Koalicja Obywatelska chce rewolucji w kieleckich autobusach

MAT
Mateusz Kołodziej
Likwidacja dublujących się linii autobusowych, bilet weekendowy, czy wprowadzenie aplikacji dla pasażerów. To niektóre propozycje kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kielc Artura Gierady i kandydatów na radnych Rady Miasta w Kielcach dotyczące komunikacji publicznej.

Jak informuje kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Kielc Artur Gierada, w ciągu trzech ostatnich lat liczba pasażerów komunikacji miejskiej w Kielcach spadła o ponad półtora miliona. - Na to wpływa wiele rzeczy. Dużym problemem jest to, że autobusy w Kielcach jeżdżą stadami, często są spóźnione i dublują się na wielu liniach. To jest archaiczny system, jeszcze z lat osiemdziesiątych - mówi Artur Gierada. Przedstawia on swoje pomysły na zmianę systemu komunikacji miejskiej w Kielcach. - Autobusy nie mogą kursować rzadziej nić co siedem i pół minuty. Chcemy stworzyć centra komunikacyjne, gdzie ze śródmieścia będzie można dotrzeć do każdego miejsca w mieście z maksymalnie jedną przesiadką - dodaje Artur Gierada.

Koalicja Obywatelska chce też stworzyć w Kielcach linie dedykowane. Autobusy miałyby kursować wtedy z danego osiedla na przykład do szpitala. Kandydata prezydenta i jego radni chcą też wprowadzić bilet weekendowy dla rodziny z dziećmi do 16 roku życia. Taki bilet miałby kosztować 10 złotych. W planach jest też wprowadzenie biletu 48-godzinnego za 15 złotych oraz 72-godzinnego za 24 złote. - Chcemy też, żeby przystanki były budowane w nie większej odległości niż 400 metrów, a ich lokalizacje były konsultowane z mieszkańcami - tłumaczy Gierada. Kolejne pomysły to budowa toalet dla mieszkańców i kierowców autobusów przy pętlach autobusowych oraz wprowadzenie aplikacji mobilnej, w której będzie można zgłaszać spóźnienie autobusu, czy wandalizm.

Kolejnymi proponowanymi zmianami jest wprowadzenie więcej linii nocnych oraz utworzenie linii specjalnych, którymi kielczanie mogliby dojeżdżać na mecze, czy koncerty. Przejazd tymi liniami byłby bezpłatny, z ważnym biletem na wydarzenie sportowe, czy kulturalne. - Chcemy, żeby te linie był stałe, a ich trasa nie zmieniała się. Mieszkańcy mają wiedzieć, że jeśli idą na mecz Korony, czy Vive, wrócą z niego dana linią, która będzie jeździła na przykład na osiedle Ślichowice, czy Na Stoku - mówi Michał Piasecki, kandydat do Rady Miasta w Kielcach z okręgu numer 4 (osiedla KSM i Bawrinek). Oprócz niego w konferencji brali też udział inni kandydaci, Marek Kowalski z partii .Nowoczesna (Okręg numer 5, Białogon, Podkarczówka, Pakosz), Monika Kowalczyk (.Nowoczesna, Okręg numer 1 - Śródmieście, Sady, Szydłówek) oraz Kamil Piwowarski, organizator Kieleckiej Masy Krytycznej.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
Pałeczki w dłoń! Co wiesz o kuchni azjatyckiej? [Quiz]

Wynajem mieszkania – 10 rzeczy, na które zwrócić uwagę

TOP 12 NAJGORSZYCH zabaw weselnych. W co nie bawić się podczas oczepin?

TOP 7 grzechów kierowców ROWERZYŚCI kontra KIEROWCY SAMOCHODÓW ZDJĘCIA

Muzyczni skandaliści. TOP 9 skandalistów ze świata muzyki


TOP 10 UCZELNI Gdzie studiować, żeby zarabiać najwięcej na etacie?Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 29

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

X
X

Jak już o przystankach dyskusja i autobusach to tak w godzinach szczytu autobusy powinny jeździć co 7 minut a poza szczytem co 15. Brakiem logiki jest, że autobusy, które jeżdżą przez całe miasto często mają tylko 2 kursy na godzinę-chory system. To nie ja mam się dostosować do autobusu a on do mnie, bo komunikacja miejska jest dla ludzi a nie ludzie dla komunikacji. Filozofię warto zmienić. A przystanek na przeciwko PKP jest konieczny. Tak samo jak konieczne jest dostosowanie dworca PKP do potrzeb ON-jedyny dworzec nie dostosowany w Polsce do ON.

