stroną. Znaleźliśmy się w kiepskiej sytuacji kadrowej, ale mimo wszystko powinniśmy wywieźć z Suchedniowa przynajmniej remis - wspominał Marek Kowalski, trener Sparty.

Lechia Strawczyn - OKS Opatów 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Rafał Kurczyński 34, 1:1 Damian Szewczyk 51, 1:2 Damian Szewczyk 87.

OKS: Dulny - Pucułek, Sidor, Molęda, Karek - Pawlik, Szewczyk, Kroczek, Bilski (77. Ożdżyński), Szemraj (46. Dobrowolski) - Banasiewicz.

- Już od paru kolejek tracimy bramki na początku meczu i potem musimy gonić wynik. Tak było i tym razem. Po przerwie mieliśmy już wyraźną przewagę, udało się szybko wyrównać, a pod koniec meczu zdobyć zwycięska bramkę - powiedział kierownik drużyny OKS, Maciej Zygadło.

Zenit Chmielnik - Granat Skarżysko-Kamienna 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Marcin Piotrowski 25, 1:1 Paweł Suwara 90+2.

Zenit: Dobrowolski - Osman, Pawłowski, Buras, Kawiński (90. Wołczyk) - Piotrowski, Bracisiewicz, Bujak, Zacharski - Trojan (80. Stępień), Pacholczak.

Granat: Michalski - Drożdżał, Styczyński, Suwara, Szyszka - Wojna, Dulęba (78. M. Grzejszczyk), Kuliński (56. Uciński), P. Grzej-szczyk (64. Głowaczewski) - Rzeszowski, Miller.

- Po przerwie mieliśmy sporą przewagę, boisko utrudniało jednak grę w piłkę. Bardziej pomagało gospodarzom, nam przeszkadzało. Trzeba uszanować ten remis, bo wyrównaliśmy w 92 minucie - powiedział Dominik Rokita, trener Granatu.

- To był mecz bramkarzy - Michalskiego i Dobrowolskiego. Po trzech porażkach zdobyliśmy cenny punkt w meczu z liderem, który do tej pory miał komplet zwycięstw - mówił Wojciech Gołębiowski, kierownik drużyny Zenitu.

Gród Ćmińsk - GKS Rudki 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 Tomasz Frączyk 57, 1:1 Sławomir Kosmala 70, 2:1 Mirosław Słoń 75, 2:2 Przemysław Świstak 89.

Gród: Boroń - Nadolnik (25. Socha), Adach, Węgrzyn, Żołowicz - Trojan, (84. Lubocha), Koza, K. Frączyk, T. Frączyk - D. Żak (58. Wieczorek), Słoń (76. Pietronik).

- Sprezentowaliśmy rywalom dwie bramki i mimo że dwa razy wychodziliśmy na prowadzenie, to musimy się zadowolić remisem - powiedział trener Grodu, Artur Jagodziński.

Świt Ćmielów - Polanie Fart Pierzchnica 6:2 (4:0)
Bramki: 1:0 Piotr Kiliański 6, 2:0 Tomasz Stawiarski 20, 3:0 Kamil Kaczmarczyk 35, 4:0 Kamil Kaczmarczyk 42, 4:1 Michał Rajek 48 z karnego, 5:1 Przemysław Romanowski 55, 6:1 Daniel Czuba 72, 6:2 Michał Rajek 76.

Świt: Kruzel (46. Wiatrowski) - Kwiatkowski (71. Michałowski), Cichocki, Czuba, Romanowski (65. Relikowski) - Jedlikowski, Kotwa, A. Mularski (55. M, Mularski), Kaczmarczyk, Kiliański - Stawiarski.

Polanie: Kosałka - Idzik, Skowron, Buczkowski, Niebudek - Piecyk, Sadowski, Rajek, Misztal - Dziedzic, Staszewski.

- Szybko strzeliliśmy gola i potem następne, które praktycznie ustawiły mecz. W tej części gry mieliśmy jeszcze kilka wyśmienitych sytuacji. Po przerwie to już był taki radosny futbol z obu stron - powiedział trener Świt, Artur Anduła.

Bucovia Bukowa - Stal Kunów 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Adam Witek 57.

Bucovia: Chojnecki - J. Bąk (77. Stefańczyk), Jamrozik (87. Chmiel), Szczepara, Saladra - P. Bąk, Wilk, Piwowarczyk, Malaga (70. Toporek) - M. Bąk. Ł. Bąk.

Stal: Pietrasik - Cieślik, K. Ronduda, Kwapisz, Cholewiński (90. Klauziński) - Kaczor (70. Dynarek), Ostrowski, Haraźny, Kowalski - M. Witek, A. Witek.

W pierwszej połowie wyraźnie przeważali gospodarze, którzy stworzyli w tym okresie gry kilka dogodnych sytuacji. Nie potrafili jednak żadnej z nich wykorzystać.

Po przerwie gra się wyrównała i goście także mieli kilka okazji. Jedyna bramka meczu padła w 57 minucie, kiedy to Adam Witek zakończył celnym strzałem ładny kontratak, zapewniając gościom komplet punktów.

Klimontowianka Klimontów - Sparta Dwikozy 2:0 (0:0)
Bramki: 1:0 Jacek Rożek 60, 2:0 Adrian Bernyś 65.

Klimontowianka: Majchrowski - Mateusz Miłek, Rzeszutek, Nowak, Głowacki - Maciej Miłek (75. Pyszczek), Jaworski, Borycki (62. Bernyś), Kiliański (88. Wiśniewski) - Ferens (82. Stępień), Rożek (72. Zielonka).

Sparta D.: Ziętek - Z. Warzocha, Majewski, Drożdżal, Kubicki - Spyra, Siudak (75. Chorab), Sikora (73. Cieśla), Ciak (80. Jaśkiewicz) - Mazur, Kiliański.

W derbach powiatu sandomierskiego górą była Klimon-towianka. Dobrze w jej szeregach spisywał się Patryk Majchrowski, który pewnie bronił przez cały mecz, a w doliczonym czasie obronił rzut karny wykonywany przez Karola Spyrę.

Klimontowianka wygrała szósty mecz z rzędu. - Pierwsza połowa była na remis. W drugiej graliśmy agresywnie, zdobyliśmy dwie bramki, wygraliśmy zasłużenie. W dobrym stylu pożegnaliśmy się z naszymi kibicami - powiedział Jacek Kuranty, trener Klimontowianki.

- Pierwsza połowa była wyrównana, stworzyliśmy dwie sytuacje, które mogły się zakończyć zdobyciem bramki - mówił Łukasz Broda, kierownik drużyny Sparty.

Ocenia kolejkę

Maciej Zygadło, kierownik drużyny OKS Opatów: - Sensacją tej kolejki jest z pewnością porażka Staru Starachowice z Piastem Stopnica. Formę odnalazł Zenit Chmielnik, który po paru słabych meczach postarał się o niespodziankę i odebrał pierwsze w tej rundzie punkty liderowi, Granatowi Skarżysko. W meczu Klimontowianki ze Spartą mógł paść każdy wynik, podobnie jak w meczu w Suchedniowie.