Klęska naszej młodzieżówki na mistrzostwach Europy

PK
Bartłomiej Bis, młodzieżowy reprezentant Polski z Vive Tauronu Kielce.
Bartłomiej Bis, młodzieżowy reprezentant Polski z Vive Tauronu Kielce. Kamil Markiewicz
W drugim meczu na młodzieżowych mistrzostwach Europy piłkarzy ręcznych reprezentacja Polski przegrała w duńskim Vandrup z Francją 20:34.

Polska – Francja 20:34 (9:17).
Polska: Wiśniewski, Zając – Salacz 2, Pietruszko 2, Bis, Sićko 2, Rolka 1, Netz 3, Judycki 2, Kawka 1, Skuciński 1, Siwak, Moryń 1, Moryto 3, Mosiołek, Lemaniak 2.

Faworyt do mistrzowskiego tytułu nie dał naszym młodzieżowcom żadnych szans. W 10 minucie „Trójkolorowi” prowadzili 7:0, dopiero minutę później drużyna trenera Rafała Kuptela zdobyła pierwszego gola. Polacy skrócili jeszcze dystans do czterech bramek (4:8), ale rywale znów odskoczyli.

W drugiej połowie Francuzi systematycznie powiększali przewagę, w 53 minucie wygrywali już 31:15. Bartłomiej Bis, obrotowy Vive Tauronu Kielce, nie zdobył gola, w protokole odznaczył się dwuminutową karą.

W pierwszych meczach Polska pokonała Szwajcarię 21:18, a Francja wygrała z Serbią 32:22. W niedzielę o godzinie 14 Polska gra ostatni grupowy mecz z Serbią.

Trenerem bramkarzy w naszej reprezentacji jest kielczanin Rafał Bernacki.