Kolejna porażka i trudna sytuacja naszych juniorów na mistrzostwach Europy w Czarnogórze

Po porażce z Czarnogórą polscy juniorzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji.
Po porażce z Czarnogórą polscy juniorzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji. ZPRP/Handball Polska
Kolejnej porażki doznała reprezentacja Polski juniorów w piłce ręcznej na mistrzostwach Europy w Czarnogórze. Biało-Czerwoni ulegli gospodarzom 27:30 (17:15) i stracili szanse na miejsce w czołowej dwunastce turnieju. Czeka ich walka o utrzymanie w dywizji A.

Wygrana w spotkaniu z Czarnogórą dawała Polakom utrzymanie w dywizji A i praktycznie pewny awans do przyszłorocznych mistrzostw świata. Nasza ekipa dobrze zaczęła spotkanie i uzyskała niewielką przewagę (17 minuta 10:7). Szybko ją roztrwoniła, ale od stanu 14:12 dla Czarnogóry nasi zawodnicy rzucili pięć bramek z rzędu i utrzymali prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie im bliżej było końca spotkania, tym polscy szczypiorniści grali słabiej. Jeszcze w 45 minucie prowadziliśmy 24:21, ale pięć minut później był remis 24:24. Od stanu 27:27 w 56 minucie gole rzucali już tylko gospodarze.

W drużynie prowadzonej przez kieleckiego trenera, Rafała Bernackiego, w meczu zagrało siedmiu zawodników SMS ZPRP Kielce: bramkarz Sebastian Pieńkowski (uznany za najlepszego gracza naszego zespołu), a w polu: Patryk Wasiak (4 bramki), Szymon Koc, Piotr Mielczarski (5), Filip Rybarczyk, Jakub Welcz (3) i Franciszek Wierzbicki (1).

Biało-Czerwoni przegrali jak dotąd cztery z pięciu spotkań, które rozegrali w Czarnogórze. Jedyne zwycięstwo odnieśli z Włochami. Spotkanie z Czarnogórą zakończyło dla nich drugą fazę grupową. Nasz zespół zajął trzecie miejsce w grupie i zagra o miejsca 13-16, razem Włochami, Francją i Serbią. W piątek zmierzy się z Serbią, w sobotę z Włochami lub Francuzami. Aby się utrzymać, trzeba wygrać oba spotkania. Z dywizji A spadają bowiem drużyny, które zajmą w turnieju miejsca 14-16.