Kolejne bardzo dobre starty zawodników KKL Kielce. Bili rekordy życiowe w Lublinie, Katarzyna Furmanek druga w Spale [ZDJĘCIA]

dor
Lekkoatleci KKL Kielce z dobrej strony pokazali się na zawodach w Lublinie i w Spale. Fot. Kamil Piorunowicz
Kolejne bardzo dobre starty zanotowali w miniony weekend reprezentanci Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego. W Spale na silnie obsadzonym Festiwalu Rzutów Kamili Skolimowskiej drugie miejsce zajęła Katarzyna Furmanek.

Katarzyna Furmanek zajęła drugie miejsce z serią pięciu rzutów powyżej granicy 70 metrów, a w najlepszym osiągnęła rezultat 70,74 metra (70,36; 70,42; 70,23; 70,74; 70,68). Zwyciężyła Malwina Kopron posyłając młot na odległość 74,18 m. Trzecie miejsce zajęła powracająca po kontuzji Joanna Fiodorow z wynikiem 66,28 m.

W piątek zawodnicy KKL Kielce startowali w Lublinie, gdzie padło kilka obiecujących wyników - rekordy życiowe ustanowili: Wiktor Śnioch na 200 m - 24,39, Jakub Pączkiewicz na 800 m - 1:58,18, Łukasz Łakomiec na 800 m - 1:57,57, Iga Lewinowska na 1500 m - 5:12,17, Kinga Ciesielska na 100 m ppł - 15,91, Zuzanna Pałyga w pchnięciu kulą - 10,82 m, w rzucie młotem - 47,05 m, Wiktoria Wijas w rzucie młotem - 58,27 m, Oliwia Masternak w trójskoku - 10,41 m. - Pozostali zawodnicy potwierdzili dobre przygotowanie do czekających ich wkrótce Mistrzostw Województwa w kategorii do 16 i 18 lat - powiedział Grzegorz Furmanek, prezes i trener KKL Kielce.

- Wszystkie uzyskane wyniki w znaczącym stopniu wpłynęły na wciąż wysoką pozycję KKL Kielce w tabeli ekstraklasy lekkoatletycznej. Zarówno w kategorii seniorów, jak i juniorów zajmujemy piąte miejsce - z zadowoleniem mówił Grzegorz Furmanek, prezes KKL Kielce.