Kolarze Kamaro Sport Line Skarżysko finiszowali w Świętokrzyskiej Lidze Rowerowej

Piotr Stańczak
Alicja Wąsowska (z lewej) wygrała klasyfikację drużynową w swojej kategorii wiekowej. Archiwum Kamaro Sport Line
8 października w Pińczowie odbyły się finałowe zawody Świętokrzyskiej Ligi Rowerowej. Ścigali się w nich także reprezentanci grupy Kamaro Sport Line.

Zmęczenie sezon doskwierało wielu zawodnikom, tylko najwytrwalsi stanęli na starcie, walcząc o ostatnie, cenne punkty w klasyfikacji generalnej.

Nasi kolarze najlepiej poradzili sobie na najkrótszym dystansie family, który liczył 22,5 kilometra. W kategorii open druga była Alicja Wąsowska (pierwsza w swojej grupie wiekowej FK3), natomiast piąta Kamila Maziarek (wygrała kategorię wiekową FK2). One uplasowały się najwyżej spośród skarżyszczan rywalizujących na tym dystansie. W klasyfikacji generalnej na trasie family Alicja Wąsowska zajęła pierwszą lokatę w FK3, podobnie jak Marek Kowalik w F4. W tej samej męskiej stawce piąty był Zbigniew Arak.

Jako drugi w „generalce” w kategorii F1 ukończył zmagania Marcin Wersak, natomiast trzeci w F0 był Marcel Jabłoński. Na najdłuższym dystansie master (67 km) najwyższą, 25 lokatę w kategorii open i siódmą w wiekowej M4 zajął Marcin Piekarski. W ogólnej punktacji uplasował się na piątej pozycji w swym przedziale wiekowym. W klasyfikacji zespołowej, wśród 26 grup, Kamaro Sport Line zajęło piątą pozycję.

Nasi kolarze zapowiadają solidne przygotowania zimą, sezon ligowy zaczną w kwietniu przyszłego roku.