M
Mariusz
W dniu 11.09.2018 o 20:48, Tutejszy napisał:

- " Skandalem jest, że na przeciwko dworca PKPnie ma przystanku autobusowego..."A przystanki przy Żelaznej (jadąc od strony ul. Czarnowskiej), to sąna przeciwko Kadzielni, czy też może Wietrzni

Z przystanku przy Romantice na dworzec PKP jest prawie kilometr drogi. Może jakby jeździł pan na wózku zrozumiałby, że to bardzo poważny problem dla wielu ludzi. Proszę na drugi raz spróbować użyć głowy i trochę pomyśleć. Empatii troche, mniej nienawiści. Obecny prezydent w ogóle zapomniał, że istnieją osoby niepełnosprawne...
P
Patriota

Super pomysły! Na takich ludzi chce się głosować po prostu bo widać, że wiedzą o czym mówią. Komunikacja miejska w Kielcach to dramat jest - stadne jazdy, nie ma systemu przesiadkowego, klima nie działa... Kto był w Krakowie ten wie. A u nas? Jak się przyjedzie z Krakowa ostatnim pociągiem to z dworca PKP nie ma już żadnego autobusu trzeba bulić za skandalicznie drogie taksi w kielcach bo iTaxi oczywiście za trudne dla januszy taksówkarzy. ZMIANY! Oby!

B
BUSOMAT PL

Ciekawy pomysł dla autobusów

k
kibic KORONY
W dniu 12.09.2018 o 09:05, Kropicki napisał:

Poświęcone przez bp.Florczyka i w asyście posłów i senatorów PiS  autobusy tzw Hybrydowe psują się notorycznie.Albo żle wykonano dzieło święcenia ,albo w nieodpowiedim i słabo modlącym się  towarzystwie.Wniosek Pan Gierada powinien powołać Komisję Śledczą w Ratuszu (oczywiście po wygranych wyborach) -celem ustalenia kto i co zawinił lub zepsuł  w tym doniosłym akcie,że autobusy kupione za miliony i poświęcone rzekomo skuteczne psują się ,a cierpi na tym miejska komunikacja i my jako Obywatele.Nie pozwoli to przyszłemu Prezydentowi wypełnić obietnic danych Suwerenowi w uzdrawianiu Komunikacji Miejskiej ,a co za tym idzie przyrzeczenie publiczne nie da si ę spełnić ,a to duża strata dla wizerunku.

Najważniejsze jest dla ciebie poświęcenie...masz w tej materii jakieś kompleksy.

Zakup takich niesprawdzonych autobusów od upadającej i chyba w końcu sprzedanej firmy mającej już wcześniej poważne kłopoty w innych miastach nie mógł nastąpić bez przyczyny i jakichś nacisków z zewnątrz.

Przekręt podobny do przystanków.

Wyjaśnienie tego nie będzie jednak możliwe, zapewne zbyt wysoko postawione osoby spoza Kielc maczały w tym palce.

A bp Florczyk poświęcił, dlaczego miał nie poświęcić jak go oto proszono?

 Szatana trzeba święcić aby go prześwięcić; w tym przypadku z Kielc.

Nie jest zadaniem ani kompetencją biskupa wnikanie w przedstawione wyżej problemy.

Przypisywanie do tej prawy biskupa tego, czy innego, zaciemnia tylko obraz rzeczywistego, moim zdaniem, jednego więcej przekrętu.

e
edgar
W dniu 11.09.2018 o 20:48, Tutejszy napisał:

- " Skandalem jest, że na przeciwko dworca PKPnie ma przystanku autobusowego..."A przystanki przy Żelaznej (jadąc od strony ul. Czarnowskiej), to sąna przeciwko Kadzielni, czy też może Wietrzni ???Co za pierdoły !Jadąc od drugiej strony (od ul. Grunwaldzkiej), to wysiada się przy dawnymkinie Romantica. A stąd, to tylko dwa kroki do dworca PKP.I to nazywasz skandalem ???Ogarnij się, bo widzę, że masz jakiś dziwnyproblem komunikacyjny. Autobusy mają kursować w tunelu pod peronami ???   

Ta Osoba ewidentnie ma rację!!!

Przy dworcu powinien być przystanek w obu kierunkach.

Projekty rozwiązań komunikacyjnych są w WIĘKSZOŚCI  idiotyczne a  przykładów nie trzeba daleko szukać.

Zobacz aktualnie przebudowywaną ulicę Wapiennikową i w perspektywie Starowapiennikową, zobacz jak chaotyczna i to całkiem współczesna zabudowa komplikuje rozwiązania komunikacyjne. Ta jest niezły "cyrk"

A jakie problemy komunikacyjne rozwiązała słynna, kosztowna i będąca powodem do dumy Lubawskiego estakada na ul,Żelaznej/Żytniej?

