sportowy24
  Kolarze Domin Sport przygotowują się do nowego sezonu

  Kolarze Domin Sport przygotowują się do nowego sezonu

  Sławomir Stachura

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kamil Zieliński to gwiazda włoszczowskiej grupy.

  Kamil Zieliński to gwiazda włoszczowskiej grupy. ©Domin Sport

  Kolarze grupy Domin Sport z Włoszczowy przygotowują się do kolejnego sezonu. W ekipie, której dyrektorem jest Andrzej Domin, jest 11 zawodników.
  Kamil Zieliński to gwiazda włoszczowskiej grupy.

  Kamil Zieliński to gwiazda włoszczowskiej grupy. ©Domin Sport

  Zawodowe kolarstwo w Polsce w 2016 roku to jedynie cztery grupy - dwie Professional Continental Team (tzw. druga dywizja UCI) i dwie Continental Team (trzecia dywizja). Do drugiej dywizji, będącej zapleczem najwyższej kategorii (grupy World Tour), od lat należy CCC Sprandi Polkowice, a od tego roku będzie nią również Verva Active Jet Pro Cycling Team, która zwiększyła budżet w stosunku do poprzedniego sezonu i spełniła wymogi, by być grupą Professional Continental, Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Grupy Continental w 2016 roku w Polsce to jedynie Domin Sport z Włoszczowy i Team Wibatech Fuji z Opolszczyzny. Pod koniec 2015 roku przestała istnieć BDC Team z Nowego Dworu Mazowieckiego.

  - Kolarstwo zawodowe w Polsce jest, niestety, coraz słabsze, a grup coraz mniej. Gdyby nie kilku zapaleńców, byłoby pewnie jeszcze gorzej. Najlepsi nasi zawodnicy wyjeżdżają z kraju, niekoniecznie do grup World Tour, gdyż w wielu innych krajach bardziej dba się o tę dyscyplinę sportu - mówi Andrzej Domin.

  Jego grupa radzi sobie jakoś w trudnej rzeczywistości.

  - Dopinamy budżet na 2016 rok i można powiedzieć, że kolejny rok z rzędu będzie we Włoszczowie zawodowa grupa. Być może uda nam się pozyskać sponsora, który wejdzie do nazwy. Wszystko powinno wyjaśnić się do końca stycznia - twierdzi Domin.

  Dyrektor sportowy włoszczowskiej grupy podkreśla, że liderem ekipy wciąż będzie Kamil Zieliński, sensacyjny lider po jednym z etapów ubiegłorocznego Tour de Pologne, gdy jechał w barwach reprezentacji Polski i na tymże etapie był drugi. Zieliński wygrał także klasyfikację najlepszego kolarza wyścigów ulicznych w 2015 roku i od kilku lat należy do krajowej czołówki. W 2014 roku wygrał przecież Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków.

  - Nie ma wielkich zmian w naszej grupie i myślę, że bę-dziemy mieli nawet mocniejszy skład niż w poprzednim sezonie. Odeszli od nas Paweł Charucki, Jakub Foltyn i Tobiasz Pawlak, ale doszli doświadczony Mateusz Komar i ambitny Dominik Oborski. Obecnie nasi kolarze przebywają na zgrupowaniu w Jedlinie-Zdroju - wyjaśnia Andrzej Domin.

  Cykliści włoszczowskiej grupy w pierwszych wyścigach wystartują już w marcu. Będą ścigać zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  IV ŚWIĘTOKRZYSKI FESTIWAL SMAKÓW. ZAPRASZAMY

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce