sportowy24
  Kolarze Domin Sport przygotowują się do nowego sezonu

  Kolarze Domin Sport przygotowują się do nowego sezonu

  Sławomir Stachura

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Kamil Zieliński to gwiazda włoszczowskiej grupy.

  Kamil Zieliński to gwiazda włoszczowskiej grupy. ©Domin Sport

  Kolarze grupy Domin Sport z Włoszczowy przygotowują się do kolejnego sezonu. W ekipie, której dyrektorem jest Andrzej Domin, jest 11 zawodników.
  Kamil Zieliński to gwiazda włoszczowskiej grupy.

  Kamil Zieliński to gwiazda włoszczowskiej grupy. ©Domin Sport

  Zawodowe kolarstwo w Polsce w 2016 roku to jedynie cztery grupy - dwie Professional Continental Team (tzw. druga dywizja UCI) i dwie Continental Team (trzecia dywizja). Do drugiej dywizji, będącej zapleczem najwyższej kategorii (grupy World Tour), od lat należy CCC Sprandi Polkowice, a od tego roku będzie nią również Verva Active Jet Pro Cycling Team, która zwiększyła budżet w stosunku do poprzedniego sezonu i spełniła wymogi, by być grupą Professional Continental, Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). Grupy Continental w 2016 roku w Polsce to jedynie Domin Sport z Włoszczowy i Team Wibatech Fuji z Opolszczyzny. Pod koniec 2015 roku przestała istnieć BDC Team z Nowego Dworu Mazowieckiego.

  - Kolarstwo zawodowe w Polsce jest, niestety, coraz słabsze, a grup coraz mniej. Gdyby nie kilku zapaleńców, byłoby pewnie jeszcze gorzej. Najlepsi nasi zawodnicy wyjeżdżają z kraju, niekoniecznie do grup World Tour, gdyż w wielu innych krajach bardziej dba się o tę dyscyplinę sportu - mówi Andrzej Domin.

  Jego grupa radzi sobie jakoś w trudnej rzeczywistości.

  - Dopinamy budżet na 2016 rok i można powiedzieć, że kolejny rok z rzędu będzie we Włoszczowie zawodowa grupa. Być może uda nam się pozyskać sponsora, który wejdzie do nazwy. Wszystko powinno wyjaśnić się do końca stycznia - twierdzi Domin.

  Dyrektor sportowy włoszczowskiej grupy podkreśla, że liderem ekipy wciąż będzie Kamil Zieliński, sensacyjny lider po jednym z etapów ubiegłorocznego Tour de Pologne, gdy jechał w barwach reprezentacji Polski i na tymże etapie był drugi. Zieliński wygrał także klasyfikację najlepszego kolarza wyścigów ulicznych w 2015 roku i od kilku lat należy do krajowej czołówki. W 2014 roku wygrał przecież Międzynarodowy Wyścig Solidarności i Olimpijczyków.

  - Nie ma wielkich zmian w naszej grupie i myślę, że bę-dziemy mieli nawet mocniejszy skład niż w poprzednim sezonie. Odeszli od nas Paweł Charucki, Jakub Foltyn i Tobiasz Pawlak, ale doszli doświadczony Mateusz Komar i ambitny Dominik Oborski. Obecnie nasi kolarze przebywają na zgrupowaniu w Jedlinie-Zdroju - wyjaśnia Andrzej Domin.

  Cykliści włoszczowskiej grupy w pierwszych wyścigach wystartują już w marcu. Będą ścigać zarówno w kraju, jak i poza granicami Polski.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Rolnik Roku 2018 | Finał [zdjęcia, wideo]

  Już 18 listopada W Kielcach zabrzmią polskie rockowe hity lat 80!

  Już 18 listopada W Kielcach zabrzmią polskie rockowe hity lat 80!