W mętnej wodzie łowią ryby...

K
Kropicki

Poświęcone przez bp.Florczyka i w asyście posłów i senatorów PiS  autobusy tzw Hybrydowe psują się notorycznie.Albo żle wykonano dzieło święcenia ,albo w nieodpowiedim i słabo modlącym się  towarzystwie.Wniosek Pan Gierada powinien powołać Komisję Śledczą w Ratuszu (oczywiście po wygranych wyborach) -celem ustalenia kto i co zawinił lub zepsuł  w tym doniosłym akcie,że autobusy kupione za miliony i poświęcone rzekomo skuteczne psują się ,a cierpi na tym miejska komunikacja i my jako Obywatele.Nie pozwoli to przyszłemu Prezydentowi wypełnić obietnic danych Suwerenowi w uzdrawianiu Komunikacji Miejskiej ,a co za tym idzie przyrzeczenie publiczne nie da si ę spełnić ,a to duża strata dla wizerunku.

S
STELLA
W dniu 11.09.2018 o 19:58, Tomek napisał:

To nie są jego pomysły

W tym przypadku to bez znaczenia bo on je wyartykułował.

Nie zmienia to faktu, że absolutnie jest niewiarygodny, ponieważ ktoś, kto 8 lat milczy, a dopiero przed wyborami zabiera głos nawet w słusznej sprawie, jest politykiem z mydlanej opery.

Niech jasno i w sposób niedwuznaczny wypowie się co dobrego zrobili jego partyjni koledzy w RADZIE MIASTA  i jaką opozycją tam byli dla Lubawskiego, ile razy głosowali przeciwko np betonowaniu miasta.

Wtedy pierwszy zagłosuję na Gieradę!!!

l
lila
W dniu 11.09.2018 o 21:02, mario napisał:

tak on zrobi tyle samo co i jego koledzy przez osiem lat rządów, wypier***ac z Tą platformą !!! zresztą z pisem też :)

Zgoda, tylko że przyroda nie lubi próżni!!!

Co w zamian?

PSL nie śpi!!!

k
kielczanka

Jak korzystać z komunikacji miejskiej, skoro trzeba czekać na autobus kilkadziesiąt minut, bo samochody jeżdżą stadami?!!!!!

Latami klepie się o tym, powtarza jak mantrę, a jakieś betonowe mózgi wciąż swoje i ustawiają komunikację MIEJSKĄ pod potrzeby paru osób, które mają dojechać na konkretną godzinę do jakiejś malej podkieleckiej miejscowości!  To niech te 2-3 osoby przyjadą wcześniej 10 - 15  minut tam, gdzie mają dojechać, to samochody w mieście  zbiorą wtedy sporą ilość pasażerów w mieście w pięcio- czy dziesięciominutowych odstępach! A teraz - kilka samochodów przyjeżdża o jednej godzinie, a potem długo, długo nic, bo komunikację MIEJSKĄ ustawia się pod potrzeby paru osób z  miejscowości pod Kielcami!

T
Troll

Fakty są takie : najpierw pociągnąć do odpowiedzialności karnej wszystkich którzy przyłożył rękę do tego że wydano po 400 tys pln na przystanki - w przyszłości dwa razy ktoś zastanowi się nim zrobi taki wał po raz kolejny . Po drugie proponuję aby ktoś wziął się wreszcie za samowole kieleckich spółdzielni mieszkaniowych ... Wszędzie gdzie to tylko możliwe wstawiaja znaki zakazu postoju i to jest ich pomysł na rozwiązanie problemu braku miejsc do parkowania ...

G
Gość

Facet do mnie nie przemawia. JEDYNY kandydat to pan Wenta

E
Emek

Jeśli uważasz, że Państwo jest teoretyczne, że Polska to "ch..., dupa i kamieni kupa", czyli popierasz standardy PO to głosuj śmiało na Pana Gieradę...

M
Monia

CHORE POMYSŁY ,WIDAĆ E OSIOŁ GIERADA NIE JEźDZI AUTOBUSEM TYLKO QUSKAYEM NISSANEM .

T
Tutejszy
W dniu 11.09.2018 o 19:56, Tomek napisał:

To nie są orginalne pomysły tylko mizerna kalka z postulatów Kieleckiej Platformy Komunikacyjnej.KPK walczy o to od wielu lat ale jako inicjatywa społeczna ma pod górke.

A jest w Kielcach coś takiego jak KPK ?

Pierwszy raz słyszę. Serio.

Może ta - "platforma" - w nazwie robi krecią robotę,

że nie jesteście szerzej znani kielczanom ?  : ))

 
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3