Kokosza show w Suchedniowie – Orlicz gromi Piasta Stopnica w meczu świętokrzyskiej klasy okręgowej

Paweł Wełpa
Zespół Orlicza Suchedniów nie miał większych problemów z pokonaniem Piasta Stopnica, który też należy do czołówki świętokrzyskiej klasy okręgowej.

Podopieczni Mariusza Arczewskiego udowadniają w kolejnym meczu, że niedawna porażka z Moravią Morawica, teraz Orlicz Suchedniów rozgromił Piasta Stopnica.

Bohaterem meczu był Mateusz Kokosza, który perfekcyjnie wykorzystywał podania kolegów i jeszcze przed przerwą ustrzelił hat-tricka. Gdy w dziesięć minut po przerwie podwyższył na 4:0 już niemal pewne było, że Orlicz to spotkanie wygra.

Ostatniego gola dołożył Tomasz Raczyński i mecz zakończył się wynikiem 5:0. Gospodarze mogli strzelić jeszcze więcej goli.

Mateusz Kokosza wskoczył na drugie miejsce w klasyfikacji strzelców świętokrzyskiej okręgówki. Ma 16 goli, a liderem jest jego kolega z zespołu Tomasz Staszewski z 18 trafieniami.

Goście przyjechali do Suchedniowa w okrojonym zestawieniu, zaledwie z dwoma rezerwowymi. Na dodatek już w 15. minucie kontuzji doznał Artur Walasek i musiał zejść z boiska.

Warte odnotowania jest, że po kilku miesiącach do zespołu Orlicza powrócił Grzegorz Skarbek. Reżyser gry suchedniowian wrócił z prywatnego wyjazdu za granicę i ponownie wdraża się do zespołu.

– Łatwy mecz dla nas. Chcę pochwalić moich chłopców za bardzo dobrą grę i wyróżnić Mateusza Kokoszę. Potwierdzamy naszą dobrą dyspozycję. Na grę mojej drużyny aż chce się patrzeć – powiedział trener Orlicza Mariusz Arczewski.

Orlicz nadal zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą czterech punktów do liderującego Staru Starachowice. Piast Stopnica stracił czwartą pozycję na rzecz Moravii Morawica i jest piąty.

W następnej kolejce Orlicz Suchedniów zagra na wyjeździe ze Świtem Ćmielów, a Piast podejmie u siebie Spartę Kazimierza Wielka.

Orlicz Suchedniów – Piast Stopnica 5:0 (3:0)