Wybierz miasto:
  Kochają więc badają - akcja profilaktyczna dla dzieci w...

  Kochają więc badają - akcja profilaktyczna dla dzieci w Kielcach

  Paula Goszczyńska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Lekarz radiolog Tomasz Zając bada 5-letniego Filipa

  Lekarz radiolog Tomasz Zając bada 5-letniego Filipa ©Dawid Łukasik

  W piątek, 3 lutego, wielu rodziców mogło się upewnić, co do stanu zdrowia swojej pociechy. Wszystko za sprawą ogólnopolskiej akcji „Kocham, więc badam!” zorganizowanej przez Fundację „Słoneczna Przyszłość” oraz Galerię Echo w Kielcach.
  Lekarz radiolog Tomasz Zając bada 5-letniego Filipa

  Lekarz radiolog Tomasz Zając bada 5-letniego Filipa ©Dawid Łukasik  Na pokładzie mobilnego autobusu zaparkowanego pod wspomnianą galerią, radiolog dziecięcy wykonał każdemu małemu pacjentowi trzy badania nowoczesnym sprzętem USG.
  - Stawiamy na profilaktykę nowotworową u dzieci.
  W sobotę, 4 lutego, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem, także akcja idealnie wpisuje się w konkretny termin. Przypomnę, że uczestnictwo w badaniach wymagało wcześniejszej rejestracji. Muszę przyznać, że zainteresowanie było bardzo duże z czego bardzo się cieszymy - informuje Anna Korczyńska-Wieloch, prezes Fundacji „Słoneczna Przyszłość”.

  Lekarz dokonał oceny stanu szyi, narządów jamy brzusznej oraz worka mosznowego u chłopców i narządów rodnych u dziewczynek. Badania miały na celu wykrycie lub wykluczenie zmian nowotworowych.
  - Badamy dzieci w przedziale wiekowym od 6 miesięcy do 6 lat. Najważniejsze, aby były zdrowe. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykryć chorobę wśród populacji dzieci, u których nie wystąpiły dotychczas żadne objawy. Polecam taką profilaktykę wszystkim rodzicom.

  Od lewej prezes Fundacji "Słoneczna Przyszłość" Anna Korczyńska-Wieloch, lekarz radiolog Tomasz Zając i mały Filip, Agata Wojtyszek, członek zarządu Fundacji Agnieszka Nowak i Katarzyna Pochwat Koordynator Akcji "Kocham, więc badam!" Dawid Łukasik


  Badania te są zupełnie nieobciążające dla dziecka. Wykrywamy wszystkie nowotwory narządów miąższowych, poza jelitami - zapewnia lekarz radiolog Tomasz Zając, który na co dzień pracuje w Szpitalu Wojewódzkim imienia Świętego Łukasz w Tarnowie.

  Po otrzymaniu wyniku rodzice mogli liczyć na konsultację lekarza. Paulina, mama 5-letniego Filipa, była bardzo zadowolona z diagnozy.
  - Wszystkie badania wyszły na szczęście bardzo dobrze. Cieszę się, że zdecydowałam się wziąć udział w akcji. Na pewno czuję się teraz spokojniejsza.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Styl życia

  Polecamy

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Miss i Mister Studniówki 2019| Głosowanie zakończone

  Jedzenie i zabawa

  Na językach