Klasa okręgowa. Wyniki 16. kolejki

red
Kamil Markiewicz
Zobacz wyniki.

Gród Ćmińsk - Gród Wiślica - mecz zaplanowany na sobotę, na godzinę 11 nie odbył się z powodu złego stanu boiska.

GKS Nowiny – Sparta Dwikozy 5:0 (2:0)
Bramki: Dominik Szewczyk 12, 32, Jakub Olearczyk 48, Łukasz Gągorowski 54, Michał Dziubek 54.

Polanie Muszkieter Pierzchnica – Kamienna Brody 0:4 (0:1)
Bramki: Kamil Wochniak 7, Piotr Jedlikowski 65, Mateusz Mąka 77, 83.

Granat Skarżysko-Kamienna – Stal Kunów 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Mariusz Grzejszczyk 41, 2:0 Tomasz Szmalec 46, 3:0 Artur Kuliński 56, 3:1 Albert Pocheć 77, 4:1 Krzysztof Rzeszowski 80.

Piast Stopnica - Zenit Chmielnik 1:2 (0:2)

Bramki: 0:1 Marcin Piotrowski 35, 0:2 Andrzej Trojan 39, 1:2 Rafał Charyga 87.

Piast: Piotrowski - Dzieciuch, (83. Pitkiewicz), Pławski, Kołek, Guła, A. Charyga (75. Waryło), Gwóźdź, Machniak, Kumor (57. Sady), Segda (46. Jankoski, R. Charyga.

Zenit: Warzecha - Zawierucha, Kolanowski (75. Wołczyk), Olszewski, Kawiński, Piotrowski, Bra-cisiewicz, Sobóra, Trojan (60. Szczygielski), Pawłowski, Pierzak.

Jak na pierwszy mecz rundy wiosennej, spotkanie w Stopnicy było bardzo dobrym widowiskiem. Wprawdzie obydwie drużyny grały zbyt ostrożnie, ale było sporo ładnych akcji.

Nieznaczna przewagę posiadali gospodarze, ale wystarczyły dwie składne akcje bocznych pomocników Zenitu i było 0:2.

Po przerwie gospodarze naciskali i w 87 minucie zdobyli kontaktową bramkę. Jeszcze w doliczonym czasie gry mieli okazje by wyrównać, ale po strzale głową Rafała Charygi kapitalnie obronił Filip Wa-rzecha.

Wicher Miedziana Góra - Star Starachowice 0:4 (0:0)

Bramki: 0:1 Konrad Wójtowicz 50, 0;2 Kamil Stawiarski 68, 0:3 Konrad Wójtowicz 75, 0:4 Patryk Kosztowaniak 89.

Star: Poński - Sieroń, Spadło, Senderowski, Chodniewicz, Gołyski, Kania (46. Nowocień), Wójtowicz, Fabjański (62. Kosztowniak), Sta-wiarski (82. Garbarczyk), Drabik.

GKS Rudki - Orlicz Suchedniów 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Tomasz Staszewski 40, 1:1 Michał Bednarski 51, 2:1 Bartosz Wiecha 76 z karnego.

Orlicz: Drogosz - Sikora (85. Maciej Banacz-kowski), Jarząb, Tacji, Bator, Świtowski (68. Nutzel), Marek Banaczkowski (74. Czerwiński), Solnica, Skarbek, Staszewski (74. Janyst), Olejarczyk.

Klimontowianka Klimontów - Lechia Strawczyn 2:1 (2:0)

Bramki: 1:0 Grzegorz Rzeszutek 16, 2:0 Maciej Kiliański 37, 2:1 Tomasz Raczyński 62.

Klimontowianka: Majchrowski - Mateusz Miłek, Cebula, Rzeszutek, Krawczyk, Kiliański (86. Pyza), Szymański, Madeja (76. Kuranty), Kabata (76. Mikosa), Rożek, Ł. Pyszczek (11. Maciej Miłek).

Lechia: Piwko (58. Kukulski) - Surma, K. Majka, Pietrzak, Kotwica (84. Brożek), Mazur, Ciołak, M. Majka, Raczyński, Kurczyński, Bąbacz (81, Picheta).

Gospodarze zagrali bardzo dobrze w pierwszej połowie, kiedy to stworzyli bardzo dużo sytuacji podbramkowych. Niestety dla nich, wykorzystali tylko dwie z nich. W 16 minucie pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego pięknie strzelił głową Grzegorz Rzeszutek zdobywając pierwszą bramkę, a w 30 minucie Maciej Kiliański wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem Klimontowian-ki.

Po przerwie gra się wyrównała, goście zdobyli kontaktową bramkę i zafundowali Klimontowiance nerwową końcówkę meczu.
Dorota Kułaga, Piotr Stańczak

Najlepsi strzelcy: 19 - Jakub Majewski (Polanie); 16 - Jacek Rożek (Klimontowianka), 10 - Dominik Szewczyk (GKS Nowiny), 9 - Marcin Dynarek (Stal), 8 - Mariusz Jaros (Star), Marcin Piotrowski (Zenit), 7 - Artur Kuliński (Granat), Jakub Ostrowski (Stal), Artur Warzocha (Sparta).

17. kolejka: 25-26.03: Granat - Rudki, Stal - Gród Ć., Gród W. - Polanie, Kamienna - Nowiny, Sparta - Klimontowianka, Lechia - Star, Wicher - Piast, Zenit - Orlicz.

ocenia kolejkę

Łukasz Ubożak, trener Zenitu: -Większych niespodzianek nie było, choć pewnym zaskoczeniem mogą być rozmiary zwycięstwa Nowin nad silną drużyną Sparty Dwikozy. Faworyci rozgrywek, Kamienna Brody, Granat Skarżysko, Star Starachowice i właśnie Nowiny, wysokimi zwycięstwami potwierdzili swoje aspiracje.Zespół z Brodów potwierdza, że jest nastawiony na awans, i w tym składzie nikt ich raczej nie zatrzyma.